298 Shares 5053 views

Wiśniowe drzewo: to wiśniowy lub śliwkowy?

Japonia – kraj dawnych tradycji i symboli. Jednym z nich jest wiśnia. W kraju roślina ta płacą dużo uwagi. Uważa się, że osoba, która nie widzi piękno natury, nie można ufać, ponieważ jego serce z kamienia. Podziwiać kwitnące wiosną ogród przyciąga ludzi z całego świata. Nam to drzewo jest całkowicie nieznany. Dlatego wielu ludzi są zaniepokojeni, że Sakura – wiśnia lub śliwki. Jego dane zewnętrzne, przypomina zarówno drzewa. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

wejście

Drzewa nie docenić piękno tylko w Japonii. Rosja zawsze uważana była za symboliczne sady wiśniowe. Aby uspokoić boga wiśni, Kernisa na młodych roślin zapalił świece. To był klucz do przyszłości dobrych zbiorów. Stopniowo zwyczaj przejął i niektóre europejskie narody. Są one również wyposażone w specjalne znaczenie drzew wiśni. Ich kwiaty są zawsze związane z młodości, piękna i narodzin nowego życia. Japończycy też szczególne znaczenie dla drzew kwitnących. Natychmiast nasuwa się pytanie, co jest powszechne w tych tradycji. Sakura – wiśnia czy śliwka? Spróbuj zrozumieć.

piękna legenda

Aby rozpocząć, pomówmy o pięknej legendy, zgodnie z którą nie była cześć i wiśnia. Japończycy Uważa się, że kwiaty, które kwitną wczesną wiosną – jest los dzieci. Bardzo długi czas majster wsi doprowadziła do gubernatora swoich dzieci i pokazał mu blizny na plecach, które pojawiły się z powodu nadużycia urzędników książęcych. Było to bardzo odważne posunięcie. Linijka ukarać księcia, a on żywił urazę do sierżanta. Zabrał swoją rodzinę w góry, i związał je do wiśni. Następnie zostały one wychłostać do śmierci. Mówią, że ponieważ kwiaty na wiśni w Japonii mają różowy odcień. Jest to odpowiedź na pytanie „Sakura – wiśnia czy śliwka”. Dla tych, którzy znają legendę, spadające płatki wiśni odebrał od wiatru, co powoduje smutek i żal.

rozkwit

Jak to jest wiśnia? Cherry kwiat śliwy lub prawie jednakowo. Mają pewne różnice, które nie są od razu widoczne. Ale kwiaty wiśni są wspaniałe blady różowy kolor. Wpaść w tym okresie w ogrodzie – to znaczy zanurzyć się w świecie magii. Wielu poetów śpiewać wiśniowych w swoich pracach. Wiosna w Japonii jest nierozerwalnie związany z opisaną drzewa. Ci, którym udało się odwiedzić ten kraj w tym okresie i obserwować rozkwit, przez długi czas nie może zapomnieć proces wspaniały i fascynujący. Delikatne kwiaty i delikatny zapach wywołują myśli piękna i spokoju.

japoński festiwal

Dla japońskiej wiśni – to zawsze święto. W tym przypadku mamy do przygotowania bardzo ostrożnie. Miejscowi wiedzą dokładnie cherry – ten wiśniowy lub śliwki. Rośnie w całym kraju: w obszarach górskich, w parkach miast i świątyń na brzegach rzek. Wczesną wiosną, kiedy wiśniowych, w każdej wiosce panuje wypoczynku. Wszyscy mieszkańcy są umieszczone pod drzewami, usiana kwiatami. Tu przychodzą całe rodziny lub grupy przyjaciół. Ludzie rozłożyć matę ze słomy i podziwiać piękno stworzone przez samą naturę. Tradycyjnie Japończycy świętują to wydarzenie z rodziną i po raz drugi – ze współpracownikami. Siedząc wygodnie w cieniu drzew, ludzie zorganizować małą ucztę, podstawowe napoje, które są kulki z ryżu.

Historia wakacje

historia święto idzie głęboko w przeszłość. Jako legenda, tradycja ta sięga okresie od 8 do 12 wieku. Japończycy wiedzą bardzo lubi spędzać czas pod rozłożystymi drzewami kwitnienia. Lubiła się pięknem przyrody, pisał wiersze, pili drinki i grając w gry. Szlachta różniły wyszukane maniery i elegancję. Jej członkowie przywiązuje wielką wagę do kwitnących drzew i zobaczyliśmy to głęboki sens. Stopniowo tradycja jest powszechna i stała się częścią kultury japońskiej. IT sakura kwiaty były symbolem perfekcji i doskonałości.

nowoczesne trendy

Czas kwitnienia wiśni nie trwa długo. Okres ten jest tylko kilka dni, a czasami nawet kilka godzin. Dziś, dzięki służb specjalnych, ludzie są zawsze informowani o momencie kwitnienia. Meteorologiczne Service jest dokładna data kalendarz kwitnienia we wszystkich regionach kraju. Aby to zrobić, przeprowadzono specjalną dochodzenie. Za pośrednictwem mediów przyniósł informacje o lokalnych mieszkańców wiśni. W dużych miastach, z tej okazji zorganizować specjalne uroczystości. Tak więc, w Kyoto Sakura Matsuri odbywa się festiwal, na którym organizować parady kostiumach i Tańca „Dance wiśni”. W mieście Nara odbyła się procesja, w której gałęzie wiśni są dzieci i młodych kobiet.

Co jest Sakura

Wielu ludzi zadaje to pytanie: „Co to jest wiśniowe drzewo – wiśnia czy śliwka”. Odpowiedź na to wiele interpretować na różne sposoby. To drzewo jest często nazywany wiśnia japońska. Ale teraz zakład pod tą nazwą jest niski krzew, który jest stosowany jako ozdobna ogród dekoracji. Według ekspertów, sakura w Japonii nazywa niektóre rodzaje wiśni, a nawet dzikiej wiśni. Dlatego, odpowiadając na pytanie, co należy Sakura, Cherry lub Śliwka, możemy z całą pewnością powiedzieć, że pierwsza opcja jest poprawna.

Ale jest minusem. Bardzo często, w celu przedłużenia kwitnienia drzew i cieszyć się pięknem w Japonii korzystać z niektórych odmian innych drzew. To może być śliwki, wiśnie, migdały, brzoskwinie, wiśnie i morele. Dlatego można cieszyć się pięknem roślin kwitnących w dłuższej perspektywie. Nie jest zaskakujące, że powstaje wiele rozsądne pytanie, wiśnia – jest wiśniowy lub śliwkowy. Zdjęcia kwitnienia drzew można znaleźć w artykule.

dekoracyjne wiśnia

Autentyczne japoński wiśniowy odnosi się do rośliny ciepłolubne. Dlatego w naszym kraju jest bardzo rzadkie. Można zauważyć w ogrodzie botanicznym. Obecnie istnieje około 16 gatunków drzew i ponad 400 odmian. Są to rośliny o różnym kształcie i wielkości. Łączy ich bardzo piękne i krótkiego kwitnienia. Sakura dotyczy dwudzielnych okrytonasiennych. Wiele osób błędnie twierdzą, że opisany roślina ma owoce. To nie jest tak. Istnieje również owoc wiśni. Ten wiśniowy lub śliwkowy, mamy już do czynienia z. Ale nie przypominają jagody ani jedno, ani drugie. Są one małe, twarde i kwaśne. Specjalny smak o nich. Z nich zrobić wino lub dodawane do potraw z ryżu. Również owoce marynowane wiśnia.

uprawa

Jak już wspomniano, wiśnia w naszych regionach przetrwa z trudem ze względu na surowy klimat. Ale istnieje kilka odmian północnych regionach Japonii, które mogą być uprawiane w Rosji. Sakura preferuje bardzo podatny grunt. Sadząc jest konieczne w celu zapewnienia dobrego drewna drenaż. Duża ilość wody deszczowej może zabić Sakurę. Roślina nie lubi przeciągów. Najlepsze jest to, że rośnie i rozwija się w grupie kilku drzew. Po krótkiej rozkwitu małych owocach pojawiają. Dojrzewają one jako wiśni, ale ma kwaśny smak. Do sadzenia sadzonek powinny być wybrane, które najlepiej dostosowane do naszych warunków. Sprzedający może dowiedzieć się o funkcjach rośnie. Drzewo cię zachwyci, choć kwitnienie krótkotrwały, ale niesamowite. Dla dobra tego niezapomnianego spektaklu można dołożyć starań, aby rozwijać i Sakura na miejscu. Ale jeśli nie jest to możliwe, a następnie odwiedzić Japonię – kraj, w którym drzewo uważane za zwrócenie uwagi.