692 Shares 4709 views

Największy wieloryb zębaty. Chiny Rozmiar

Kto to jest – największe zwierzę na Ziemi? Być może wielu z nas sądzi, że to jest słoń. W zasadzie nie jest ziarno prawdy. Słoń – największe zwierzę, które żyje na ziemi. Ale życie, jak wiemy, nie jest ograniczony do jednej ziemi, zwłaszcza, że 75% wszystkich podejmują morzach i oceanach powierzchni Ziemi. Aquatic life – unikalny makro świat z jego wspaniały iw wielu przypadkach słabo znanych organizmów. Największe zwierzę na świecie nie żyje na lądzie i na morzu. Nazwa – wieloryb. Z kolei największy zębowce na świecie – kaszalot. W tym artykule będziemy mówić o waleni zwierząt i szczegółowo opisać całego życia, odżywiania i rozmnażania największego zębowce.


Mistrzowie rozległych mórz

Aby rozpocząć, należy zdecydować, że wieloryby są ssakami – ryby, a nie, jak wielu mieszkańców. Oni nie oddychają przez skrzela ryb, jak i światła. Keith nie mógł pozostać całe życie pod wodą! Od czasu do czasu, to zwierzę jest niezwykle konieczne wypłyną oddychać powiew świeżego powietrza. Jest to bardzo ważna potrzeba dla nich. Od wszystkich waleni – to ssaki, rodzą one tworzone na żywo już młody i karmić je z mlekiem. Whale mleko jest uważany za znacznie bardziej pożywne krowa. Pozwala kityatam dość szybko rośnie.

Paradoksem tych potężnych władców mórz jest to, że jak ssaki, są bezradni i bezsilni na ziemi. Na ziemi, żaden z wieloryba nie mógł się ruszyć, a na liczniku! Te zwierzęta są po prostu w stanie przezwyciężyć swój własny ciężar. Niestety, suszenie mórz, umierają w ciągu kilku godzin. Normalnie ta wiadomość ucieszyła mieszkańców. Ludzie tacy jak wygłodniałych sępów zaatakować bezbronnego zwierzęcia z szable, noże i piły. Tną skórę wieloryba na płaskiej części, a następnie ostrożnie wyciąć z niego kawałki mięsa.

Kto jest on – największy wieloryb na świecie?

Nic dziwnego, że zwierzęta te nazywane są panami mórz. Nawet słynny badacz, oceanograf Jacques-Iv Kusto nazywa jedną ze swoich książek o wieloryby: „Potężne władcy mórz.” Obecnie na całym świecie, w sumie 92 gatunków zamieszkuje te ssaki. Największy wieloryb w świecie – to niebieskie lub płetwal błękitny. Jego inspirujące rozmiar naprawdę pobudzają umysły ludzkości: zwierzę ma 35 metrów długości. Jeśli wykonujemy proste porównanie jest na grzbiecie wieloryba łatwo dopasować niebieski 30 słoni.

Kim są zębowców?

Obecnie ci członkowie z rzędu waleni zwierząt zamieszkują niemal wszystkich morzach i oceanach świata. Jedynymi wyjątkami są regiony polarne. Zębowców lub zwierzątka – podrzędu waleni ssaków. Wszyscy jej członkowie mają w swoich szczękach kilka rzędów zębów i są wyłącznie mięsożerne zwierzęta. Zdecydowana większość z tych zwierząt w ich wielkości niższych bezzębnych waleni, którego przedstawicielem jest największy wieloryb świata – niebieski lub niebieski. Jedynymi zębate ssaki morskie, które w jakiś sposób mogą konkurować z nimi pod względem wielkości, jest kaszalot. Inne gatunki – są to małe lub średnie waleni.

Trochę taksonomii

Critters przedstawiane głównie kaszalotów, delfinów i wielorybów (duży zestaw czarny i biały kolor). Kaszaloty żywią się głowonogi i delfinów – głównie ryby. Ośmiornice i kalmary tym bardziej, że nie przyciągają. Orki, przeciwnie, są najbardziej niebezpieczne członkowie tej grupy zwierząt. Nic dziwnego, że nazywane są wieloryby-zabójcy. Głowonogi i ryby są prawie żadne odsetki. Orki wolą polować na lwy morskie i foki. Oni często atakować rojów na własnych krewnych, starając się wyrwać z nich miękkie i śmiały język.

Największy zębowce na świecie

Jest kaszalot. Pochodzenie nazwy tego gatunku wieloryba, najprawdopodobniej ma portugalskie korzenie. Fakt, że portugalskie słowo «cachola» tłumaczone na język rosyjski oznacza dużą głowę. Głowica z tych wielorybów jest naprawdę ogromny, ale o tym później. Sperma wieloryba jest jedynym członkiem kashalotovyh rodziny. Ogólnie rzecz biorąc, te zwierzęta morskie – ssaki stado mieszka ogromne grupy, liczba głowic, które czasami sięga kilkuset. Jak wspomniano powyżej, kaszalot to podrząd zębowców że pływają bardzo szybko i osiągają prędkość do 50 km / h.

kaszaloty, jak wszystkie inne gatunki wielorybów – doskonała nurków. Trudno w to uwierzyć, ale nurkować do głębokości do 3000 m! Naukowcy nie przypadkowo zadzwonić pod ten numer. Skoro to jest na tej głębokości odkryto kaszalota, beznadziejnie zaplątany w głębokich podmorskich kabli. Dive do takiego niebezpiecznego głębokości pozwala im grubą warstwą tłuszczu podskórnego: oszczędza kaszalotów z hipotermią. Na dnie morza Polują, szuka gdzie jego ulubionym łupem – Kałamarnica olbrzymia, ale będziemy rozmawiać o tym później.

Wygląd i wielkość kaszalota

Jak już zostało powiedziane tutaj, kaszalot – największa zębowce, zamieszkujących morza i oceany naszej planety. Jest to zrozumiałe, ponieważ mężczyźni dorosłych długości osiągnie 23 m o masie 50 ton. Ich kobiety, z kolei, nie przekracza 15 metrów i waży 20 ton. Ponadto, kaszalot jest jednym z nielicznych przedstawicieli rzędu waleni, które wymawiane dymorfizm płciowy. Jest na powyższych kwot: kobiety tych wielorybów jest nie tylko o wiele mniejszy niż mężczyzn, ale różnią się od nich w budowie, liczba zębów, kształt głowy, etc. Charakterystyczny zewnętrzny dysponuje kaszalotów – jest ogromna prostokątna głowica, która jest tzw torba olbrot.

Trochę o zębach

Zębowców, którego zdjęcie jest przedstawione w tym artykule stanowią jedną z dwóch podrzędu waleni występujących zwierząt. Drugi podrząd prezentowany jest przez tzw wielorybów fiszbinowych, ale w tym artykule, nie interesuje nas. Jak można zrozumieć z jego nazwy, na szczękach Critters mają zęby. Nie jest to zaskakujące, ponieważ wszystkie wieloryby – jest mięsożerne, żywiąc się głowonogi, ryby i ssaki morskie czasami. Co ciekawe, kaszalotów zęby prawie nie trzeba. Niemniej jednak warto wspomnieć.

Plemniki mają w ustach do 30 par zębów. Jeden kaszalot ząb waży 1 kg. Odpowiednia konstrukcja głowicy pozwala te wieloryby aktywnie ssać w drapieżne bez zębów. Specjalna anatomiczne położenie żuchwy pozwala zatopić się do 90 stopni, co z kolei pozwala na wybranie wieloryby spermy z raków dna i krabów. Zęby nie potrzebują tych gigantów nawet do żucia żywności. Jest to dla nich sprawiają, że kamienie, które kaszalotów świadomie podnieść z dna. szlifować ich jedzenie w ich żołądkach.

Sperma wieloryba żywi?

Kaszalot (przedstawiony w artykule zdjęcie) woli jeść głowonogi (ośmiornica) i oczywiście gigantyczne kałamarnice. Wielkość kałamarnicę zakresie od 15 do 20 m długości. Ryby dieta trwa zwykle nie więcej niż 5% w życiu kaszalota. Aby znaleźć ulubionym pokarmem tych wielorybów do nurkowania w niezbadanych głębokościach do 3 km. Kalmary, które żyją w górnych warstwach wody, nie jest absolutnie zainteresowany kaszaloty jak żywność. Te zwierzęta karmić wyłącznie na dużych głębokościach. Naukowcy uważają, że jest to spowodowane brakiem żywności tam konkurentów: kaszalot koncentruje się wyłącznie na produkcji, a nie na jej dzielenie się z innymi zwierzętami. Podwodny największym zębowce może pozostać do 1,5 godziny!

Jak polować kaszalotów?

Hunt spermy za pomocą ultradźwięków echolokacji. Niektórzy naukowcy przypisują to z faktu, że dźwięki o wysokiej częstotliwości powoduje gigantyczne małże w zakłopotanie, dezorientacja ich w okolicy. Ważną rolę odgrywają tu tym samym worku olbrot, których wspomniano powyżej. W tym przypadku, to działa jak soczewka akustyczna. Ponadto zapewnia pożądany poziom pływalności na różnych głębokościach. Największy wieloryb Nibbler jest uważane za bardzo niebezpieczne zwierzę. Ranny kaszalot trwa żelaza samokontroli i bezprecedensową agresywność. Dlatego ich polowanie jest obarczona większym ryzykiem. Istnieją przypadki, kiedy rozwścieczony zwierzęta zabite żeglarzy i wielorybników nawet utopiony swój statek.

Powielanie kaszalotów

Duża wieloryba z rodziny zębaty osiąga dojrzałość płciową do 5 lat. Te kobiety są gotowe do kopulacji nasienie nieco wcześniej – w ciągu 4 lat. Te zwierzęta są istotami poligamiczne: mężczyźni tworzą haremy całkowitymi z samicami 12-15. W okresie godowym, że, podobnie jak wiele innych zwierząt, zachowują się bardzo agresywnie. Ciąża trwa 15-18 miesięcy. Potomstwo one pojawić się w każdej porze roku, ale na półkuli północnej, wiele kobiety rodzą tylko w lipcu-wrześniu. Zwykle rodzi się jedno cielę długości 4-5 metrów i waży około tony. Zaraz po urodzeniu, kobieta zaczyna karmienia małego wieloryba.

mordercza bitwa

Zoologów nazwany jednym z najbardziej uderzających zabytków przyrody śmiertelnej walce z gigantycznej kałamarnicy kaszalotów. To wyjaśnia, blizny i ślady odrostów, które są dosłownie usiany największego zębowce. W śmiertelnym kałamarnicami bojowych chronione, pozostawiania śladów wieloryba głowy w postaci małych wgnieceń w kręgi o średnicy 25 cm. W jednym przypadku, gdy spermy wieloryba żołądek wyjęto półżywe kalmary, o wadze 200 kg! Co ciekawe, jego macki wystające z paszczy zębowce, mocno przyklejone do niej i dużej prostokątnej głowicy. O wiecznych konfrontacja kalmarów i kaszalotów przebiegnięciu całego legendy i opowieści. Oto wojownik, on – kaszalot! Zdjęcie śmiertelna walka jest przedstawiony poniżej.

Z historii przodków waleni

Według niektórych paleontologów, około 70 milionów lat temu, odlegli przodkowie współczesnych wielorybów żył na ziemi. Zostały one pokryte włosami i miał płetwy zamiast kończyn. Po pewnym czasie przeniósł się do płytkiej wody. Nie były one bardzo łatwe do ucieczki przed wrogami i patrzeć na jedzenie. Taki styl życia jak tego zwierzęcia, a po kilku milionów lat, mają całkowicie zniknął w wodzie. Wełna całkowicie zniknął z ich tułowia i kończyn przednich przekształcone w płetwy. Ogon wziął również formę wymaganą dla wygodnej kąpieli w wodzie.

Oczywiście, taka metamorfoza z przodkami dzisiejszych waleni nie od razu wystąpić, ale w ciągu kilku milionów lat.