571 Shares 1342 views

Podróż w czasie: w jaki sposób i kiedy pierwszy telewizyjny

Od najdawniejszych czasów ludzie marzyli o przezwyciężeniu wyglądać świetnie dystansach. To pragnienie pojawiają się one w bajkach i legendach. Istnieje wiele opowieści o magicznych luster, płaskowyże i innych magicznych środków czarodziejskich transmisji obrazu. Ale aby to marzenie się rzeczywistością nie mógł tak dawno temu – tylko na początku 20 wieku, kiedy pierwszy TV – wyglądało to jak cud. Nowoczesny telewizor jest już postrzegana jako coś oczywiste i nikt nie myśli o tym wynalazku zmienił świat.

TV: Jak to się zaczęło

Przeprowadzenia pierwszego badania teoretyczne i praktyczne na temat telewizji rozpoczęła się w pod koniec 19 wieku. W 1880 roku, naukowcy – American E. Sawyera i Francuz Moris Leblan zaproponował podstawową zasadę funkcjonowania telewizji, ale jego zakończenie jest niemiecki inżynier o imieniu Paul Nipkow, który później opatentował tę technologię. Jego podstawowe zasady są następujące:

każdy element obrazu do szybkiego skanowania i sekwencyjnie, wiersz po wierszu i klatka po klatce przekazane. Urządzenie, Nipkowa tytułu płyty, wyglądało obrotowym dysku, o średnicy 50 cm, które zostały wprowadzone do otworów. skanowania obrazu realizowane za pomocą wiązki światła, a następnie przekazanie sygnału wykonywane w nadajniku. Pierwszy telewizyjny został wyposażony w obracającą się tarczę z otworami, które są umieszczone z tyłu lampy neonowej, a proces obrazowania przeprowadzono w odwrotnej kolejności. Dzięki temu systemowi prosty obraz był rzutowany na ekranie. Był to pierwszy telewizor na świecie, na podstawie projektu leżący mechanikę, więc transmisja jakości obrazu nie było możliwe. W tym względzie, mechaniczne telewizory trwał stosunkowo krótko.

Kiedy pierwszy telewizyjny katodowych opartych

W 1888 roku, dzięki niemieckiego fizyka Genrihu Gertsu, świat dowiedział się o efekt fotoelektryczny. Naukowiec stwierdził, że światło wpływa na energię elektryczną, ale nie mógł w pełni wyjaśnić i ujawnić charakter zjawiska. I dopiero w 1905 roku udało się dokonać Albertu Eynshteynu. W 1879 roku, naukowcy angielski Uilyam Kruks utworzony kineskopu i otwarty w tej dziedzinie – luminofory świeci się gdy są one wystawione na działanie promieni katodowych. W ten sposób rozpoczęła się era telewizorów katodowych, które w końcu rozprzestrzeniają się na całym świecie. W 1936 roku, gdy pierwsza telewizja w elektronice, amerykańskie laboratorium badawcze na czele rosyjskiego naukowca Zworykin RCA, dlatego jest uznawany za twórcę nowoczesnej telewizji. W roku 1939 wykazano RCA pierwszego urządzenia telewizyjnego masowej produkcji, znana jako RCS TT-5. Kiedy pierwszy telewizyjny, był duży i ciężki drewniany box, wyposażony jedynie 5-calowym ekranie. Jakiś czas malostrochnye (mechaniczne) System TV współistniały z elektronicznym, ale pod koniec lat czterdziestych 20 wieku one całkowicie zastąpiły urządzeń elektronicznych.