159 Shares 4534 views

Ballerina Nina Timofeeva: biografia, osiągnięcia i życie osobiste

O jej legendy tańca. Ona był oklaskiwany przez miliony. publikacje informacyjne z różnych krajów napisał pochwalnych recenzji śpiewał ody artyzm, temperamentu i osobowości baletnicy. Role odgrywane przez niego na scenie, podbił serca milionów widzów niezwykłej prawości, odwagi i głębokości. Wszystko to – legendarny radziecki rosyjski balet tancerka Nina Timofeeva.


Osobowość na scenie

Występowała partie baletowe nie stać po prostu jasne, namiętny i temperamentu. Zostały one wypełnione szczerego i głębokiego wzruszenia i podniecenia. Ona stała się gwiazdą po Leonida Lavrovskogo baletu „Night Town”. Ale według wielbicieli Timofeeva, najbardziej wyraziste rozpoczął dramatyczną Party – kochanką Copper Mountain w „Kamienny Kwiat”, Egina w „Spartakusa”, a zwłaszcza Mekhmene Banu w „Legend of Love” …

Nina Timofeeva był najjaśniejszym człowiek radziecki i rosyjski balet ubiegłego wieku. Jeden z najbardziej utalentowanych i umiłowanego ucznia wielkiego Galina Ułanowa, była w stanie zrobić miejsce nie tylko podziwiać technikę tańca, ale także żyć życiem bohatera.

Nina Timofeeva. biografia

O życiu baletnicy we wczesnych latach niewiele wiadomo. Nina była prywatna człowiek, rzadko udzielali wywiadów, nie był nałogowym gościem imprez towarzyskich.

Future tancerka baletowa urodził się w czerwcu 1935 roku w rodzinie muzycznej i artystycznej. Jej matka pracowała jako nauczycielka fortepianu w Szkole Baletowej, dziewczynka była w stanie zaszczepić miłość do muzyki i sceny. Balet dosłownie oczarowany duszę dziecka Nina. Pierwsza rola Timofeeva – strona w „Czarodziejskim flecie”, a wyjście jest pamiętany dla wielkiej baleriny na całe życie. Stało się to w mieście Perm w odległej wojny w 1942 roku.

A w 1944 roku, w wieku dziewięciu lat, Nina Timofeeva wchodzi szkoły baletowej w Leningradzie. Jej mentorem był wybitnym nauczycielem, reprezentowana dumę i chwałę rosyjskiego baletu, N. Kamkov. Rok wcześniej ukończeniu studiów w 1952 roku, z powodzeniem zadebiutował Timofiejew na scenie Leningradzkiego Teatru Opery i Baletu w roli Maszy w „Dziadku do orzechów”. Miała zaledwie szesnaście lat.

Debiut nie pozostają niezauważone, a Nina Timofeeva po szkole otrzymał zaproszenie w corps de ballet Leningradzkiego Opera.

W 1956 roku firma z powodzeniem bierze udział w międzynarodowym konkursie w Polska tancerka i biorąc w Teatrze Bolszoj. To właśnie na tym etapie świątyni Melpomeny Nina Timofeeva przychodzi prawdziwy sukces, tutaj ukazuje wielki potencjał twórczy i zdobyć uznanie na całym świecie.

Znani rolę baletnicy

Ponad 30 lat dał Nina Timofeeva Teatr Bolszoj. Aktorka grał około sześćdziesięciu główną rolę, i można powiedzieć, że wszystkie jej partii wszedł do historii świata baletu.

Mimo żelaznej kurtyny, że miecz Damoklesa wisi nad wielu ludzi twórczych zawodów w czasach sowieckich, tancerzy twórcze życie stało się sukcesem: jego najlepsza impreza tańczyła w balecie przez Jurij Grigorowicz, który w 1964 roku stał się głównym choreografem Teatru Bolszoj i polecił jej role w swoich produkcjach. Trupa zwiedził świat.

Ballerina, zaniedbywać rolę i zakres jest zawsze gotowa do pełnego stadium reinkarnację, wybrany do głównej roli jego występy wszystkich współczesnych choreografów tego okresu. Nina Timofeeva stał się twarzą rosyjskiego baletu w słynnych teatrach na świecie. Ona później pisać, i to jest prawda: „Każda rola – część mojego życia” Odette-Odile w „Jeziorze łabędzim”, Myrtle w „Giselle” Mariam „Gayane” pozostawiły niezatarte piętno na duszy wielbicieli primabalerina talentu. Nina Timofeeva pojawiła się w prawie 30 filmu o balecie. I wszędzie jej występ doprowadził publiczność w zachwyt.

działalność edukacyjna

W całej twórczości baleriny nadal uczyć. W 1980 roku ukończyła wydział pedagogiczny GITIS. 1988 położyć kres karierze baletnicy scenie. Że rok Y. Grigorowicz, który wyreżyserował Balet Bolszoj, wysłany do „zasłużony odpoczynek” gwiazd baletu – E. Maximov i Maja Plisiecka. Nie przeszedł ten kielich i Nina Timofeev. nauczyciel Ballerina propozycję pracy w Teatrze Bolszoj. Utalentowany człowiek jest utalentowany we wszystkim. I już w 1989 roku, Nina Timofeeva działa autokarem pedagog.

szczęście damska

Można stwierdzić, że w zawodzie i pracy został zrealizowany do maksymalnej tancerz Timofeeva Niny. Prywatne życie kobiety nie był tak udany. Może to służyć jego nadmierne wymagania wobec siebie i swojego partnera, a może to nie było priorytetem w systemie życiu współrzędnych baletnicy.

Poślubiła kilkakrotnie. To było w relacji miłości z O. Efremov. Po ich rozpadzie, był romans z panem Rerberg. Nadieżda córka urodziła się w tych aspektach. Ale także z wielkiej baleriny Rerberg nie może być szczęśliwsza. zerwali wkrótce.

Kirill Molchanov i Nina Timofeeva

Ale wciąż miała doświadczyć prawdziwego szczęścia. Nina Timofeeva – baletnica, której życie osobiste po raz kolejny pęknięty – stał się ulubionym i żona Kirill Molchanov. W tym czasie pracował jako dyrektor Teatru Bolszoj. To małżeństwo było naprawdę szczęśliwy dla nich.

To było dla ukochanej Molchanov napisał „Makbeta”. Ale balet był najbardziej tragiczny moment w życiu baletnicy.

Kilka minut przed premierą Cyryl zmarł siedząc w łóżku. W międzyczasie działa Nina Timofeeva zgłaszane smutną wiadomość. Zaciskając w pięść i pokazał prawdziwy charakter myśliwski, tancerka wszedł na scenę w drugim akcie.

Za zasługi dla Ojczyzny

Dla twórczych dokonań i owocnej kariery nauczycielskiej Timofeeva Nina Vladimirovna wielokrotnie zachęcani przez rząd. W 1963 roku otrzymała tytuł Artist Ludowej RFSRR. Była dwukrotnie odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru Pracy – w 1971 i 1976 roku. Od 1969 roku, Nina Timofeeva – Ludowy Artysta ZSRR.

Rywalizacja z Mayey Plisetskoy

Rozkwit talentu twórczego i szczyt popytu z dwóch wielkich baletnic Związku Radzieckiego miała miejsce w tym samym czasie. Nigdzie nie jest Maja Plisiecka i Nina Timofeeva świeciły w 60-80 lat ubiegłego wieku, a w kręgach baletowych często nie było mowy o rywalizacji i konkurencji. Ale pogłoski nie były w żadnym prawdziwym powodem. Zarówno baleriny często wykonywane w tych samych rolach, ale posiada unikalną technologię i własną publiczność. To było niemożliwe, aby porównać Nina Timofeev – techniczne, emocjonalny, wybuchowy – i Maja Plisiecka, posiadająca własną magię i zmysłowość. Obaj mieli zupełnie różne osobowości, były jasne i niepowtarzalne osobowości i posiadała tylko swoich fanów na scenie talent.

Ziemia obiecana

Po ukończeniu kariery baletowej na początku lat dziewięćdziesiątych, na adres Nina Timofeeva następnie przez wiele atrakcyjnych ofert, w tym z zagranicy. Wybrała Izraela, uznając, że w tym kraju, w którym nie ma tradycji baletu klasycznego, wszystko trzeba zaczynać od zera.

W 1990 roku, pozostawiając pracy w domu oraz ustaloną drogę życia, Timofeeva Nina – tancerka, ukochany przez miliony rodaków – opuściły kraj. Wraz z nim, wzięła jedyną córkę, do czasu absolwent szkoły choreograficznej, sprawia, że pierwszy, ale udane kroki w zawodzie. Na zaproszenie Jerozolimskiej Akademii Muzyki i Tańca Nina i Nadieżdy Timofeevs prowadzenie lekcji mistrzowskich, a później współpracują na bieżąco.

Przez ponad dziesięć lat doświadczenia w tej dziedzinie Timofeevs stanie trenować wielu utalentowanych tancerzy balet, godne reprezentowanie dzisiaj ich nauczycieli i kraj na najbardziej prestiżowej scenie świata.

Po osiągnięciu wieku emerytalnego baleriny i nauczyciela zatrzymuje się w Akademii. Ale nie w jego potężnej natury na emeryturę. Nie mogłem tak po prostu iść i spocząć na laurach, Nina Timofeeva. Ballerina czuł, że mógłby zrobić o wiele więcej, aby zrealizować swoje marzenie, w Ziemi Świętej powstał zespół baletowy, który będzie uwielbiony kraju na najlepszych scenach świata baletu klasycznego.

Nina postanawia trudne zadanie i otwiera szkołę baletową, którą nazywa swoją nazwę „Nina”.

Wiadomość o otwarciu klasycznej szkoły baletowej pod kierunkiem legendarnego rosyjskiego baletu gwiazdy natychmiast rozbita nie tylko miasta, ale także w całym kraju. Na szkoleniu zostały wybrane najbardziej utalentowanych młodych artystów. Pomimo tego, założycieli instytucji jest nadal twardy czas. Na reklamę, kostiumy i rekwizyty są często nie wystarcza, ale nie stać się przeszkodą na drodze do sukcesu.

W trzecim roku w szkole Timofeev-najstarsza córka podał wodze.

Gorgeous rosyjska tancerka baletowa, utalentowany nauczyciel stał u kolebki baletu klasycznego w Izraelu, zmarł w dniu 3 listopada 2014 r. Spoczywa w Jerusalem District Givat Shaul cmentarza, gdzie znaleźli ostatnia ostoja wielu naszych rodaków znanych.