707 Shares 9991 views

Góry w Polsce, Słowacji, Czech, Niemiec. Wakacje w górach Polska

System góra w Europie jest atrakcyjne dla wielu turystów, którzy przyjeżdżają tu z całego świata. Po tym wszystkim, urlop spędzony w górach, to jedna z najlepszych decyzji dotyczących organizacji innych niż dobrego wypoczynku zarówno latem jak i zimą. Co może być piękniejszego piersiach górski krajobraz w połączeniu z niezwykle czystym powietrzem!


W tym artykule pokrótce przedstawiono gór w Republice Czeskiej i Polsce, Słowacji i Niemiec. Zacznijmy Polsce.

Ogólne informacje na temat systemu górskiego w Polsce

Główne pasma górskie przechodzących przez terytorium Polski – to Karpaty i Sudety. Również w tym kraju, że znajduje się niską Świętokrzyskie skałę. W ogóle, w górach w Polsce rozciągnąć na południu, na terytorium Sudetów na zachodnich Karpatach – na wschodzie. Oto słynny wprost nazywa się Brama Morawska, przez które w starożytności prowadził z Europy Północnej do Południowej Wielkiej szlaku handlowym.

Karpaty rozciągają się wzdłuż granic Polski z Państwem Słowacji i Sudetów – wzdłuż granicy z Czechami. Najwyższy punkt polskich Karpat, na wysokości 2499 metrów – na szczycie Rysów. Ten szczyt znajduje się w górach Tatrach Wysokich (najwyższy w Europie Wschodniej). W Sudetenland najwyższego punktu – górna Śnieżkę (wysokość – 1603 metrów).

Teraz bliżej przyjrzeć się największym góry.

Karpaty

Góry w Polsce i na Słowacji (Karpaty), w jego fizycznej lokalizacji geograficznej i są podzielone na Południowej, Zachodniej i Wschodniej. Polskie Karpaty prawie w całości należą do Zachodu, a tylko częściowo na granicy ukraińsko zajętych Wschód.

Z kolei Zachodnie Karpaty na terytorium Polski podzielone na Tatry i Beskid, w którym drugi przeznaczono m.in. karpatskih piękne pasma górskie Alpine kształt terenu i potężny wysokie. Polska granica państwa ze Słowacją, biegnie wzdłuż głównej grani Tatr. W porównaniu do najwyższego punktu Rysy większość pozostałych wierzchołków znaków sięga od 1700 do 2300 metrów.

Niedaleko północnego podnóża Tatr, obszar Intermountain umywalka, znajduje się wspaniały ośrodek Zakopanego.

Beskid nazyvatsya Western Mountain masywy Karpat w Polsce. Na przykład, Żywieckiego (1557 m), bardzo Beskid (1725 m), Bekid Śląski (1257 m) i inne. Znajdują się one na północy, wschodzie i zachodzie Tatr.

Na samym skraju Polsce (południowy-wschód), w pobliżu granicy z Ukrainą i Słowacją są przydzielane Bieszczady (najwyższy punkt – 1348 metry), związanych geograficznie do Karpat Wschodnich.

Wszystkie góry w Polsce jest bardzo piękny.

Sudety

Zachodnie góry, ciągnące się wzdłuż granicy z Polską, Czechami, – Sudetów. Ich najwyższe pasmo górskie – Karkonosze (1603 m – Śnieżka). Podobnie jak w przypadku Karpat geograficzne Sudety zagospodarowania przestrzennego dzielone na 3 części: centralne, Zachodu i Wschodu. Charakterystyczną cechą starożytnych Sudetów – obecność dużych Intermountain basenach i gładkie kontury gór zbocza większa.

Dzięki tej wyjątkowej terytorium Polski z licznymi pasmami górskimi, kraj przyciąga miłośników sportów narciarskich i turystyki pieszej.

Turyści, którzy udają się w góry w Polsce na nartach lub wędrówki, są zalety wyboru szeroką gamę opcji do własnych upodobań.

Góry w Czechach i na Słowacji

Czechy i Słowacja również w większości reprezentowane przez górzysty teren. Na zachodniej części są poważnie uszkodzona i są podobne do góry Niemiec (średnio-wysoka), nie przekraczając 1500 metrów. A na wschodzie rozciąga się górzysty łuku karpackiego, ale znacznie większy w wysokości i młodszym wieku. Jednak ona składana skał osadowych, ma zaokrąglone wierzchołki i łagodnego zbocza.

Tylko w niektórych miejscach, gdzie nie ma wyjścia z piwnicy skały krystaliczne, góry mają stosunkowo ostre szczyty i strome klify.

góra Niemcy

Góry nie tylko w Polsce i Niemczech stokach przyciągnąć turystów.

W tych miejscach pasmo górskie jest bardzo interesujący ze względu na obecność kilku dużych pasm górskich ze wspaniałej przyrody i ciekawych podjazdy dla turystów. Najszersze góry – Alpy Bawarskie, położone w południowej części kraju i granicy z Austrią. Najwyższy punkt – Tsyugshpitts (wysokość 3000 metrów). A reszta wierzchołków mieć wysokość co najmniej 2000 metrów. I wielu z nich są pokryte śniegiem.

W południowo-wschodniej części kraju, zdominowany przez gęste lasy i dużą liczbą źródeł mineralnych, jest wierzchołek Schwarzwaldu.

W regionach Saksonii rozciąga się szeroki wachlarz góra Hercynian góry. Są one bardzo popularne wśród turystów, szczególnie do odwiedzenia ich w okresie letnim.

Wakacje w górach Polska

Nieusuwalne wrażenia pozostawił gór Polski, hipnotyzujące swoim niepowtarzalnym pięknem. U podnóża i oferuje wspaniały rekreacyjny.

Niektóre z najbardziej atrakcyjnych ośrodków:

  • Największy w Polsce ośrodek turystyczny Zakopane (Tatry). Znajduje się tu stacja klimatyczne, podstawa dla zwiedzających do wspaniałego Parku Narodowego, nowoczesnej kolejki linowej na Gubałówkę kolejką na Kasprowy, duża liczba wyciągów narciarskich, skoki, slalom, jazda na łyżwach, prędkość toru. Jest to okazja dla edukacji kulturalnej: muzeum i pomniki.
  • Znany ośrodek narciarski i centrum Tatshantskaya Bukovina.
  • Obszar resort – Szczawnica, który ma ogromną popularnością wśród fanów stopów na tratwy na Dunajcu. Jest to również punkt wyjścia dla wspaniałych wycieczek Penina (pasmo górskie).
  • Duży kompleks turystyczny sportowy z licznych wyciągów narciarskich, skokach narciarskich, stacji kolejki linowej na górze Malaya Kopę, z stacji klimatycznych, Muzeum Turystyki i Sportu (wysokość 1325 m). Tu znajduje się i stary kościół (XVIII wiek), przeniesiono do tych miejsc z Norwegii.

wniosek

Góry w Czechach, Polsce, Niemczech, Słowacji, wielkie ze wspaniałych krajobrazów naturalnych. A góry są czymś podobnym, a jednocześnie, każdy ma swoje własne cechy i urok.

Wszystkie te kraje są znane z licznych ośrodków narciarskich, gdzie turyści przyjeżdżają z całego świata. Miejsca te stwarzają możliwości do uprawiania sportów zimowych i po prostu spędzić romantyczny wypoczynek pośród pięknej przyrody z niezwykłą świeżego górskiego powietrza w zimie i latem.