462 Shares 2795 views

Aldar Tsydenzhapov historia wyczyn

Rosja – krajem wieloetnicznym, że jest silna jedność ludów zamieszkujących na jego terytorium. Dowodem na to jest wyczyn, który wykonany Aldar Tsydenzhapov – rosyjskiego bohatera. Jego bezinteresowne działania w sytuacji awaryjnej położył się na równi z tymi, którzy bronili nasz kraj podczas licznych wojen i w czasie pokoju.


rodzina

Ojciec Aldara – Bator Zhargalovich – przez wiele lat pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Po przejściu na emeryturę, pracuje w służbie bezpieczeństwa w przedszkolu „Sun”, który jest jego żona, pielęgniarka Biligma Zydygaevna. Wszystko w rodzinie miał czworo dzieci: starsze i Irina Bulat i bliźniaki Aldar i Aruna.

biografia

Aldar Tsydenzhapov urodził się w sierpniu 1991 roku w miejscowości Aginskoye sama dzielnica wciąż Buryat AO (obecnie rejon Trans-Bajkał). Jest absolwentem szkoły średniej liczby lokalnych 1. Choć początkowo chłopiec jechał na uniwersytet, zmienił zdanie i postanowił udać się do służby w marynarce wojennej. Wybór ten nie dziwi, ponieważ jego dziadek – Zydygi Garmaevicha Vanchikov – w młodości był marynarzem. W biurze rekrutacji Aldara nie chciał zrobić listę poleceń w marynarzy, jako że miał stosunkowo małą wagę i wzrost. Jednak młody człowiek, jak również Ułan Zhargalovich nalegał, a sen młodego człowieka do służby w rosyjskiej marynarce zrealizowane.

po wywołaniu

W listopadzie 2009 roku, Aldar Tsydenzhapov włączono do służby wojskowej i został przydzielony do jednostki wojskowej numer 40074 Pacific Fleet, który stacjonował w miejscowości Fokino (Kraju Nadmorskim). Już w pierwszych miesiącach przybyciem młodego marynarza zaczął wykazywać chęć bycia w przyszłości umowy, oraz do łączenia ich życie na morzu.

wyczyn

Zdarzenia, które następnie napisał wszystkie rosyjskie media, doszło rankiem 24 września w bazie w Fokino. W tym dniu, załoga niszczyciela „Quick”, w tym Aldar Tsydenzhapov, był na pokładzie, i przygotowuje się do marszu na Kamczatkę. Nagle wybuchł pożar w maszynowni. Jak wykazano później pożaru doszło z powodu braku połączeń spowodowanych przez przełom rurociągu paliwowego.

Na krótko przed incydentem, Aldar Tsydenzhapov poszedł na służbie jako polecenie operatora kotła. Chłopiec wpadł do zablokowania wycieku paliwa. Około 9 sekund, młody człowiek był w pośrodku ognia. Po usunięciu wycieku Aldar siebie na zewnątrz komory w płomieniach. Cierpiał jak żeglarzy Aleksandra Korovin i Pavel Osetrov. Przyszedł na ratunek towarzysze zobaczyli, że mężczyzna doznał poważnych poparzeń, i dał mu opieki medycznej. Aldara jest następnie zabrany do szpitala Floty Pacyfiku, z siedzibą we Władywostoku. 4 dni lekarze walczyli o życie bohatera, ale w dniu 28 września młodzież umarł i nigdy nie odzyskał przytomności.

5 października trumna z ciałem Aldara towarzystwie oficerów i żołnierzy wzięto do jego rodzinnej wsi Aginskoye. Następnego dnia, tradycje Buriacki zaproszeni Lama odbyła się uroczystość odrodzenia duszy, a następnie odbyła się uroczystość pogrzebową.

oceną,

Szybka akcja Aldar i inni żeglarze doprowadziły do wyłączenia elektrowni niszczyciel „Quick”. Jeżeli nie udało im się to zrobić, to może wybuchnąć i spowodować wielkie szkody dla niszczyciela, a cała załoga jest około 300 osób.

Według doświadczonych żeglarzy, Aldar Tsydenzhapov – bohaterem, który ryzykował życie świadomie, wiedząc, jakie konsekwencje może mieć jego czynu.

pamięć

Aldar Tsydenzhapov, biografia może pasować do zaledwie kilku linii, było przykładem oddania służbie dla wielu młodych żeglarzy i żołnierzy.

16 listopada 2010 na mocy dekretu prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, przyznano mu tytuł Bohatera Rosji. Podczas uroczystości, która odbyła się na Kremlu, Gold Star został przyznany rodzicom chłopców. Przez długą tradycję, ojczyzną młodzieńca postawił swój biust, a jego nazwa została nazwana jedna z ulic wrócimy.

Ponadto Trans-Bajkał poeta Boris Makarov poświęcony bohater poematu „Aldar”, który został przedstawiony na wieczór trupy pamięć Czita tetra.

Zaznacz korweta

W czerwcu 2015 roku w stoczni w Komsomolsk nad Amurem położono korwetę, która będzie nosić nazwę A. Tsydenzhapova. Uroczysta ceremonia odbyła się w przeddzień Navy Day w Rosji. Nowy statek – patrol łódź wielozadaniowy, który jest przeznaczony do zwalczania floty powierzchni w najbliższej obszaru morskiego, jak również okrętów podwodnych wroga. Decyzja przypisać korwety o nazwie „Aldar”, który, nawiasem mówiąc, w tłumaczeniu z języka ojczystego znaku oznaczającego „Glory” jest bardzo symboliczne, ponieważ w ten sposób młodzież będzie nadal służyć swoją ojczyznę.

Ponadto, niszczyciel „Quick” jego łóżko jest na stałe przypisany do niego.

Teraz, gdy wiesz, kto Aldar Tsydenzhapov – Rosyjski bohater, który w jego wczesnych 20 lat poświęcił swoje życie, aby uratować kolegów żołnierzy i okręt wojenny.

On był tym, który w czasie pokoju w siłach powierzchniowych rosyjskiej marynarki otrzymał tytuł Bohatera Rosji.

Przestrzeń i kosmonauci
763 shares 6694 views
767 shares 1323 views
367 shares 1449 views