629 Shares 3788 views

Polio u dzieci. Jak to choroba

Polio u dzieci jest bardziej powszechne w wieku 10 lat. Jest ostrą chorobą wirusową , która wpływa na komórki mózgu i rdzenia kręgowego, co powoduje, że wiotkie paraliż. To jest znana od czasów starożytnych, a jeszcze nie pojawiła się szczepionkę przeciwko polio, twierdząc, życie wielu dzieci.

Czynnik odporny na chorobę jest praktycznie we wszystkich warunkach. On nawet niesie ze sobą bardzo niską temperaturę i pobyt w wodzie, ale boi się, wrzący, środków dezynfekcyjnych i ultrafioletu.

Zakażenie następuje kału ustnej sposób. Ciało dziecka z patogenu można uzyskać brudne ręce, jeśli dzieciak grał w ziemi na ulicy. Wirus można znaleźć w wodę lub żywność pitnej.

Jednak podstawowe sposoby infekcji pozostać w powietrzu i do domu, zwłaszcza jeśli nie jest chora. Dziecko może „złapać” wirusa podczas rozmowy z nim, pocałunek, po kichaniu lub kaszlu.

Polio u dzieci ma następujące objawy:

 • ból gardła;
 • nudności;
 • kaszel;
 • wymioty;
 • nieżyt nosa;
 • bóle głowy;
 • temperatura;
 • napięcie mięśni szyi.

Podczas okresu inkubacji choroby nie objawiać. Zewnętrznie, dziecko wydaje się zdrowe, ale w jego jelitach jest szybka replikacja wirusa. Czas trwania takiego stanu stanowi 5-35 dni.

Polio u dzieci pojawia się w kilku etapach:

 1. Preparaliticheskaya. Okres ten trwa od 1 do 6 dni. Choroba zaczyna się gwałtownie wraz z pojawieniem się objawów, w tym samym czasie. Ze względu na brak aktywności układu nerwowego dziecka można zauważyć, staje się bolesne i trudno się poruszać niezależnie od siebie. Około 4-5 dni spadków temperatury.
 2. Okres paralityka. Po chwilowej ulgi zaczyna się drugi etap. Temperatura wzrasta ponownie, istnieje ból, zamieszanie. Dalsze paraliż, który utrzymuje się przez 2-14 dni. Najczęściej dziecko przestaje czuć jego kończyny, co najmniej – tułów. Po którym temperatura jest zmniejszona, a dziecko zaczyna przyjmować korekty.
 3. Okres zwrotu. Zwykle to trwa bardzo długo – od 3-6 miesięcy do 2-3 lat. W ciągu sześciu miesięcy, stan dziecka poprawia się bardzo szybko. Później proces ten spowalnia. W ciężkich przypadkach rdzeniowego wirusa polio przewód może być całkowicie lub częściowo zachowane paraliż.

Podczas leczenia, pacjent powinien zdecydowanie zgodne z leżenia w łóżku. Chorej kończyny powinna być ciepłe. To zaleca biorąc leki uspokajające, witaminy i silny ból – leki przeciwbólowe.

Polio u dzieci może wystąpić również w formie non-paraliżu. Przejawia się w postaci niewielkiego gorączki lub zapalenie opon mózgowych.

Jest też związany szczepionka polio. Obserwuje się u dzieci, które nie zostały jeszcze lub nie zakończyły się pełny cykl szczepień (albo, jeśli jest prawidłowo), jak to ma miejsce w obecności miejscowego wady odporności (bezpośrednio w jelitach). można nazwać najbardziej niebezpiecznym powikłaniem po szczepieniu.

Jako profilaktyka chorób powinny zawsze zachować czyste ręce dzieci, unikać kąpieli w wodach zanieczyszczonych, nie jeść niemyte potraw i starannie chronić je od much, mogą przenosić wirusa na nogach.