854 Shares 3733 views

Co ciekawe cmentarz teologiczne?

Chociaż cmentarze nie może z definicji być zastanawiasz teologiczna cmentarza (St. Petersburg), aby odwiedzić wszystkie stoiska. Przynajmniej z tego powodu, że tam jest pochowany wiele znanych osób. Oczywiście, ta trasa nie daje wiele pozytywnych emocji, ale dowiesz się wielu ciekawych faktów.


Teologiczne cmentarz istnieje od 18 wieku w dzielnicy Kalinina. Początkowo nie grzebali ludzi, którzy zginęli w (wojskowych i na lądzie), niedaleko szpitala, ale po jakimś czasie nie zostały pochowane ofiary cholery, która w tamtych czasach była jeszcze słabo poznane przez lekarzy, a tym samym odebrał wiele istnień ludzkich. Teologiczne cmentarz znajdował się na terenie kościoła Ioanna Bogoslova (w rzeczywistości, dlatego nazwano), która zdecydowała się rozebrać w 1788 roku.

Z biegiem czasu, ziemia zaczęła aktywnie tutaj zaludnionych. Populacja gwałtownie rośnie wraz ze płodność i umieralność rosła. Rozszerzony i teologiczna cmentarza. Dlatego władze zdecydowały się zbudować nowy – 2,5 km od Starego. To również przebudowany (na początku ubiegłego wieku) rozebranego kościoła raz Ioanna Bogoslova.

Teraz zadbany cmentarz: tutaj było wykonane ścieżki krajobrazu i asfaltu są wykonane. Jednak te miejsca trudno było w czasach sowieckich, a zwłaszcza w czasie drugiej wojny światowej. Każdy wie, jak niszczący był okres blokady Leningradu. W wyniku działań wojennych i braku paliwa większość drewnianych krzyży zostały spalone. A po wojnie nie było niczym niezwykłym, gdy szabrowników Teologiczne cmentarz Graben. Pomimo faktu, że dużo tutaj został splądrowany i zniszczony, przeżył kilka masowych grobów ofiar blokady. Według oficjalnych danych, w jednym z dołów na cmentarzu, który miał być stosowany jako masowego grobu w 1942 roku zaledwie kilka dni, w wyniku głodu, zimna i łuskanie 60.000 ludzie zostali pochowani. Te smutne postacie – nie tylko statystyki, ale prawdziwy obraz okropności wojny.

Dziś cmentarz Teologiczne (St. Petersburg) – miejsce, gdzie znajdują się groby, związane głównie z drugiej połowy 20 wieku i, oczywiście, do wojny i okresu powojennego. Ponadto, nie spoczywa wielu znanych pisarzy, naukowców, artystów, żołnierzy i sportowców. Ta pisarz dziecięcy Bianchi, słynny gawędziarz Schwartz i dyrygent Mravinsky, a bohaterem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej Marinescu.

Wiele cmentarze nazwę związaną z nazwą rock muzyka Wiktor Coj, który rozbił samochód w 1990 roku. Jego grób znajduje się w prosty sposób: to miejsce jest często odwiedzane przez fanów.

Jeśli zdecydujesz się na miejscu na własną rękę, dobrze jest najpierw dowiedzieć się, jak zrobić to lepiej. Istnieją dwa proste sposoby:

  • Najpierw trzeba dostać się do „obszaru Courage” stacji, a stamtąd – do 123-metrowego autobusu na ulicę. Butlerov.
  • Z metra, aby dostać się do stacji „Ploshchad Lenina”. Tuż przy wyjściu z metra znajduje się przystanek autobusowy z którego wózek №38 zabierze cię na cmentarz.