161 Shares 1738 views

Digora Gorge Osetia: opis, atrakcje, ciekawostki

W tym artykule dowiesz się o niezwykle pięknych obszarów górskich, znany z licznych zabytków i wspaniałych krajobrazów naturalnych.

Ten wyjątkowy pomnik przyrody znajduje się w Osetii Północnej. Co jest Digorian Gorge? O ulgi, atrakcji i dużo bardziej interesujące będą omawiane w tym artykule.

Osetia Północna: Informacje ogólne

Alania (Północna Osetia), odnosząc się do Federacji Rosyjskiej, położone w północnej części Gór Kaukazu. Cały obszar ma powierzchnię około 8 tys. M. km i jest zamieszkany przez ponad 670 swoich tysięcy osób. Przebywania tutaj Ossetins w przeważająca większość (około 53%) i rosyjski (30%). Jest tam również w Republice ingusko i Ormian. Ośrodkiem administracyjnym jest miasto Władykaukaz.

Największe miasta w regionie: w Biesłanie, Mozdok i Ałagir. Od 1991 Osetia Północna posiada status Rzeczypospolitej, która jest częścią Rosji Południowym Okręgu Federalnym.

Lasy pokryć jedną piątą obszaru i są głównie z drzew liściastych (grab, buk, lipę, jesion, olcha, dąb, klon).

rejon masywu

Krótkie spojrzenie na pasmo górskie z tych miejsc przed wiedzą, co to jest – Digora Gorge.

Osetia Północna na zachodzie graniczy z Kabardyno-Bałkarii, terytorium Stawropol – na północy i na wschodzie – z Republiki Czeczenii i Inguszetii. Południe, jego granice terytorium w Gruzji.

Cały Republika położony u podnóża Wielkiego Kaukazu i na jego północnym zboczu. terytoria północne znajdują się na Stawropol Plain, na południe – na grzbietach Sunzha i Terek. W południowej części regionu znajduje się boczny i główny grzbiet Wielkiego Kaukazu. Najwyższy punkt szczytowy Dzhimara (wysokość 4780 m). zwykły Osetinskaya rozciąga się w centrum miasta North rasy kaukaskiej. Z jej narastania niskich pasm górskich wyżej, a za nimi jest zwykły Mozdok.

Osetyjsko góry są wieczne lodowce, z których największe są Tseyskoe i Karaugom. Wysokie góry poprzecinane licznymi wąwozami: Daryalsky Kasarskim, Dargavskim, Kurtat, Ałagir, Koban, Tseyskoe. Należą do nich Digora Gorge. Na nich i ich gałęzi bocznych są łóżka rzek górskich z pochodzenia śnieg lodowiec, i łączący wyjście z gór do pełnych płynących dużych rzek w Tereku, ARDON, Uruha, Kambileevka.

cechy klimatu

Klimat jest kontynentalny w tych miejscach. Średnia temperatura stycznia osiągnąć -4 ° C, a środkiem letniego – do + 22 ° C Całkowita roczna suma opadów około 800 mm opadów.

Osetia Północna strefa naznaczone zwiększonej aktywności sejsmicznej. Ponadto, w górach są dość częste spotkania potężnych lawin, istnieją liczne spływy błotne i Rockfalls. Często istnieje silna utrata gradu na równinie podgórskim. To powoduje ogromne szkody dla gruntów rolnych w kraju.

W każdym razie, jest bardzo popularny wśród turystów i wczasowiczów Osetii Północnej (Alania).

Digora wąwóz

Najpiękniejsza i najbardziej odległy od miasta Władykaukaz (120 km) jest Digorian Gorge, położony w zachodniej części Osetii Północnej.

Znajduje się on w dorzeczu Urukh (iraf) wpływów, które biorą swój początek w sferze ogromnych wiekowymi lodowce i starożytnej śniegu. Grzbiet skalny, w którym tworzą gardziel jest usytuowany równolegle do głównego grzebienia.

W Digoria to wspaniały Park Narodowy „Alania”. W zależności od wysokości nad poziomem morza, można spotkać lasy deszczowe, piękne łąki alpejskie. Istnieje również strefa leśnych step lodowce, jeziora, strumienie, kaskady.

Podobnie jak w pozostałej części Kaukazu Północnego, Digora Gorge obfituje i niesamowite zabytki historyczne i kulturowe.

Fakty z historii

Wąskim gardłem wąwozu jest Ahsinta co stanowi naturalną fortecę. Należy zauważyć, że jego ściany więcej niż raz uratowany przed wrogami miejscowych górali.

Jest jeszcze inny ciekawy punkt. Na terenie osiedla Lezgor, Donifars, Nar i Zadalesk był 2. linia obrony (centrum Matsuta). Na strażnic na wzgórzach w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa spaleniu ropy słomy. Z powodu powstałego dymu wiadomości o zagrożeniu szybko rozprzestrzenił się w całym Digoria.

wieże strażnicze i rodzina pozostała w wielu dziedzinach Digoria. Byliśmy tu i kilka starych domów, szczególnie w miejscowościach Dzinaga, Kamunta, Mosca, Dunte i przezwyciężyć.

Odpoczynek w Digora Gardziel: atrakcje

Co do zasady, podróżować Digoria zwykle zaczynają z miejscowości Chikola. Ze względu na dużą odległość od dużych skupisk ludności, a ze względu na brak dobrych dróg, ludzie w tych miejscach nie przychodzą do odpoczynku przez 1-2 dni.

Na ogół, reszta w tych miejscach może być tylko w miesiącach letnich, natomiast w zimie jest lepiej nie iść, bo w tym okresie zdominowanym przez obfite opady śniegu. Jednak należy zauważyć, że dekoracje w gardzieli są piękne o każdej porze roku.

Narysuj mały objazd na drodze do wąwozu. Po pierwszej miejscowości na drodze prowadzi przez równinę z. Ahsarisar. Jej nazwa tłumaczy się jako „szczyt męstwa”. Nazwał ją na cześć faktu, że w czasach starożytnych w tych miejscach Alans walczyła bohatersko przeciw Tatar-Mongołów (wojsk Timura), stara się wniknąć w głąb wąwozu.

Droga wiedzie przez miejscowości Kaluh i ciągnie się aż do samego podnóża Rocky Ridge. W tych miejscach, niedaleko tunelu rozciągnięte Ahsinta kanion, przez który zbudowany betonowy most, zwany przez turystów „Diabeł”. Od tego mostu roztacza się wspaniały widok na rzekę Urukh, lasu w zachodniej części wąwozu iw dół od strome ściany strumieni wynikających z krasowych.

Dalej za tym kanionie i otwiera wejście do wąwozu.

Dużo nie tylko zabytki, ale także atrakcje przyrodnicze Osetii Północnej. Digora Gorge znany jest jednym z najpiękniejszych i największy lodowiec – Karaugomskim, jest drugim co do wielkości na Północnym Kaukazie.

Trochę o pochodzeniu nazwy wąwozu

To wynika z nazwy osetyjskiej grupy etniczne – Digors (w Osetyjczykó – „digoron” lub „dyguron”).

Są nosicielami dialekcie Digor Osetii i stanowią większość ludności tego kraju.