872 Shares 8529 views

Iris. Charakterystyka struktury ludzkiego oka

Tęczówki przednia część naczyniówki. Jest to bardzo cienka Peripheral Component to. Ona rzęskowego (rzęskowego) ciało i naczyniówki   Są to trzy główne części przewodu naczyniowego, powstałe w okresie od czterech do ośmiu miesiącach rozwoju płodu.


Tęczówka jest utworzona wokół XVII tydzień w miejscu, gdzie krawędź tzw nerwu kubka jest „nakładanie” mezodermy. W piątym miesiącu zwieracza tęczówki jest utworzona – mięśni odpowiedzialnych za zmniejszenie wielkości źrenicy. Nieco później dilator. Jest to wewnętrzny mięsień który następnie dostarczy rozszerzenie. W wyniku harmonijnego i spójnego oddziaływania pomiędzy membraną zwieracza i rozszerzacza tęczówki wykonuje funkcję skutecznego regulowania przepływu przenikającego promienia światła. W szóstym miesiącu w pełni ukształtowany tylny pigmentem tkanek nabłonkowych. Na tym kończy się tworzenie podstawowych procesów w systemie.

Natychmiastowe bezpośredni kontakt z rogówką tęczówki ludzkiego oka nie robi. Między nim a ścianą zewnętrzną, pozostawiając niewiele miejsca – przednią komorę, która jest wypełniona wodnym (komora) z wilgocią.

Sama tęczówki ma postać okrągłej płytki o średnicy około dwanaście mm i obwodzie około trzydziestu ośmiu milimetrów. W jej centrum znajduje się okrągły otwór, przez który przenika światło – źrenicę. To on stosowany do regulacji ilości promienie wpadające do oka. Uczeń wielkość zależy od stopnia oświetlenia. Im mniejszy promień okrągłe, tym większa będzie jego średnicy. Jego średnia wartość wynosi około trzech milimetrów. Przy średnicy źrenicy młodzież samym czasie jest zwykle nieco większe niż u osób starszych. Wynika to z faktu, że z biegiem czasu występuje zanik rozszerzacz i zwieracza włóknienia.

Główne właściwości oczu pierwiastka tęczówki, to kolor, wzór, stan rozwarcia źrenicy i położenie w stosunku do innych struktur oka. Wszystkie z nich są spowodowane przez pewne anatomiczne cechy jego struktury.

Przednia warstwa ma tęczówki radiarnoy prążkowania, co daje mu rodzaj koronki ulgą. Pogłębienie typu szczelinowego, który znajduje się w jej tkanki łącznej, zwane luki. Cofnięty połowa milimetr krawędź równoległą źrenicy usytuowany bryzhzhi (zębnika). Dzielą przesłonę na dwie części: zewnętrznej (rzęskowe), a wewnętrzne – źrenicy. koncentryczne rowki określone w pierwszej strefie. Są one bezpośrednią konsekwencją zmniejszenia i prostowania przysłonę podczas jego ruchu.

Tylny przodu naczyniówki oddzielone reprezentowany rozszerzacza z pigmentu i warstw granicznych. Najpierw na krawędzi źrenicy tworzy obręczy lub odkształcenia. Przód tęczówki zawiera zrąb tęczówki i zewnętrzną warstwę graniczną.