787 Shares 7478 views

Hodowla krokodyli, Dżerba, Tunezja: przegląd, opis i opinie gości

Tunezja jest jednym z najbardziej modnych i popularnych miejsc dla Europejczyków. Afryka Północna jest niezwykle gorącym i suchym klimatem, a kolorowy i niezwykły kraj jest dosłownie nadziewany różnymi egzotycznymi nowościami.


Co przyciąga w Tunezji?

Plaże, komfortowe hotele i elegancka obsługa są niewielu osób zaskoczonych, wielu troskliwych turystów stara się uczyć się jak najwięcej o ciekawych widokach ich wakacji. W Tunezji ktoś zostanie przyciągnięty do starożytnych fortyfikacji Kartaginy, jak sceneria z orientalnych opowieści, kogoś – hałaśliwych dyskotek i kasyn miast uzdrowiskowych. Co jeszcze jest warte uwagi w Tunezji? Dżerba – krokodyla; El Jem to prawdziwy Rzymski Koloseum; Kairouan jest świętym miastem islamskim; Pustynia Sahara – safari, wielbłądy, Berberowie.

Palmy, Berbery, Flamingi i Krokodyle

Tunezjańska wyspa Djerba jest komfortowa podczas zwiedzania przez cały rok. Pomimo dostępności restauracji, kasyn i klubów nocnych, to miejsce jest ciche i przytulne wakacje. Djerba nie należy do czysto uzdrowisk, są też stałe mieszkańcy. Centrum wyspy – malownicze Houmt Souk, jest interesujące z uwagi na swoją tożsamość, taką Afrykę Afrykańską. W osadach żydowskich, niedaleko od centrum, znajduje się najstarszy żydowski sanktuarium w Afryce – synagoga El-Grib. Najbardziej niezwykłe miejsce na wyspie to krokodylowa farma Djerba, która jest częścią eponymous entertainment i centrum kognitywnego.

Dżerba Przeglądaj Park

Ogromne terytorium parku o powierzchni 12 hektarów to nie tylko krokodyle rolnicze Djerba, choć częściej związane jest z rezerwą. Tutaj można żyć, zjeść obiad i spędzić cały dzień. W parku znajduje się, poza domem krokodyla, kompleks mieszkalny z pięciogwiazdkowym hotelem, restauracja kuchni narodowej, kawiarnia i sklep z pamiątkami w małej tunezyjskiej wiosce; Muzeum rzemiosła ludowego i tradycyjnego życia.

Dinozaury

Krokodyle – jeden z tych zwierząt, których przodkowie w tej samej postaci żyli za panowania dinozaurów. Największe są krokodyle Nilu, zamieszkujące wyspę Djerba. Farma krokodyli może pokazać niektóre osoby, które osiągają długość 5 metrów. Waga dorosłego gada wynosi od 270 do 900 kg. W siedlisku przyrodniczym przez cały czas obserwacji rejestrowano próbki o długości do 7 m i ważące około tony. Pomimo ogromnego rozmiaru, krokodyle nie jedzą, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, i mogą zrobić bez jedzenia przez długi czas.

Gady działają od wieku 8-12 lat, przy pomocy jaj. Kamień średnio zawiera około 40 kawałków jaj, które samica zakopuje w piasku i stale w zasięgu wzroku. Po trzech miesiącach pojawiają się nowonarodzone krokodyle o długości 29 cm.

Po co chronić krokodyle?

W naturalnym środowisku krokodyl nie boi się nikogo. Nie ma zwierząt, które mogłyby konkurować z nim w sile, zwinności i szybkości reakcji, zwłaszcza w wodzie. Niebezpieczeństwo czeka na króla afrykańskich zbiorników tylko z jednej strony – od człowieka.

W latach czterdziestych XX wieku XX wieku nastąpił okres, kiedy masowa eksterminacja krokodyli zagroził istnieniu tego gatunku na naszej planecie. Powodem było to bardzo cenna i droga skóra krokodyli, której wyroby należą do marki o znacznej wartości. Ponadto w tym czasie rozeszły się pogłoski o domniemanych właściwościach terapeutycznych niektórych organów krokodyli, a moda o leki pochodziła od nich. Sytuacja wymagała interwencji agencji zajmujących się ochroną zwierząt i została stworzona farma krokodyli Djerba, która przyniosła przetrwałe gady, głównie z Madagaskaru.

Dni powszednie

Rezerwat krokodyli nie jest terenem czysto turystycznym, istnieje centrum badawcze do badania tych zwierząt. Teraz mieszka tu 1200 krokodyli, których życie może być zazdrosne. Nie trzeba troszczyć się o chleb, czyli o mięso, które jest niezbędne, aby się bać i ukryć. Zwierzęta nie są tu uprawiane na mięso i skórę. Krokodyla Dżerba jest rezerwatem przyrody, który znajduje się we wszystkich wycieczek po Tunezji. Gdzie indziej można zobaczyć tak dużo tuczu tuczu drapieżników leżących w słońcu, a jednocześnie czują się całkowicie bezpieczni. Turyści oglądają zwierzęta ze specjalnych mostów – skrzyżowań. Inkubator, w którym rodzą się krokodylki, a specjalny krokodyl "przedszkole", w którym można nie tylko zobaczyć, ale także trzymać się w dłoniach, jest dostępny bezpłatnie. Zwykle z wszystkich wrażeń Tunezji jednym z najjaśniejszych jest krokodyl farma Djerba. Koszt wstępu to 12 dinarów dla dorosłych i 6 dla dzieci (1 dinar wynosi 29,4 rubli). Szczególnie jasny widok, bez którego zwiedzanie nie jest uważane za kompletne – jest to karmienie gadów. Walijski i leniwy-dobry-rodzaj z rodzaju sennych krokodyli to ich instynkt do getter i w tej chwili pokazać wszystkie ich drapieżne cechy. Za opłatą można nawet osobiście uczestniczyć w tej procedurze.

Crocodile farm, Dżerba: recenzje

Miejscowości turystyczne i specjalne zazwyczaj dają ogólny pogląd na interesujący nas temat. Inna sprawa – wrażenia naocznych świadków, ponieważ wszyscy widzą ten sam przedmiot z różnych punktów widzenia. Co turyści skupiają się po odwiedzeniu hodowli krokodyli?

  • W miesiącach zimowych krokodyle karmione są tylko dwa razy w tygodniu – z zimna mają niestrawność. Zimno w sposób afrykański – bardzo względny termin, nie bój się. Jeśli chcesz spojrzeć na karmienie, dowiedz się wcześniej o tych dniach.
  • Feeding to prawdziwy reality show! To ciekawe i przerażające.
  • Przytulne terytorium, jest coś do zobaczenia i gdzie być jak.
  • Możesz chodzić lub jeździć taksówką samemu, bez wycieczki, będzie tańsze i mniej ludzi – to jest główny dorad dla odwiedzających.
  • Ciekawe jest robienie zdjęć z małymi krokodylami (to nic nie kosztuje).
  • Szczególnie podziwiana jest farma u dzieci.
  • Ciekawe jest nie tylko hodowla krokodyli, ale także muzeum życia narodowego.
  • Kto i gdzie żyje dobrze – tak to krokodyle w Dżerbie – nie martw się, ich warunki życia można zazdrościć.
  • Bez zwiedzania parku "Djerba Explorer" wrażenie miejsca odpoczynku jest niekompletne. Dotyczy to nie tylko krokodylów, ale całego kompleksu jako całości.