155 Shares 956 views

Była tam pleśń w doniczce? W dół panika!

Czasami zdarza się, że nawet doświadczeni kochankowie z rośliny doniczkowe tworzą białą pleśń w donicach. Oprócz obaw o tym, jak się go pozbyć, pojawia się pytanie: co jest przyczyną jej występowania?


Czynniki przyczyniające się do powstawania pleśni

Głównym powodem pojawienia się biały osad na podstawie zakażenia grzybiczego. Istnieje szereg warunków niezbędnych do jego rozwoju. Pleśni w doniczce powstaje z powodu niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności i podlewania nieprawidłowe (nadmierne lub częste). przyczyniają się również do rozwoju grzyba zablokowany otworów drenażowych na dnie pojemnika na rośliny nie odpowiadające klasie wyróżnia podłoża.

Pleśń w doniczce często pojawia się, gdy przychodzi jesień pochmurne dni. W tym okresie rośliny zaabsorbował mniej wody, ale który pozostaje w ziemi, w wyniku obniżenia się temperatury powietrza wyparowuje wolno. Gromadzenie wilgoć stwarza korzystne warunki do rozwoju zakażenia.

Środki zapobiegania i sposobów, aby pozbyć się pleśni

W celu zatrzymania możliwie powłoki grzyba w puli jest zalecany w celu zmniejszenia ilości wody do podlewania roślin i częstość leczenia. Na szybki odparowanie nadmiaru wilgoci może być nie uważać, aby uszkodzić korzeni kwiat poluzować podłoże wokół niego. Należy pamiętać, że niewłaściwa pielęgnacja może prowadzić do infekcji i anturium, która wymaga dużo wilgoci i kaktusa, który jest skromny. Dowiedzieć się, dlaczego w formie donica, można stwierdzić, że jej wygląd nie zależy od stanu rośliny oraz od czynników zewnętrznych.

Aby przezwyciężyć grzyba, konieczne jest, aby oczyścić dno otworu naczynia dla zakładu, zapewnić dobry drenaż i zmniejszyć częstotliwość podlewania. Może kwiatów nie ma czasu aby wchłonąć całą ilość wilgoci, przy czym nie paruje i tworzy na powierzchni powłoki sól ziemi. Lepiej podlewać roślinę i mniej obfite niż skąpe i często. Sprzyja to całkowite przemywa warstwę gleby.

Zmienić sytuację jako sposób ratowania roślin

Jeśli podlewania zmiana reżimu nie przynosi rezultaty, pleśń w doniczce może wygrać w inny sposób. Pierwszy roślin powinny być przeszczepione do mniejszej wielkości statku. Jeśli system korzeniowy nie pozwala na to, można wymienić tylko wierzchnią warstwę gleby. Przed przesadzeniem pulę zaleca się dokładnie i parzone wrzącej wody do przemywania. Ideal – pokipyatit go całkowicie na patelni lub wiadra przez jakiś czas. Następnie trzeba naczynie do wyschnięcia, wlać na jego dolnej materiału drenażowego. Aby pozbyć się mikroorganizmów, które tworzą formy w doniczce, nowa ziemia przed sadzeniem trzeba zapalić w piecu lub parzona wrzątkiem. Zasada ta ma również zastosowanie do gleby, kupiony w specjalistycznych sklepach, ponieważ może również zostać zainfekowany, a zatem wymagają leczenia. Parzenie masa może być umieszczony w cedzidło wrzącą wodę.