752 Shares 1997 views

Co jest sondaży i jaki jest jej wpływ na ostateczny wynik wyborów

exit poll (ang. Exit poll) – dosłownie "exit poll" (czasami użyć "eksit-poll") – już wykorzystywane przez służby socjologicznych na całym świecie. Co to jest sondaż exit? Jest to procedura udzielenia wywiadu obywatele, gdy udają się do lokali wyborczych po głosowaniu w jakichkolwiek wyborach. exit poll wyniki są szeroko stosowane w świecie praktykują socjologii nauki.


Główne zadania i historia pojęcia

Co to jest sondaż exit? Robi operacyjne „przepowiednie” wyniku jakichkolwiek wyborów w przyszłości akumulacji danych statystycznych na temat obecnego elektoratu. Kraj, w którym po raz pierwszy dane wykorzystywane exit poll, – Stanów Zjednoczonych. Dziennikarz William Mitofski pierwszy przeprowadziła badanie wśród ludzi przy wyjściu, kiedy były wybory gubernatora Kentucky państwa w roku 1967. Od tamtej pory pogląd, że taki exit poll, pozostały prawie niezmienione. I ten temat jest mniej lub bardziej skutecznie stosowane we wszystkich ostatnich wyborach!

Co to ma znaczyć? Co to jest sondaż exit? Rzeczywista procedura jest następująca: pozostawiając z lokali wyborczych, spełnili swój obowiązek przesłuchać obywateli do kogo głosowali. Oczywiście, to jest pod warunkiem zachowania anonimowości. Zakładając, że większość wyborców nie ma powodu, aby odpowiedzieć fałszywie, dane z tych badań wykorzystywane są do pogodzenia z oficjalnie opublikowanej wersji. W dniu wyborów, sondaże exit zeznania szerokim echem w prasie i telewizji. Wyniki są, co do zasady, manifestuje się w czasie, gdy sekcje zostały zamknięte.

rozwój nowoczesnych

To jest obecnie szeroko stosowane technologie internetowe – World exit poll. Przez ten rozwój internetowych, mając dostęp do niej obywateli, bez wychodzenia z domu, znowu anonimowo, na własnym komputerze zawsze mogą głosować i we właściwym czasie, aby ustanowić dobrą pozycję do niemal wszelkich działań politycznych i społecznych.

funkcje

sondaży wykonuje podstawowe funkcje – Informacje (w tym pre-promocyjnych dotyczących wyników wszelkich wyborów) oraz kontrolne (które zredukowane do minimum celowego zniekształcenia wyników wyborów). I aby dane bardziej niezawodne, zaangażowany dwóch (lub więcej) niezależnych firm badawczych z sieci ankieterów. Przykładowe badania są również podzielone na dwa lub więcej (w zależności od liczby firm) z. Następnie zbieżność tych wyników badań jest kolejnym z kryteriów jakościowych dla wszystkich odebranych danych.

Dlaczego ludzie nie ufają?

Jednak wyniki tych badań nie są wewnętrznie wskaźnikiem ludności, które często nie wie, co sondaży. Oni rzeczywiście ostrzegać tylko dla jednego z kandydatów oddawać swoje głosy w wyborach tylko bezpośrednich uczestników sondażu. A końcowe może różnić się od wyników CRC. Jednak, zgodnie z międzynarodową praktyką sondażach, danych exit poll, najprawdopodobniej, będzie miał niewielki błąd w stosunku do rzeczywistych wyników głosowania.

wyniki

Istnieje również opinia naukowców, nie ma powodów, aby korzystać z sondaży, by sprawdzić na uczciwość wyborów. W przypadku, gdy główny zaufanie ludności do instytucji wyborów „exit poll” Wyniki kontroli jak będzie po prostu nie są potrzebne. Jeśli takie zaufanie publiczne (lub grupa osób) nie ma takiego badania po prostu nie ma sensu. Bo jeśli struktury pro-rządowe były wystarczające moc i zasoby gospodarcze w celu masowo amatorskie głosowaniach i głosów, a następnie symulować pozytywny exit poll będzie pestka! Jednak bez tej procedury społeczno-politycznych – w exit poll – żaden z dzisiejszych wyborach nie jest już koszt!