660 Shares 8525 views

Morał z tej bajki „Lew i Fox” Tołstoja i jego możliwych interpretacji: Ezopa, MA Bulgakov i Dr House

Kiedy osoba słyszy słowo „bajka”, przypomniał I. A. Kryłowa, La Fontaine, Ezopa, ale mało kto myśli o gigantycznej rosyjskiej prozy LN Tołstoja, a jednak pokazał się w tym gatunku zbyt. W niniejszym artykule zostanie szczegółowo zbadane Morał z tej bajki „Lew i Fox” Tołstoja.


historia

Kiedyś był lew, a następnie zestarzał i nie mógł już polować na zwierzęta, jak wcześniej. Ale on nie rozpaczaj i postanowił nadal zarabiają na życie nie siłą, lecz przebiegły. Ustanowić w jaskini, on udawał, że jest chory i wysyłane do różnych zwierząt (jadalne, oczywiście), aby odwiedzić je do swojego provedyvat. Zwierzęta w wejściu do jaskini iz powrotem nie jest już wrócił. Raz w świetle wyglądał Leo Fox, ale okazało się być mądrzejszy od innych zwierząt. Kuma wilk w rosyjskich bajek zatrzymał się przy wejściu do jaskini, gdzie leżał „chory” Leo, kiedy zapytał ją, dlaczego nie pójść do swojego mieszkania, Fox odpowiedział: „Bo nie wchodzi to w wyniku See – wejście dużo, a wyjścia nie ". To jest historia, a morał bajki „Lew i Fox” L. N. Tolstogo następująco. Ona wyraźnie wyświetlona w porównaniu z pierwotnym Ezopa.

Między słowami. Ezopa i L. N. Tołstoj

Starożytni Grecy jest taka sama historia, ale on ma ostatnie zdanie Fox: „I bym poszedł, gdyby nie było widać, że w jaskini jest wiele ścieżek, a jaskinię – nie jeden”

W Fable moralności Ezopa „lwem i lisem” tylko w tym, że osoba inteligentna może ominąć każdą sztuczkę. Tołstoj, przy tłumaczeniu bajkę, nieco zmienił zakończenie. Słowo „footprint” odnosi się do odcisk pozostawiony przez człowieka lub zwierzęcia, jest to szczególny przedmiot. Kiedy Lisa Lew Nikołajewicz mówi „zawiera wiele, i nie ma sposobu” – wtedy to już słyszał coś egzystencjalny, jakby Fox audycji w imieniu autora i werdyktu we wszystkich rzeczach. Oto inna interpretacja może być uzyskany na moralny „bajka” The Lion and the Fox”, jeśli przeanalizujemy tylko ostatnie słowa Fox Ezopa i L. N. Tolstogo.

A. M. Bułhakow przymierze: „Nigdy nie pytaj i tych, którzy są nad tobą”

Idziemy dalej i głębiej zanurzyć się w sferę czystej, ale nie naukowej literackiej fikcji. Jeżeli M. A. Bułhakow będzie publicznie refleksji na temat bajek sensie moralnym L. N. Tolstogo, potem do poniższego: twórca „The Master”, oczywiście, byłby natychmiast wykonane Vixen (lub raczej byłoby Fox), uosobieniem twórczej osoby, Leo, oczywiście – jest uosobieniem władzy. I opiera się na tym modelu nie jest zbyt skomplikowane, można przeczytać Morał z tej bajki „Lew i Fox” Tołstoj nie jest sposób chciałem mieszkaniec Jasnej Polany, kiedy przeczytał go w swoich milusińskich chłopskich stworzył szkołę. A. M. Bułhakow powiedziałby: twórczy człowiek powinien bać się rząd i trzymać się z dala od niej na szacunku odległości. Porozmawiaj z nią być tak, że to nie boli, a w każdym razie nie wykazują swoją wyższość, ani psychicznego ani moralnym. Istotne jest, tak? Jest to lektura i interpretacja tematu „Morał z tej bajki” Lew i Fox „Tołstoj” w stylu M. A. Bulgakova. Mówi się, że on-autor „Psie serce” cichą nadzieję, że jego moc jest wciąż zauważane i traktowane dobrze. Ale nadal, jako rozsądny człowiek i bardzo wnikliwe, on wciąż wybrali dla siebie jako głównego zachowań strategii z opieką władz, i było absolutnie w porządku, bo dać lub nie dać prezenty – nie jest znane, ale zgnieść puszkę minutę ceremonii ,

Lekcje klasyki i nowoczesności

Czy współczesnych naukach greckich i rosyjskich klasyków? Oczywiście, tak, więcej, i że wykładnia poglądów Bułhakowa, który jest podany w tym artykule jest również istotne. Zasady ustroju są wciąż takie same na rosyjskiej ziemi, a 80 lat temu, jednak klimat polityczny jest znacznie łagodniejszy. I mamy nawet wolność słowa teraz, ale jest jeszcze lepiej z rządem nie flirtować, a ona nie ufa ślepo – połknąć w pewnym momencie podczas imprezy.

Jeśli wrócimy do głównego bohatera tej historii i jej przesłania moralnego, morał bajki „Lew i Fox” Tołstoj jest nadal aktualne: dziecko nadal jest miło wiedzieć, że jeśli jest dobry, aby dowiedzieć się, czym on będzie w stanie rozpoznać żadnej odpowiedzi przebiegły i błyskotliwy to , No i co stwierdzi: każda siła może być odbierane przez przebiegły, i był silny – słaby, a słaby – silny. Wynika z tego: w jaki sposób dana osoba może być silny, to nadal będą musiały się nauczyć.

Dr House: „Wszyscy leży” i „Ludzie się nie zmieniają”

Wreszcie, interpretacja jednego z „bohaterów naszych czasów,” nowoczesny „Sherlock Holmes” medycyny – Lekarz Dom. Gdyby został poproszony o odpowiedź na pytanie, jaki jest morał tej bajki „Lew i Fox” Tołstoja? Powiedziałby w cynicznym i ironicznym stylu: jest to, że ludzie (i zwierzęta) nie ulegają zmianie, a wszystkie non-stop kłamie. Tak, Leo, aby sądzić, że mogą. Zgodnie z tym, Fox zrobił wszystko w porządku. I oczywiście, najlepiej fikcyjna diagnosta na świecie nie byłby pozostawiony bez Leo diagnozy i leczenia. Pod koniec historii Leo mógł biegać i zabijać zwierzęta, jak zwykle. W związku z tym zwrócił się prezentacja tematu „bajka moralny” The Lion and the Fox „własnymi słowami.