639 Shares 6352 views

„Rybie oko” w Photoshopie

Photoshop – rozbudowany edytor rastra, w którym do zdjęć można zastosować różne efekty. W tym przypadku będą one wyglądać bardzo ciekawe i oryginalne. Dzięki tej aplikacji na komputerze, można to zrobić z obrazami niczego – zmiana rozmiaru, zniekształcać, stosując filtry stylizowany rysunków itp Jednym z najbardziej popularnych wśród miłośników efektów Photoshopa można wywołać efekt „rybiego oka”, co można zrobić w ciągu kilku kliknięć.

Tworząc efekt stosując transformację

Więc otwórz żądany obraz w programie Photoshop. W palecie Warstwy, widzimy warstwę tła, że „wiedza” oznacza w tłumaczeniu. Robimy to dla dwóch kliknięć, naciskając lewy przycisk myszy. W wyniku zapięciem przedstawionym obok niego, to zniknie i warstwa zostanie otwarty do edycji. można po prostu skopiować tło. Wtedy później móc porównać oryginalne zdjęcie i wynik. Teraz przystępujemy do rzeczywistego stworzenia efektu „rybiego oka”. Najlepiej jest zrobić zdjęcie kwadratu, to wynik końcowy będzie wyglądał bardziej interesujące. Weź narzędzie Croop Tool (kadrowanie) i ustawić w ustawieniach na panelu górnym liczbę pikseli równą niewielkiej części obrazu. Teraz przytrzymaj na zdjęciu Croop Tool przesunąć wynikowy ramkę do centrum zdjęciem lub innym miejscu swojego wyboru i naciśnij Enter. Nasz obraz jest gotowy, aby zapewnić, że szybko stworzyć oryginalny efekt „rybiego oka” w-Photoshop.

Przejdź do menu Edycja (Edit), a następnie wybierz element Transform, Warp punkcie (deformacji). Zdjęcie pojawi siatki dzieląc ją na 9 części. Ponownie, przejdź do panelu górnego, w rozwijanym menu, znajdź linię Fisheye ( „rybie oko”). Kliknij na nią i zobaczyć na zniekształcenia obrazu „Fish oczu”. W programie Photoshop, to zniekształcenie to standardowy zestaw. Pociągnięcie za punkt, który znajduje się na górnej części środkowego kwadratu siatki, efekt można wzmocnić, osłabione lub nawet zrobić odwrotnie. Porównaj wynik z kodu źródłowego może być bardzo proste. Na palecie Warstwy kliknij na „Glazik” obok warstwy robotniczej. Spowoduje to otwarcie tle, rysunek obrazu. Tak więc, włączanie i wyłączanie górnej warstwy, widać bardzo wyraźnie wszystkie wystąpiły ze zdjęciem zmian. Wybrany w taki sposób najciekawszy możliwość zapisywania zdjęć do odpowiedniego folderu.

Tworząc efekt przy użyciu filtra

Ten sam efekt można osiągnąć stosując filtr Flexify 2. Wtyczka ta jest dość skomplikowane do zrozumienia, ale „rybie oko” – tak proste zniekształcenie, które czynią go, iw ten sposób jest to możliwe. Otwórz zdjęcie w programie i uruchomić wtyczkę. Standardowy zestaw Photoshop nie jest włączone, więc trzeba go szukać w pre-Internet.

Poniższe ustawienia są ustawione:

  • Kolor tła – czarny;
  • Wejście – polarny.

Naciśnij OK. Podziwiamy końcowego rezultatu. Zapisać zdjęcie.

Jak widać, w celu osiągnięcia tego ciekawy efekt, jak „rybie oko”, to nie ma potrzeby zakupu drogiego sprzętu. Wystarczy otworzyć Photoshop. Jeśli nie masz tego programu, należy pobrać i zainstalować go. Praca z obrazami w tej aplikacji niezwykle fascynujący.