600 Shares 8224 views

Croaker ryby: opis, zwłaszcza rybołówstwo i siedlisko

To bardzo eleganckie złote czarne mieszkańcy głębokiego morza są poważnie nazwa Kulbiniec ryb ze względu na rodzaj kłębie przypominających dzika. Inna ryba nazywa się perkusista Croaker, Corvina, meagrom, umbrina, melakopiey. Niektóre pseudonimy Croaker przeznaczone na zdolność do wytwarzania osobliwy dźwięk przypominający odgłos podudzia, narzekają.

Croaker nie lubi zamieszania

Slab – ryba, która lubi się „zawiesić się” wśród podwodnych skał i kamieni. Nurkowie, poruszające się na ponury królestwa Neptuna uznane przez bębniąc zaokrąglone i spłaszczone sylwetki leniwe bezruch. Odnosi się wrażenie, że opakowanie jest utrzymywany w miejscu wielu niewidzialnych linach. stan złudzenia senne: niezręczny ruch tłoka – a „Spółka” płyty natychmiast ukrywa się w jaskini.

Chociaż płyta – ryby są duże (niektóre próbki osiągać długość 70 cm, nie są również wzory więcej stałych), z powierzchnią wody nie widać. Miłośnik spokojnej i zacisznej wsi, Kulbiniec woli pozostać blisko glonów i małych ryb biegają radośnie: oto jest zawsze gotowy i stół, i dom.

Będąc blisko gęstą zasłoną żywych perkusistów, myśliwy próbuje natychmiast rzucić harpun w sposób losowy, z nadzieją, że będzie natychmiast wrócić do ekstrakcji (a nawet dwukrotnie). Ale nie jest łatwo posiekać ryby, co do zasady, nie działa jak Corwin ma reakcji pioruna.

Ufna, ale ostrożny

Rzeczywiście, ryby makrodona nie boją nurków (mały kolega siedlisko ma tendencję do jazdy w ogóle). Ale działać na zasadzie „bezczelność – drugi szczęścia rybacki” człowiek nie powinien. Stado natychmiast zmobilizował: ryby – tak splyl, machał ogonem w ciemnej szczeliny. Drugie wyjście nastąpi dopiero za kilka godzin i będzie znacznie bardziej ostrożny. Jednak następnego dnia płyty „zło nie pamiętam”, że po raz kolejny spokojny i ufny. Płynna praca, dokładne wzrok – i harpooner czekając na szczęście. Wracał do domu z ładnym łup dla których i rozpoczął swoją podwodną podróż.

W zwykłej płyty Czarnego i Azowskiego Seas dwóch typów – światła i ciemności. Czarny znalezionych we wschodniej Oceanu Atlantyckiego. Więc polowania geografii mogą być bardzo zróżnicowane, co najważniejsze, jest dobra znajomość łapania możliwości – i wiele więcej! Forum „Russian fishing” light Kulbiniec ryba jest opisany jako rzadkiego gatunku, który jest większy niż jego ciemnym odpowiednikiem. On jest na dolną szczękę ma wąsy. On – smaczne rybacy zdobycz. Umbrina (light Kulbiniec) wędkarze z powodzeniem złapać z brzegu iz łodzi (łódź). Ta ostatnia metoda jest niewygodne: Kulbiniec szybko chwyta przynętę i spływa do skał. Wyciągnij ją, pozostając na powierzchni wody, jest bardzo trudne. Często preferowane korzyści pręt nowoczesnego sprzętu może rzucać się w odległości 50 metrów od miejsca lokalizacji rybaka. Odpowiednie sztywny biegu włókna węglowego lub Donk (ponieważ haki mogą wymagać przyjmuje stałą Szkieletu 0,6-7 mm grubości). Spinning jest również dobre, łatwo wydedukować malkontentów.

Więc zdecydowaliśmy się pójść na zdobycz, jak Croaker ryb. Co ją złapać? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu wędkarzy. Metody połowu jak ich opis można zrobić mocny dźwięk.

zmienia kolor

Świeżo przebił ciemne płyty – wykapany z kameleon, pierwotnie Golden-czarne, szlachetne genialny. Jednak po pewnym czasie okazuje biały. To trwa trochę dłużej, i powraca do pierwotnego wyglądu, tylko ściemniacz. Pożywne, smaczne, dość drogie Kulbiniec ryby (cena według niektórych doniesień wahają się od 300 do 1000 rubli za 1 kilogram) jest wyceniana w gotowaniu. Jest on używany do wielu potraw, a nawet steków.

Pochodzący z elementu wody Corwin wygląda dużo „zabawy” (niż na patelni): czarny, raczej ciemny purpurowy kolor jest wyłączony jasnym brązie po bokach i skrzela. Brzuch jest srebrzysto-biały, śnieg kolorze płetwy. Stałą elegancja! Powolność i znaczenie rasy ze względu na fakt, że wrogowie ją w elemencie wody nie wystarczy.

Żywi się małych zwierząt perkusisty, małże, kraby kocha. W nocy, w pośpiechu, szufelki do banku, aby łatwo zebrać łupy. W innych przypadkach, Kulbiniec wolą być na głębokości 6-8 metrów. B-szkoły rodzin żywych okazów różnych rozmiarach i wieku. Domy są duże głazy i głębokie talerze.

siedzący tryb życia

Stad nie lubią zmieniać siedlisk. Plan działania, myśliwych morskie uwzględniać zasadę rozliczenia. Po podejściu do miejsc połowowych pozostawionych im dokładnie przeczesać dużych szczelinach skał, wędrować wśród podwodnych skał, przejdź do jaskiń, spójrz pod płytą. Oto ona, Kulbiniec! Ryby będzie koniecznie znaleźć.

Mówiliśmy już, że trzeba bardzo uważnie. Grzechot kamieni, metalowe części sprzętu nurkowego może zepsuć wszystko. Doświadczeni myśliwi pochodzić z różnych metod w celu wyciszenia i łagodzenia ewentualnych skutków. W toku jest taśma. Wytyczne i odbiorniki karabiny owinąć go – kwestia minut, a co jest wykorzystanie! Aby złagodzić urządzenia kontaktowe oraz obiektów podwodnych rzemieślników przy użyciu kamery również użyć gumy z roweru.

Pomoc kulminacyjnym

W Morza Czarnego podwodnego „gorbylinye ziemi” od dawna opanowane. Liczne myśliwych i nurków zmieniły zwyczaje ryb. Zazwyczaj, ufając, Kulbiniec prawie spacery w otwartej przestrzeni, zwłaszcza, że nie ma potrzeby rodziny i mielizny, jak mówią do siebie myśliwych, nie tworzą „visyachki”.

Widząc długo oczekiwany grupy Croaker ryby na otwartej przestrzeni, nie w pośpiechu, aby zwolnić harpun. Czyhają na ryby w schronisku – oto, czego potrzebujesz! Nawet jeśli uważasz, że kamień jest pusty – nie uwierzysz własnym oczom. Lepiej włączyć oświetlenie podwodne i sprawdź ponownie. Z pewnością w gęstej ciemności czai luksusowe przedmioty! Cały czas do przeprowadzenia Light z opcjonalnym. Można zostawić go na pływaka i stosowane w razie potrzeby.

W poszukiwaniu ryb ruchu wzdłuż wybrzeża zygzak: ruchomy z dala, a następnie bliżej ziemi. Jeśli kamienie są mniej niż jeden i pół metra średnicy, jest możliwe, aby je przekazać, duża dokładnie sprawdzić. Zbadanie przydatności do spożycia, topografia, położenie przerwie. Porozmawiaj z mieszkańcami – każda informacja może być przydatna. Wysoka otwarta ziemia nadal pod wodą. Jeśli chodzi o polowanie na ciekawe wąskie rzędy kamiennych (grzbiety).

Stanie się na pływaka

Pochodzą z zamkniętego w kierunku kalenicy głębokości do brzegu. Patrząc w szparę, trzymać broń w pogotowiu. Nawiasem mówiąc, przestrzeń pod płytą lubi kawałki blach, odsunięty od Seamount. Często sygnałem na to, że gdzieś w pobliżu duże perkusistów, jest obecność roje małych ryb – jaskółki. „Frizz” na 15-centymetrowej kamienia „dziewczyną” – sprawdź wszystkie ukrywa pod spodem. Jaskółki, w przeciwieństwie do płyty, i widać z powierzchni.

Znalezienie kamienie gdzie leżał mruk, zaznaczyć miejsce jasne nadmuchiwaną boję. W przeciwnym razie, można łatwo stracić. Tak więc konieczne jest, aby zadbać o to, pływak był zawsze z wami. Boja – częściowy wielofunkcyjny: może być zawieszony Kukań lampy (urządzenie przenoszące dla ryb), pistolet-zapasowe i tak dalej.

Podjąć właściwą pozycję

Kilka dodatkowych zasad polowania:

  • Czubek włóczni powinny być kierowane wyłącznie zgodnie ze swoim widzenia (wzroku).
  • Jeśli płyta w otworze stosunkowo łatwo dostępne, można wykonać od razu, ale jeśli ryba odwrócił się udać lub ogon – czekać rozwijać.
  • Zdarza się, że perkusiści zajmują trudnej sytuacji. Może są ledwo widoczne przez szparę, zamknięte kamień albo uciekać z boku na bok, starając się ograć nieproszony obserwatora.
  • A co, jeśli wziąć elastyczne stanowisko? Na przykład, przejdź w prawo, w lewo tam rękawiczkę albo latarnię, a flop po lewej stronie schronu i głębiej wepchnąć pistolet? Sandwiched okoliczności, przystanek Kulbiniec virazhirovat i będzie dostępny zdobycz.

  • Przed pociągnąć za spust, że jeśli można w końcu dostać grumbler. Pociągnij delikatnie, a następnie zsuwa końcówkę – i do widzenia, złapać! Można spróbować działać przez sprzeczność: przechodząc na drugą stronę kamienia, aby przeciągnąć ryby z harpunem, a dopiero potem zająć się pistolet.
  • Gdy tylko okazja, aby złapać rybę, zrób to. Jedna ręka na włóczni, wcisnąć drugą płytę. Silne ryby łatwo pęka, więc lepiej jest błądzić. Przed wyjęciem perkusistę z włóczniami, umieścić go w Cook przebić od dołu przez skrzela głowicy igły.

Gdziekolwiek vodilsya Kulbiniec ryb – Morze Czarne, Morze Azowskie, oceany – to nie powód, aby działać bezlitośnie. Ten podwodny myśliwy nigdy nie stara się zniszczyć całą trzodę. Złapałem dwa lub trzy duże ryby – i wystarczy. To jest mądrość życia, jednak!