216 Shares 8590 views

Zapaśnik – roślina z rodziny Ranunculaceae

roślina tojad (zapaśnik, jak to się czasem nazywa) wygląda świetnie ze wspólnego sadzenia większości kwiatów ogrodowych. Strażacy stwarzają największe zagrożenie dla zwierząt, zwłaszcza w okresie kwitnienia, ponieważ nawet w przypadku suszenia, nie tracą swoich właściwości toksyczne.


Toksyczność roślin zależy od fazy rozwoju, jak i gleby oraz warunki klimatyczne, w którym rośnie. Jako przykład, zapaśnicy, rosnących na północy, które są mniej toksyczne niż na południu.

podstawowe dane

Reprezentujący zielnych roślina z rodziny Ranunculaceae, zapaśnik jest bardzo trujący. Ludzie rozłożyć kilka nazw roślin, wśród których najbardziej znane nabyte takie tytuły jak korzeń wilczej king-eliksiru lub king-trawa i błękitne jaskier.

Wysokość rośliny nie przekracza 20 cm. Jej kwiaty są unikalne i pozornie mocno przypominają hełmów starożytnych wojowników. Ponadto, są one ponoszone w biseksualne i wiechy. Miska składa się z pięciu działek kielicha, z których górna obejmuje kilka myśliwców płatki, będąc dla nich swego rodzaju kasku.

Po zakończeniu okresu kwitnienia, które przypada na połowie lata, roślina tworzy multi owoce. Mięsiste główny ma strukturę i jest reprezentowana przez szereg bulw, z których główną jest część łożyska na bagażniku. W tym przypadku, gdy wojownik zaczyna kwitnąć, główny bulwa zacznie stopniowo pogarszać, dając roślin więcej ich składników odżywczych, a drugi zbiera je w sobie, znacznie zwiększając w rozmiarze aż do następnego roku, gdy zapaśnik ponownie kwitną.

Warto zauważyć, że zawartość alkaloidów w składzie akonit mogą się znacznie różnić w zależności od pory roku i różnych warunkach klimatycznych.

zwierzęta zatrucia tojad

W przypadku, gdy zwierzę wykorzystuje myśliwiec wraz z innymi ziołami, pierwszym objawem zatrucia jest pojawienie się niekontrolowany ślinotok. Następnie spowolnienie serca i znacznie zmniejsza nie tylko ciśnienie, lecz również ogólną temperaturę ciała.

Na tle początkowych objawów może wystąpić biegunka i zażółcenie błon śluzowych, ale najbardziej znaczący efekt tojad ma na układ nerwowy, w zasadzie niszczy jej integralność, a tym samym wpływające na zdolność zwierzęcia do normalnego oddychania, to całkowicie paraliżuje, co ostatecznie prowadzi do śmierci ,

Historia stosowania tojad

Zapaśnik – trująca roślina, której właściwości znane były już w czasach starożytnych. Cała roślina, w tym nawet zapachu, jest dla człowieka bardzo niebezpieczne. W dawnych czasach, z soku wykonany nawet trucizny w którym zanurzone czubki strzałek na bardziej spektakularne zniszczenie wroga, i z pomocą zatrutej przynęty przeznaczone dla dużych drapieżników i źródeł wodnych atakami wrogów.

Zaskakująco, to nadal ma pewne myśliwych wykorzystywać tę roślinę zamiast strychniny zabić wilki, których populacja może grozić zarówno ludzi, jak i zwierząt gospodarskich.

Dlaczego są tak trujące tojad?

Toksyczność roślina jest bezpośrednio związane z ich zawartości alkaloidów, wśród których dominują akonityna. Oni wszyscy mają znaczący wpływ na ośrodkowy układ nerwowy i powoduje dalsze konwulsje i kompletny paraliż ośrodka oddechowego.

Pomimo faktu, że roślina ta rodzina jaskier, bojownik o prawa jest pozycja jednego z najbardziej trujących roślin w ziemi. W przypadku, gdy dana osoba będzie miała 2-4 gramów roślin z jego części, zawierających alkaloidy, to wystarczy dawka wystąpieniu śmierci.

Przejawy zatrucia u ludzi bojownika

Zatrucie ludzkiego wojownika pojawia się w ciągu kilku minut. Pierwsze objawy – to niekontrolowane mrowienie w jamie ustnej i gardle, która z biegiem czasu zostaje zastąpiona przez stałą spalania.

W rezultacie, w ustach zaczyna obfite ślinienie, ból brzucha towarzyszą wymioty i biegunka, ale te funkcje nie mogą być porównywane z tym, że różne części skóry i gardła będzie stopniowo drętwieją, w wyniku ludzkiego stanu oszołomienia i zakłócania jego percepcji wzrokowej.

W ciężkim zatruciem śmierć może nastąpić w ciągu kilku godzin.

Dystrybucja tojad

Zapaśnik zioło zawiera wiele szkodliwych składników, podstawowy związku, który jest stosowany w dużych ilościach akonityny zawartych w bulwiastych korzeni. Niebezpieczeństwo zatrucia jest wzmocniona przez fakt, że roślina ta jest dystrybuowane w ponad 300 różnych rodzajów, a obszary, na Dalekim Wschodzie, w Rosji rośnie ponad 50 odmian bojownika.

Wiele z nich można znaleźć wśród traw łąkowych w lesie, zagajników i krawędzi. Ponieważ roślina ta rozprzestrzeniła się niemal wszędzie, ważne jest, aby znać ulubione miejsca do jej wzrostu. Wśród nich są te rodzaje wojowników, którzy lubią rosnąć w zalesionej okolicy w pobliżu paproci, ale najbardziej niebezpieczne są te rodzaje bojownika, które dorastają w środowisku upraw zbożowych, ponieważ poszczególne elementy rośliny mogą być montowane wraz ze zbiorami.

Korzystanie bojownika w medycynie

Pomimo bardzo wysokiej zawartości pierwiastków toksycznych złożonych z tojadu, bokser – zakład ma doskonałe właściwości lecznicze. Może on być stosowany jako skuteczny środek przeciwzapalny, przeciwbakteryjny, przeciwdrgawkowe, przeciwalergiczne i środki uspokajające, pozwalając myśliwski Tybetu otrzymał nazwę King of Medicine.

Zapaśnik – roślina, która jest z powodzeniem stosowany w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego i układu nerwowego, w tym nawet depresji i nerwic. Ponadto, może być znacznie stabilizację układu trawiennego i znacznie wpływają na przewód żołądkowo-jelitowy.

Przetwory z tojadu

W celu uczynienia tego niezwykle trująca roślina do użytecznego, składnika leczniczego, farmaceuci muszą ciężko pracować. Ze względu na wysoką toksyczność, zdecydowano o zaprzestaniu korzystania z zawodnikiem w zachodniej medycyny, ale jest on powszechnie stosowany w homeopatii w leczeniu różnych chorób.

Preparaty wytwarzane na tej podstawie, w większości przypadków przedstawionych w postaci granulek, składające się z kilku gatunków roślin. Od fighter – roślina jest trujący, a w konsekwencji prowadzi do paraliżu dróg oddechowych, tworząc z nich nalewki mogą być stosowane jako środki do znieczulenia w operacji gałki ocznej, usuwania elementów obcych od ciała, a jako środek przeciwbólowy, jeżeli tak poważne choroby, takie jak syfilis.

gromadzenia i przetwarzania roślin

Zazwyczaj używamy korzeni rośliny do produkcji różnych leków. Zebrać je jesienią, gdy liście umiera Fighter, przygotowując ją do okresu zimowego czasu. Warto zauważyć, że bulwy wysycha znacznie zmniejszone i zebranie 1 kg potrzeba 4 do 5 kg roślin. Jednocześnie, w niektórych przypadkach bardzo trawa jest zbierana bezpośrednio przed kwitnieniem i podczas niego.

Bulwy kopania, przemywa zimną wodą i suszy się pod przykryciem w ciepłym, ciemni. W trakcie zbierania pozostawia do wyschnięcia pod baldachimem w cieniu. Zawsze należy dbać o to, że liście zatrzymanych po wysuszeniu ciemnozielony odcień.

Metody ostrożności podczas pobierania

Zapaśnik – roślina, zaczynają gromadzić, że konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że jest bardzo toksyczny. Dlatego należy unikać kontaktu ze nawet minimalne cząstki pyłek z liści i korzeni dróg oddechowych, należy wymagać, aby bronić się przy pomocy respiratora. Ważne jest również, aby podjąć środki ostrożności w odniesieniu do roślin sok, zwłaszcza jeśli są zadrapania na ciele. Po pracy z tojadu należy umyć ręce wodą z mydłem. Trzymać surowego tojad muszą być oddzielone od innych ziół i chroni sprawi, że znak.