408 Shares 7453 views

Co jest wypróżnia Bagration

Bagration wypłukuje – koncepcję, która stała się symbolem bohaterstwa rosyjskiego żołnierza, jego odwagi i szkolenia wojskowego. Ośmiokrotnie uwielbiony generałów Napoleona, mając ogromną przewagę w zatrudnieniu, starał się brać tych prowizorycznych umocnień polowych. Walka o Bagration uderzenia dozwolonych rosyjscy żołnierze stoją na polu pod Borodino. Nasze wspaniałe przodkowie jasno niezwyciężonego Napoleona, że rosyjscy żołnierze będą walczyć do końca i nie zamierzali tak łatwo przegapić wroga do swojej stolicy.


pojęcie

Zanim opracować walkę o spłuczek Bagration, krótko powiedzieć o koncepcji.

Wypróżnia – starożytna forma umocnień polowych, składający się z dwóch sycące. Przybliżona długość każdej wynosiła 20-30 metrów. Każdy jest usytuowany pod kątem, tworząc strzałkę wskazującą w kierunku wroga. Stąd nazwa: z francuskiego oznacza termin „WWW”. Wypróżnia były pewnego rodzaju tymczasowej dziedzinie mini-twierdz, który jest zbudowany na najważniejszych obszarach. Mają wystarczającą liczbę ludzi i broni, która może wytrzymać atak przeważających sił wroga. W rzeczywistości, z niebieskim wyrośliśmy fortyfikacje, które miały być podjęte przez burzę przez przeważającymi siłami.

nazwa historyczna i strategichskoe

Bagration wypróżnia – 4 fortyfikacje artylerii polowej w wysokości – były we wsi Semyonovskoe. Zostały one stworzone, aby wzmocnić pozycję drugiej Zachodnia Army Petra Ivanovicha Bagrationa. Na mapie strategicznej polecenia Rosyjskiej, są one nazywane „flushes Siemionow” i jego nazwy historyczne – wypłukuje Bagration – otrzymane na cześć słynnego bohatera bitwy. P. I. Bagration tu otrzymał ranę, która okazała się być śmiertelna.

Bagration wypłukuje: sytuację w dziedzinie Borodino

Dlaczego Napoleon próbować uchwycić potężny redutę obronną? Fakt, że wielki francuski strajk generalny planowany swój główny atak piechoty wspierany przez artylerię na boku, w pobliżu miejscowości Semyonovskoe. Te zdecydowane działania miał nadzieję, zmiażdżyć rosyjskiej obrony na skrzydle i przejść do tyłu naszej armii.

Siły stron

Udany atak bok tył rosyjskiej armii będą mogli nacisnąć główną siłę naszego rzeki. Pozwoliłoby to im całkowicie zniszczyć. Rozumie i Kutuzow: wąskie pasmo i stworzył trzy umocnień artyleryjskich. Całkowita Bagration przeznaczone na tę część 50 z przednimi powłok i 8 tys. Żołnierzy.

Napoleon przeznaczono potężnego ataku przyłożenia 40 tys. Man. Uważał, że powinno to wystarczyć, aby przebić się przez obronnych umocnień przyłożenia. Jednak wielki wódz w tej chwili znacznie przeliczył: wąska przestrzeń nie jest dozwolone w przedniej części linii obronnej, aby odpowiednio wykorzystać przewagi liczbowej. Również francuski nie uwzględnia opór żołnierzy rosyjskich, którzy, w przeciwieństwie do europejskiej kampanii, tym razem w celu ochrony ich ojczyznę od wroga agresji.

Ataki na uderzenia

Walka na uderzenia Bagration rozpoczął się równocześnie z atakiem wroga na wsi Borodino – około 6 rano. Pół km na południowy-zachód od umocnień był wsią Utitsa. Między nim i lampą błyskową w lasach ukrywa rosyjskich zwiadowców, aby zapobiec umocnieniu pracach francuskiego dookoła po lesie.

Nawet przed bitwą marszałka Davoust na skraju lasu Utitskogo zaczęli budować wieżę do ataku. Oto nasza artyleria i uruchomił swoją pierwszą salwę na wroga niemal punktowo puste, z dinstantsii 500 metrów, nie dając przeciwnikowi bezpłatną formę w kolumnie. Francuzi zaczęli ponosić znaczne straty przed bitwą. Nieprzyjaciel też zorganizowała trzy baterie armat 102 kilometr od uderzenia i zaczął strzelać. Jednak cała uwaga rosyjskiej artylerii było nitowane do kolumn piechoty.

Kiedy zbliża się w odległości 200 metrów od rosyjskiej artylerii przeniósł się do częstego przeciwpożarowej kartacze. Faktycznie okazało pistolet do karabinów maszynowych, które kolumny wroga oporowy strzał.

Musimy zrozumieć, że taktyka walki w tamtym czasie był bardzo różni się od późniejszych epok: w walce z dźwiękami bębnów zostały paradował kolumny żołnierzy. Jeśli Francuzi, na przykład, indeksowania lub porusza się w biegu, to oni natychmiast obronny. Jednak walka jest zawsze odbywają się na otwartych obszarach wiejskich, układ kolumna Napoleona zawsze jest zaletą. Tutaj sytuacja była inna: na wąski obszar sekcja były reduty obronne, które, podobnie jak karabin maszynowy „skoszony” kolumnę wroga.

Po rosyjskie karabiny zaczęły niszczyć szeregi francuskie z kartacze z bliskiej odległości, drugi wątpił celowość dalszych ataków. Ostatni słomy służył jako salwa pistolet z leśniczych. Nieprzyjaciel zaczął się wycofywać. Jednakże, marszałkowie i generałowie ponownie wysłał żołnierzy do ataku.

A bitwa miała miejsce: Francuzi zaatakowali, wycofał się, przebudowany, a następnie zaatakował ponownie, cierpienia ogromne straty. Rosyjski, wręcz przeciwnie, nie posiadają duże straty w pierwszych godzinach walki. Nasza piechota inspirowane, widząc, że wróg ponosi straty.

Wszystkie zostały podjęte osiem ataków na uderzenia Bagration. Francuzi nie tylko stracił siłę do robienia linii obronnych, ale także wykorzystane wszystkie swoje rezerwy, które były konieczne dla powodzenia rozwoju w przypadku przełomu. Marszałkowie byli zniechęceni, Napoleon znacznie uciskanych, a jego żołnierze stracili wiarę w jego nietykalność. Rosyjski kontynuowała również utrzymać swoje pozycje.

ósmy atak

Przez lunchu, było jasne, że główny cios skierowany jest do francuskich uderzenia Bagration. Około 400 karabiny zaczęły się kurczyć rosyjskich reduty obronne. Został wyrzucony dodatkowe 45 tysięcy. Man. Bagration mógł zebrać tylko 15 tys. Ludzi i 300 dział.

Kutuzow realizowany również znaczenie tego sektora przodu. Dowodził Szwoleżerów ominąć flankę wroga i uderzyć na tyłach wroga. Było to konieczne w celu wypracowania rezerwę Francuzów, nie dają im rzucić wszystkie swoje siły, aby Bagration. W tym samym czasie został wydany rozkaz, aby przenieść wszystkie uprawnienia do boku, ale czas był potrzebny do tego. Francuzi rzucili się do szturmu. W tym czasie znaczna przewaga wolno łamać lampę błyskową. Bagration i rzucił im całą swoją siłę, wręcz nastąpiła w którym sam dowódca został śmiertelnie ranny. Opróżnia zostały podjęte, ale cały plan Napoleona stało się jasne: po wojska rosyjskie zaczęły powstawać obrony opartą na dokładnych planów wroga.

wypróżnia Bagration „Wojna i pokój”

Najważniejsze wydarzenia z bitwy pod Borodino, co znajduje odzwierciedlenie w powieści L. N.Tolstogo „Wojna i Pokój”. Bagration wypłukuje to gdzieś „stracił”. Wszystkich najważniejszych wydarzeniach z bitwy Bitwa pod Borodino, autor łączy z baterią Rajewski, która dotyczy jednego z głównych bohaterów – Per Bezuhov.

Sprzeczne w powieści mówi o Bagration: „On jest głupi, ale ma doświadczenie, oczu i determinację …” (tom 3, część 1, rozdział VI.), Ale w tym samym czasie”… najlepiej – sam Bagration Napoleon przyznał, to …”. Powieść pojęcie „głupoty” sprzeciwia się koncepcji „determinacji, odwagi.” L. N. Tołstoj jasno potomków że Bagration – dzielnym człowiekiem dzielnym wojownikiem, jednak z reguły nie jest w stanie zimnokrwistych obliczania i skutecznego polecenia. Potwierdza to pośrednio również w walce: uderzenia gorąca Bagration wyrzucił wszystkie swoje rezerwy, i udał się do ataku na czele swojej armii, został śmiertelnie ranny.

wyniki

W tym artykule omówiliśmy jakie Bagration flushes: podana definicja, opisał znaczenie bitwy dla nich wyniku bitwy pod Borodino, siły stron. Tak, pomimo bohaterstwa żołnierzy rosyjskich, bitwa one utracone. Jest to jednak sprawa, o której mówią „przegrał bitwę, ale wygrał wojnę.”