828 Shares 1475 views

Gdzie jest Tolmachevo lotnisko – największy port lotniczy w Syberii

Gdzie jest Tolmachevo i co to jest, on nie wie każdy. Jednak podróżujący z pewnością są świadomi, że jest to międzynarodowy port lotniczy w Nowosybirsku. Jest to największy na Syberii. Jest to kluczowy węzeł na trasach z Ameryki Północnej do Indii, Azji i południowo-wschodniej Azji do Europy. Z lotniska cała Rosja jest dostępna. Tolmachevo – jest to również baza samolotów wojskowych rosyjskich Sił Powietrznych.


historia

Jest to jedyny międzynarodowy port lotniczy w Nowosybirsku. Dokładne położenie gdzie Tolmachevo – jest 21 km od stolicy Syberii, w miejscowości satelitarnego Ob. Używać go nie tylko do mieszkańców Nowosybirska, ale także ludzi z bliskich miastach: Barnaul, Tomsk, Kemerovo, Novokuznetsk. Faktem jest, że z tej wielkiej liczby lotów latające do innych krajów. Dlatego wielu turystów woli loty bezpośrednie Nonstop, podróży do Nowosybirska.

Lotnisko zostało założone w 1957 roku. 12 lipca wzrosła do nieba stąd pierwszego lotu pasażerskiego, obok Moskwy. Do tego momentu miejsce, gdzie Tolmachevo uznano wyłącznie lotnisko wojskowe.

duży budynek terminalu został otwarty po 5 lat, co jest w stanie wysłać do 1000 osób na godzinę. Ruch pasażerski wzrósł w ostatnich latach. Nadszedł czas, aby zbudować nie tylko nowe pasy startowe powietrzu, ale także nowy terminal.

Przed 1992, z Nowosybirska latania tylko regularne loty krajowe w Rosji. Ale w roku 92 th lotnisko otrzymało status międzynarodowy. Pierwszy rozpoczął się w kierunku Indonezji, Niemiec, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Chinach.

dzisiaj

Teraz lotnisko Tolmachevo jest 5 jego ruchu pasażerskiego w całej Rosji. W 2015 roku liczba osób korzystających z jego usług, wyniosła prawie 4 mln zł. Obejmuje ona ogromny obszar 618 hektarów i posiada dwa pasy startowe.

I niech nikt nie wie dokładnie, gdzie lotnisko Tolmachevo ale to było i nadal jest najważniejszym punktem lotnictwa cywilnego w Rosji. To tak jak latać samoloty do lotów krajowych i międzynarodowych wkładki.