116 Shares 4022 views

Awokado – jak rozwijać cudowne drzewo w domu.

Jeśli lubisz ozdobić swój dom pięknymi, nietypowymi roślinami, pomysł na rosnące awokado powinien Ci się podobać. Ta niezwykła egzotyczna roślina rośnie dobrze nie tylko w krajach zamorskich, ale także czuje się świetnie w mieszkaniu, dając szczególne wrażenie do wnętrza.

Awokado – jak rozwijać tę niesamowitą roślinę.

Nawet jeśli nie jesteś doświadczonym ogrodnikiem, możesz łatwo uprawiać awokado. Proces ten nie jest wcale skomplikowany, aczkolwiek trochę pracochłonny. Do sadzenia potrzebujemy kości dojrzałych owoców, należy zwrócić szczególną uwagę. Tylko dojrzałe owoce mają w rdzeniu kości, zdolne do kiełkowania w przyszłości. Dlatego przy zakupie awokado, który będzie używany jako materiał siewny, wybierz owoc, którego ciało jest lekko naciskane.

Przed przystąpieniem do bezpośredniego lądowania, delikatnie oddzielić kości od masy. W tym celu wykonaj podłużne wycięcie wzdłuż owoców i obróć półki w różnych kierunkach. Następnie kości można łatwo wyekstrahować i przemywać wodą.

Są dwa sposoby na kiełkowanie kiełku. Pierwsza jest bardzo prosta, ale mniej wiarygodna. Druga jest bardziej pracochłonna, ale daje prawie 100% gwarancji.

Tak więc jesteśmy zdecydowani, z pomocą którego uprawiamy awokado i wchodzimy do biznesu.

Metoda jeden.

Czysty kamień umieszcza się w małym, dobrze wypełnionym plastikowym naczyniu wypełnionym wilgotną ziemią. Tępy koniec musi być podziemny, ostry. Kość jest trawiona na pół, tak że nie zaczyna gnić, i okresowo podlewa, nie przytłacza gleby. Z należytą starannością można poczekać na pojawienie się zarazka po 2-4 tygodniach.

Awokado, jak rosnąć – drugi sposób.

Ta metoda wymaga dużo wysiłku i cierpliwości. Na powierzchni kamienia, w przybliżeniu w środku, jest kilka małych otworów. Są one włożone w mecze lub wykałaczki, a kości umieszcza się w pojemniku z wodą, tak że jej tępy koniec lekko dotyka wody. Okresowo, woda musi być zwieńczona tak, że jej pierwotny poziom pozostaje zawsze. Kiedy kamień uwalnia korzenie o wielkości około 2-3 cm, może być sadzony w doniczce. Powinna być mała i pożądane jest, aby mieć dużo otworów na spodzie, tak aby wilgoć nie gromadziła się, a roślina nie umiera. Podobnie jak w pierwszym przypadku kości są tylko wykopane w połowie, pozostawiając górną część nad ziemią.

Podstawowymi zasadami pielęgnacji awokado są sposoby uprawy pięknej i zdrowej rośliny.

Jeśli początkowo zrobiłeś wszystko dobrze, a udało ci się uzyskać zdrową kapustę awokado, jak rozwijać dużą i piękną roślinę, nie możesz przetrwać. Musisz tylko być cierpliwym i przestrzegać kilku prostych zasad dotyczących dbałości o sadzonki. Aby umieścić garnczek z kiełkami, konieczne jest, aby uniknąć uderzenia jej liści bezpośredniego światła słonecznego. Może to uszkodzić płytki liściowe rośliny i będą pokryte brzydkimi plamkami. Trzeba mieć awokado i obfite podlewanie, ale zbyt gorliwe też nie jest warte. Gleba musi zawsze być lekko wilgotna, ale w żadnym wypadku nie jest mokra. W przeciwnym razie drzewo może zacząć odrzucać liście, pozbawiając się nadmiernej wilgoci.

Jeśli roślina nie ma wystarczającej ilości wody, liście zaczną wysychać. W takim przypadku należy dokładnie przyjrzeć się reżymie nawadniania i natryskiwać roślinę lekko wodą z pistoletu natryskowego. Ta roślina bardzo lubi chłodne, wilgotne powietrze, zapewniając temperaturę 16-18 stopni i co najmniej 50% wilgotności w pomieszczeniu, w którym rośnie awokado, można szybko zobaczyć, jak Twój zwierzak dostanie piękną, jasnozieloną koronę.

Teraz możesz podziwiać piękne awokado, jak to uprawiać, wiesz już, wystarczy dbać o niego i poczekać, aż drzewo zacznie przynosić owoce.