876 Shares 8024 views

Etykieta aplikatora. Półautomatyczne aplikator etykiet

Wiele z większych znanych producentów komercyjnych i testu urządzeń, między innymi produkować urządzenia do przyklejania różnych etykiet. Urządzenia te różnią się zdolnością liczba wykonywanych funkcji.


Dlaczego potrzebny jest aplikator etykiet

Żadna osoba, która nie doświadczyła etykiety na produktach. Kody kreskowe, skład produktu, ceny, logo i innych informacji umieszczonych na tych naklejek. Etykiety są wklejane na towary nie tylko w przedsiębiorstwach produkujących wyroby gotowe, ale także w handlu. Zwłaszcza tam, gdzie przed sprzedażą żywności pakowanej. I można sobie wyobrazić, jak długo będzie to ucieczka w dużych ośrodkach spożywczych dotyczącymi oznakowania przez strony. Aby przyspieszyć ten proces, i zostały zaprojektowane do nanoszenia etykiet samoprzylepnych.

Podział urządzeń

Label Aplikator – urządzenie do nakładania rolkę etykiet samoprzylepnych z ich informacji drukowanych na opakowaniach towarów obu przemysłowych i spożywczych.

Zasada działania aplikatorów są podzielone na urządzeniach ręcznych, automatycznych i półautomatycznych.

Ręcznego lub mechanicznego aplikatory są aktywowane poprzez naciśnięcie spustu. Są one wykorzystywane w magazynach i towarów w sklepach.

Automatyczne aplikatory są instalowane w dużych przedsiębiorstwach do produkcji lub pakowania produktów spożywczych na przenośniku po urządzenia do pakowania i może wykonywać wiele funkcji.

W urządzeniach półautomatycznych, operator dostarcza towary do etykietowania i etykiety są oddzielone za pomocą silnika.

urządzenia przenośne

Aplikator etykiet ręka jest pistolet urządzenie. Zasada ich działania jest prosty: najpierw rolki etykiet gwintowany, za każdym razem, gdy spust przesuwa etykieta jest oddzielony od podstawy i miękką gumowego wałka z kołkami przyklejone do opakowania w żądanym położeniu dla operatora. Korzystanie z urządzenia mechaniczne poprawia wydajność etykietowania kilkakrotnie w porównaniu z wykonaniem tej operacji ręcznie.

Konwencjonalne ręczne urządzenie przeznaczone do użycia samokleek pewną szerokość, ale niektóre modele mają czujniki, które pozwalają dopasować aplikator do etykiet o różnych kształtach. To może być nie tylko prostokątne i kwadratowe etykiety, ale także okrągłe i owalne.

Urządzenia przenośne mogą być mechaniczne, takie jak na przykład japoński aplikatory TOWA lub elektromechaniczny, jak włoski Dynamic.

Jeżeli aplikator mechanicznego, operator musi przesunąć cały ręką dźwigni znacznej wielkości, elektromechaniczny wystarczy palcem naciskać na przycisk w celu aktywacji mechanizmu zwalniania etykiety podstawowej i wystaje jej miękką gumowego wałka do powierzchni. urządzenia typu dynamiczne działają znacznie szybciej, ale wymaga naładowania baterii po ośmiu godzinach pracy.

Aplikator etykiet TOWA

Mechaniczny pistolet aplikator jest łatwy w użyciu. Mechanizm napędowy taśmy jest uruchamiany przez naciśnięcie dźwigni podłoża (bazowej woskowanie) etykiety na końcówki aplikatora, który nazywany jest „dziób” wygięty i oderwania tak, że mała część samoprzylepnych pozostałości w urządzeniu, nie pozwalając, aby wypaść. W końcu etykieta jest osadzona na powierzchni opakowania, gdy przechodzi wałek gumowy kolec.

Długość jednego naklejki Broach regulowane za pomocą specjalnego czujnika mechanicznego, która odpowiada różnicy wysokości etykiety z podłożem, a jedynym substratem.

Czujnik zatrzymuje rysunku, gdy końcówka opiera się o krawędź następnej etykiety.

Stosując aplikator mechanicznego mogą być stosowane ToWa długości etykiety od 20 do 60 mm i szerokość od 20 do 100 mm. Jednakże, szerokość urządzenia nie jest konfigurowany, a rolki o różnych szerokościach są potrzebne oddzielne aplikatorów, które są oznaczone ToWa AP 65-30 (szerokości rolki 30 mm), TOWA AP 65-60 (60 mm), 65-100 TOWA AP (100 mM) , Średnica rolki etykiet jest taka sama dla wszystkich modeli i 110 mm.

Konstrukcja aplikatora pod warunkiem, że pasek jest noszona na ramieniu z intensywnego użytkowania. Zapobiega to urządzenie przed upadkiem.

automaty

Automatyczne aplikatory są podzielone na grupy w zależności od stopnia automatyzacji procesu i liczby ich funkcji. Automatyczny aplikator etykiet może być zainstalowany w linii i mają zastosowanie wyłącznie do produktów gotowych do etykiety, takie jak dozownik Brady. To urządzenie automatycznie oddziela samoprzylepnej etykiety z podłoża i przenieść go na opakowaniu. Konstrukcja czujnika fotoelektrycznego jest etykiet. Dozownik może być obsługiwana z małym rozmiarze etykiet 6,35 x 6,35 mm, co sprawia, że niezbędne, gdzie spoistość jest ważnym czynnikiem.

Istnieją również automatyczne aplikatory przemysłowe, które są integralnymi kompleksy ważenia, pakowania produktów, drukowania i etykietowania. Przykładem jest linia lub automatycznych firmy CAS DIGI.

Automatyczny aplikator jest stosowany w przedsiębiorstwach, w których konieczne jest zaznaczenie dużych partii produkcyjnych. Zazwyczaj takie urządzenie jest automatycznie synchronizowane ze zmianą kursu indeksu wszystkich innych parametrów, dzięki czemu można łatwo zmienić, aby być oznakowane produkty. Ponadto, automatyczny aplikator drukuje etykietę o dowolnej wielkości, można sobie przedmiotów kruchych, oznaczania przedmiotów dowolny geometryczny kształt.

Zasada działania tego urządzenia półautomatycznego

Istnieją także bardziej kompaktowe urządzenie do szybkiego zastosowania etykiet samoprzylepnych o produkcie. Półautomatyczne Aplikator etykiet – zespół stacjonarny z zasilaniem z sieci domowego, stosowany do rozpylania wszelkiego rodzaju etykiet. Gdy pojemniki opakowaniowe o małych wymiarach, na przykład z butelką sosu, znajduje się pod wałkiem dociskowym, operator naciska pedał nożny. Gdy to butelka (tara), zaczyna się obracać jednocześnie i etykieta jest oddzielone od podłoża. Po operacji automatycznie wyłączony wystaje aplikatora. W ten sposób jest ona przyklejona do pojemnika jednym lub dwóch etykiet.

Do pracy z urządzeniem nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy i umiejętności poważnie. Przedni panel jest odpowiednio jasne obwodu konfiguracji aplikator walcowy, prędkości reguluje przedłużenie naklejek, etykiet wysoką czułość czujnika. Rolka jest wkręcony do urządzenia włączany – Aplikator jest gotowy do użycia.

Rodzaje półautomatycznych aplikatorów

Dla półproduktów etykiet spornych to amerykański serial aplikatorów PRIMERA AP. Urządzenia te nadają się do oznaczania poszczególnych cylindrów i stożka (butelek, słoików lub puszek, rury itd.). Szybkość aplikatora osiąga 1200 etykiet samoprzylepnych na godzinę. Maksymalne i minimalne średnice rolek, ich wymiary szerokość etykiet są nieco różne dla różnych modeli, ale najważniejsze – urządzenie jest wykonane z wytrzymałych materiałów, które są profesjonalnie zaprojektowane i certyfikowane.

Można znaleźć podobne w zasadzie funkcjonowania producentów urządzeń Rosji i Litwy.

Podczas znakowania produktów łatwo psujących się użyć półautomatyczny aplikator etykiet, które nie tylko daje etykietę na okrągłej szklanej lub pojemnika polimerowego, ale jednocześnie stawia na jej zmiennych danych, takich jak numer seryjny, data wydania.

Pierwsza faza takiego urządzenia nie różni się od przyklejania gotowych etykiet. Węzeł randki aktywowane po automatycznym mechanizmem zatrzymania do nakładania etykiet. A dane są stosowane do następnej etykiety, operator ustawia urządzenie w innym pojemniku.

Urządzenia rynkowe oraz urządzenia do nakładania etykiet samoprzylepnych jest dość zróżnicowana. I małe przedsiębiorstwa handlowe i supermarkety można znaleźć sprzęt do znakowania swoich produktów o najniższych kosztach pracy i wysokiej jakości.