664 Shares 4118 views

Writer Lyuis Kerroll: A Biography, prawdziwe nazwisko, kreatywność

Lewis Carroll biografia , która do tej pory pozostawia wiele soczyste pytania, zapewnia osobie wieloaspektowy i utalentowany. Ten zdolny matematyk i utalentowanym pisarzem. Na dziełach autora nakręcony ponad 100 filmów w różnych gatunkach.


Anglia Miejsce urodzenia

The 19th century słynie z wielu geniuszy, jeden z nich znane wszystkim – Lyuis Kerroll. Jego biografia zaczyna się w malowniczej miejscowości Daresbury, który był częścią Cheshire. W domu księdza Charles Dodgson prostu miał 11 dzieci. Przyszły pisarz został nazwany na cześć jego ojca, urodził się 27 stycznia 1832 roku do 12 lat otrzymują wykształcenie w domu. Potem została wysłana do prywatnej szkoły, gdzie uczył się aż do roku 1845 włącznie. Kolejne 4 lata spędził w Rugby. W tej instytucji był mniej szczęśliwy, ale pokazał znakomite osiągnięcia w dyscyplinach matematyki i słowa Bożego. W 1950 roku rozpoczął studia w Chrystusie Hell, w 1851 roku został przeniesiony do Oksfordu.

Start z wszystkich dzieci zaangażowanych przez głowę rodziny i działań, takich jak gry, zabawy. Aby lepiej wyjaśnić dzieci podstaw pisania i liczenia, mój ojciec elementy, takie jak szachy i partytur. Lekcje zasady postępowania jak w wesołym świętem, gdzie przez „herbata” przeciwnie do głów dzieci zostały umieszczone wiedzy. Kiedy młody Karol był w gimnazjum, nauka była łatwa, był chwalony i przyjemność uczenia się. Ale w kolejnym badaniu nauki zabawy było, a było mniej sukcesem. Oksford, był uważany za przeciętny uczeń z dobrym ale niewykorzystanych zdolności.

nowa nazwa

Pierwsze opowiadania i wiersze zaczął pisać w szkole pod pseudonimem Lyuis Kerroll. Biografia narodziny nowej nazwy jest prosty. Jego przyjaciel i wydawca Yates zaleca po prostu zmienić pierwszą literę, dla lepszego wrażenia słuchowe. Było kilka propozycji, ale Charles zatrzymał się w tej krótkiej formie, a co najważniejsze, jest łatwy dla dzieci wymowy. Jego praca w matematyce, opublikowane on pod swoim prawdziwym nazwiskiem Charles Lutwidge Dodgson.

Matematyk i logik

Studiowania na studiach był nudny do pisarza. Ale on otrzymał tytuł licencjata jest łatwe, a konkurencja w czytaniu matematycznych wykłady polaryzacji wygrał okazję uczyć kurs w Chrystusie piekła. 26 lat Charlz Dodzhson spędził euklidesowej geometrii, algebry i mat. Analiza poważnie zainteresowany w teorii prawdopodobieństwa i łamigłówek matematycznych. Prawie przypadkowo opracowano metodę determinant obliczeniowych (kondensacja Dodgson).

Istnieją dwa poglądy na temat jego działalności naukowej. Niektórzy wierzyli, że nie przynieść imponujący wkład, ale nauka przyniosła stały dochód i zdolność do robienia tego, co mu się podoba. Ale uważa się, że osiągnięcia Ch. L. Dodzhsona w dziedzinie logiki, tuż przed matematyka czasu. Rozwój prostszych decyzji sorit określone w „Symbolic Logic”, a drugi tom został już przystosowany do percepcji dziecka i był nazywany „gra logiczna.”

Wyświęcony i podróży w Rosji

Na studiach Charlz Dodzhson święcenia diakonatu. Z tego powodu nie mógł nauczać, ale nie działają w parafii. W tym czasie nastąpił rozwój kontaktów angielski kościół i Rosyjski Kościół Prawosławny. Przez wakacje poświęconej 50. rocznicy pobytu na Metropolita Filaret działu Moskwa, pisarz i teolog Diakon Charlz i Genri Liddonom zostali zaproszeni do Rosji. Dodgson naprawdę zadowoleni z podróży. Wykonywania swoich obowiązków w oficjalnych spotkaniach i wydarzeniach, odwiedził muzea, nagrany wrażenia miast i ludzi. Niektóre frazy w rosyjskim dotarł do „dziennik podróży”. To nie była książka do publikacji, ale do użytku osobistego, który jest opublikowany dopiero po jego śmierci.

Randki rosyjski i angielski, rozmowa przez tłumaczy i nieformalny spacer po mieście pozostały żywe wrażenie na młodego diakona. Przed (i po) nie iść nigdzie indziej, z wyjątkiem rzadkich wizyt w Londynie i Bath.

Lyuis Kerroll. Biografia pisarza


W 1856 roku Karol spotkał się z rodziną do nowego Kolegium Dean Henry Liddell (nie mylić z diakonem, to różne osoby). Zaczynają silne przyjacielskie stosunki. Częste wizyty zgromadzić Dodgson ze wszystkimi członkami rodziny, ale przede wszystkim z młodszą córką Alice, która była tylko 4 lata. Spontaniczność, urok i pogodne usposobienie dziewczyny fascynują autora. Lyuis Kerroll, którego prace już opublikowane w dużych magazynach takich jak „Comic Times” i „Pociąg”, znajdzie nową Muse.

W 1864 roku opublikował pierwszą pracę o bajecznym Alice. Po podróży do Rosji Carroll tworzy drugi przygód historię głównego bohatera, który ukazał się w 1871 roku. styl pisarza przeszedł do historii jako „rodzaj kerrellovsky”. Bajki „Alicja w Krainie Czarów” została napisana dla dzieci, ale cieszył stały sukces ze wszystkich fanów gatunku fantasy. Autor wykorzystał filozoficzne i matematyczne kawały w historii. Produkt stał się klasycznym i najlepszym przykładem absurdu, a struktura narracyjna działania miały silny wpływ na rozwój sztuki w czasie. Lyuis Kerroll stworzył nowy trend w literaturze.

dwie książki

Bajki „Alicja w Krainie Czarów” – to pierwsza część przygody. Fabuła opowiada historię dziewczynki, która stara się dogonić zabawny królik z kapelusza i zegarka kieszonkowego. Przez otwór, ona wpada do sali, gdzie wiele małych drzwi. Aby wejść na ogród z kwiatami, z pomocą Alice wentylatora zmniejsza jego wzrost. W świecie czarodziejów, spotyka się spokojnie gąsienica, zabawny mądry Cheshire Cat, a także szkodliwe Duchess, który lubi posiekać głowy. Alicja uczęszcza mad tea party z Marcowy Zając i Kapelusznik. W ogrodzie bohaterka poznaje strażników kart, którzy przemalowany białe róże czerwone. Po grze w krokieta z Królową, Alicja trafia na dworze, gdzie grał jako świadek. Ale nagle dziewczyna zaczyna rosnąć, wszystkie znaki są konwertowane na karty i sen się kończy.

Po kilku latach, autor publikuje drugą część pod pseudonimem Lyuis Kerroll. „Alicja w Krainie Czarów” – podróż przez lustra do innego świata, który jest szachownica. Tutaj, bohaterka spotyka Biały król, mówiąc kwiaty, Czerwona Królowa, z Humpty Dumpty oraz inne postacie z bajek, prototypów szachy.

Krótka analiza książek o Alicji

Lyuis Kerroll, którego książki może być rozszerzona w matematycznych i filozoficznych problemów, w swoich pracach próbuje zadawać trudne pytania. Latający królika przez otwór w jego powolność przypominający teorii z malejącym przyspieszeniem środka Ziemi. Kiedy Alicja przypomina tabliczkę mnożenia, Taylor stosować teorię w której 4×5 jest faktycznie równa 12. I w redukcji i wzrostu dziewcząt i w jej lęku (jak to nie zniknie) można znaleźć koncepcyjnemu E. Whittaker zmiany wszechświata.

Zapach pieprzu w domu księżnej – aluzja do surowości i sztywności charakteru gospodyni. A także przypomnieniem złe nawyki pieprzu żywności zamaskować smak taniego mięsa. Konflikt nauki i etyki jest wyraźnie widoczne w replikę Cheshire Cat: „Jeśli długo iść, aby mieć pewność, gdzieś przyjdzie.” Podczas herbaty Carroll daje wyrażenie, które trzeba wyciąć długie włosy Alice, Hatter charakter. Współczesny pisarz stwierdza, że jest to osobisty pin do wszystkich tych, którzy byli niezadowoleni z włosami Karola w jego życiu, gdyż miała na sobie włosy dłużej niż dozwolony sposób czasu.

A to tylko dobrze znane przykłady. W rzeczywistości, każda sytuacja w przygodach Alicji może być rozłożona na logiczne zagadki lub filozoficznego problemu koncepcji świata.

cytuje Carroll

Lyuis Kerroll, którego notowania są dziś używane tak często, jak Szekspir był ukryty buntownikiem swoim czasem. „Hide”, a następnie wyraził sprzeciw wobec zasad postępowania w społeczeństwie zawoalowane zadziorów. Na przykład, bardzo długie włosy.

  • To byłoby dla różnych spotkać rozsądnego człowieka!
  • Życie jest na pewno poważny, ale nie bardzo …
  • Czas nie może być!
  • Poprawnie wyjaśnić coś innego – robić wszystko samemu.
  • Moralność jest wszędzie – trzeba szukać!
  • Wszystko jest tak różne, że jest w porządku.
  • Jeśli pośpiechu, pominięcia cud.
  • Dlaczego ktoś potrzebował moralność tak?!
  • niezbędne dla zdrowia ducha inteligencja rozrywki.

Naughty plotka 19th century

Lyuis Kerroll, którego książki nie tracą popularność królowej Anglii rosyjskiej uczeń, był samotny i reclusive członkiem społeczeństwa. Utalentowani ludzie zaangażowani w fotografii, oraz (za zgodą matki) młodych piękności sfilmowane nago dla swojej kolekcji. W życiu i na studiach, Charlz Dodzhson był zamknięty, jąkał się i nie słyszy na jedno ucho. Święcenia nie pozwolił mu na rękę.

Istnieje kilka zaprzeczenia plotek urodzone jeszcze życia, kiedy pisarza. Tak, czuł się wadliwy i dlatego kobiety unikają jej wiek. Wszystkie dziewczyny, z którymi rozmawiał, były starsze niż 14 lat. W tym czasie, to jest ta młoda dama w poszukiwaniu narzeczonej. W pamiętnikach kobiet nie ma śladu molestowania seksualnego. I wielu z nich specjalnie zmniejszone jego wiek, nie może być naruszona. Dziecko może swobodnie komunikować się z człowiekiem, a kobieta nie może być przyzwoity.