157 Shares 2767 views

Dzień Eliasza. Objawy związane z tym wakacje

Prorok Eliasz wiernie honoruje lud chrześcijański. Jego święto przypada w dniu 2 sierpnia. W tym samym dniu w czasach pogańskich czcili wielką Perun – bóg piorunów i grzmotów. Te dwa obrazy są bardzo podobne. Ilya jest również uważany za panem błyskawicy. Ludzie wierzą, że podróżowanie na grzmiący rydwan ognia, wysyła przypomnienia o swojej władzy i bezwzględności. W dniu Eliasza Chrześcijanie są zabronione do pracy, ponieważ jest uważany za grzech.


Znane cuda, że św. Według niego rozchylonych wodach Jordanu, przyniósł na ziemię ogień nieba na ziemi, ludzie otworzył woli Boga, i prorokowali. Ilya zawsze prosił o łagodzeniu gorączki i zatrzymać krwawienie. Bronił od złodziei.

Ponieważ prorok jest uważany za mistrza deszczu i burz, większość będzie miała w Dniu Eliasza tym temacie. Opadów – zebrać w dużych ilościach, suchej pogodzie – pożarów.

Jeśli dzień Eliasza do zbierania wody deszczowej i umyć go, można pozbyć się złego oka. przyjdzie sama. Nie zapominaj, że festiwal należy do władcy burz i wyładowań atmosferycznych, nie są możliwe bez wody. Jak Ilya – zwolennik przywrócenia sprawiedliwości, które szkodzą inni nie pozwoli nikomu. Nawiasem mówiąc, sama woda zawiera moc uzdrawiania.

W Eliasza dziennie znaki mają wielkie znaczenie dla zwykłych ludzi. Dzięki nim, można przewidywać przyszłe wydarzenia.

Jak już wspomniano, jeśli w dniu Eliasza, sucha pogoda, można spodziewać się pożary. Można przypuszczać, że nie wysyłając deszcz na ziemię, prorok przypomina grzeszników bezwzględnością. Odpowiednio, i kara (pożar) nie robi długo czekać. nie są już potrzebne wysiłki Ilya, suchy las oświetlone przez słońce.

Jeśli istnieje burza na 2 sierpnia, według powszechnej opinii, konieczne jest, aby zamknąć lustro. I to nie ma nic wspólnego z przesądami na temat zmarłego w domu. Błyszczące przedmioty przyciągają błyskawice. Pomimo faktu, że państwa otrzyma tylko lustro, należy wziąć pod uwagę jedną poprawkę. Pożądane jest, aby ukryć wszelkie błyszczące przedmioty i naczynia, szczególnie jeśli znajdują się one w pobliżu okien.

W czasach Eliasza nie przyjęliście bezpańskie zwierzę. Uważa się, że wszyscy przedstawiciele sił zła żyjących na ziemi, starając się uciec od gniewu i ogniste pociski proroka i dlaczego zamieniają się w zwierzęta. Ci, którzy są głupsi od innych przedstawicieli fauny rosną dzikie. Najmądrzejszy wziąć na wygląd zwierząt domowych w nadziei, że ludzie ich nie Chase. Niebezpieczny dla dobra rodzinnego domu może być nawet nieszkodliwe koza pribludy w czasach Eliasza. Znaki przestarzałe, każdy ma prawo do decydowania, czy należy im wierzyć, czy nie. Powiedzieć o wiarygodności tego zabobonu można chyba tylko ci ludzie, którzy mieli okazję zmierzyć tych podmiotów.

2 sierpnia nie może wykonywać żadnej pracy. Według znak, Ilya może spalić cały nieposłuszny. W rzeczywistości, w tym dniu, burza może rozpocząć się tak nagle i szybko, że ludzie pracujący na polach, po prostu nie mają czasu, aby uruchomić do jakiegokolwiek schronienia. Każda osoba, piorun może uderzyć w szeroko otwartej przestrzeni.

W dniu dzieci Eliasza zakazano kąpieli w wodach. Sianokosów to święto opróżnia, żniwa.