325 Shares 9100 views

Ceres – bogini pochodzenia życia i płodności

Starożytny Rzym militaryzacji nadmiernej regulacji nie zbyt przeszkadzało wymyślić swoich bogów interesująca biografia i przygodowych. Wystarczy chwycić Grecji i transportować posągi greckich bogów do siebie, a jednocześnie złapali ich niezwykłe historie. Katolicy, który prowadził uwielbienie w języku łacińskim, przeczytać teksty łacińskie i przedstawił podczas świata renesansowy z rzymskich bogów. W związku z tym, że nie wiemy, Phoebe i Apollo, nie Artemis i Diana, na przykład. Podobna historia się stało z Ceres, kursywy bogini płodności, który później stał się piękne życie greckiej Demeter. Aby przetrwały marmurowe posągi Ceres rozpoczął kopii greckiej Demeter. Oto przykład – posąg bogini płodności Ceres.

Starożytne Italic przekonania

Kult ziemi było ważne dla wielu ludów starożytnych. Byli bez wyjątku italikowie którzy żyli na Półwyspie Iberyjskim. Ceres – bogini ziemi i płodności Rzym – jeden z najstarszych bóstw. I początkowo była związana w umysłach Włochów z jeszcze bardziej starożytna bogini Tellus ziemi. Na początku Ceres miał jeden cel – ochronę upraw zbożowych. Został on poświęcony czas od wysiewu, kiełkowania roślin i kontynuować ich dojrzewanie. Starożytni wierzyli ożywić całą naturę w ogóle (a drzewa i kamienia ich pomysły były wciąż żywe, mieli duszę), oraz, oczywiście, Ceres, bogini Tellus były animowane, są one wypełnione życia. Ceres Uważa się, że nauczał ludzi uprawy pól, a poza tym to była boginią pochodzenia życia. Kwiaty i owoce – jest animowana przez jej prezenty, jego obowiązkowych atrybutów. Więc ona przedstawiana surowa, piękny, majestatyczny, z koroną cierniową na głowie, pochodnią w jednej ręce i kosz wypełniony ziarnem i owocami. Jego funkcje zawarte także ochronę macierzyństwa i małżeństwa i zbiorów przed złodziejami. Jest również chroniony społeczności wiejskiej, ale ona wysyła do ludzi i szaleństwa.

Fiesty ku czci starożytnych bogiń

Bogini pojawiła się po raz pierwszy, jak zasugerowano w Włochy, Sycylia, najbardziej urodzajnej ziemi (Tellus). Ceres, bogini, otrzymał owoce, głównie zboża. W najważniejszych dni, jak w pierwszym dniu orki i siewu, jak to było święto, które jest uzależnione od warunków pogodowych, a zatem w stanie poruszać i być wyroki w zawieszeniu, Ceres, bogini Tellus otrzymał krwawe ofiary. Dla nich ubite świnie częściej, ale zdarzało się, że i krów mamek. Wakacje były nazywane Cerealia i zaczyna się około (różne źródła podają różne daty nieznacznie) Kwiecień 11-12. Nazywano Ludi Tserealis i były bardzo spektakularne (wystąpił przynęty lisów, dla przykładu). Rolnicy dostać siebie w białym ubraniu na głowach wieńce i utrzymywane świąt i uroczystości na osiem dni. Do dnia 19 kwietnia, oni skończyć na cześć Ceres, Liber (greckiego Dionizosa) oraz Liberia (kory). W tym celu na Awentynie został zbudowany kościół między 493 a 495 pne. e. Ceres, bogini plebejuszy, miał dwanaście różnych dodatkowych nazw:

  • Gospodyni.
  • Chloe.
  • Ten, kto daje prezenty na ziemię.
  • Ten, który daje jabłka.
  • Bezwzględny.
  • Ciepłe i inni.

Wiążą się one z różnych momentach terenowych

świątynie

Po pierwsze, nie było świątynią w Rzymie na Awentynie. I był tam posąg bóstwa. Teraz pomnik Ceres, bogini płodności w Rzymie znajduje się w Muzeum Narodowym w Rzymie. Dokładniej mówiąc, to nie jest rzeźba, Roman marmurowe popiersie kopia z Demeter, 4 wieku pne. e.

Kolejna świątynia w Paestum.

Sanktuarium jest także w Lavinio. Odkryli mosiężną tabliczkę z tekstem, który mówi, jak gotować z wnętrzności zwierząt, a następnie w celu dostosowania ich do bogini.

Fuzja Ceres i Demeter

Od starożytnych źródeł wiadomo, że w 496 pne. e. było tam duże nieurodzaju. Z tej okazji, greccy Masters w Rzymie zbudowano świątynię poświęconą triady składającej się z Demeter, Dionizosa i Kore. Nowi bogowie połączyły się, jak już wspomniano, ze starym i otrzymał rzymskiej nazwy. Główną rolę odgrywały Ceres, bogini płodności. Wakacje odbyły modelami greckich. To była tajemnica, w której uczestniczyli tylko mężatki. Kobiety i mężczyźni na orgii tajemnicy nie jest dozwolone. Składały się one z wesela Plutona i Prozerpiny.

Zatem starożytne kulty Italic połączyła się z greckiego i stał nieodłączny w świadomości rolników, plebs, który najsilniej czczone jest to bogini, życiodajne.