553 Shares 9290 views

Polip hydra – rzadki żarłok

Hydra – to specjalny rodzina, członek klasy hydroids typu jamochłonów. Żyją tylko w wodach słodkich, zaostrzone głównie z rzęsą. Oni wolą osiedlać się w najjaśniejszych obszarach stawów i bagien, jak jak światło słoneczne. Żywią się pcheł wodnych, małych larw komarów, smażyć, cyklopa, vodoemnym planktonu.


Polip Hydra jest podobny wielkością do ziarna jęczmienia. On przezroczyste, szarawy odcień. Z jednej strony ma otwór, który działa jako wgłębienia i przeznaczoną do wyodrębnienia produktów przemiany otoczony macki. Z drugiej strony jest to tzw podeszwa z których przykleja się do nieruchomej powierzchni wody.

Korpus składa się z dwóch typów komórek – zewnętrzne i wewnętrzne. Wszystko wnętrze – to tylko wnęka jelit. Oddychania następuje na całej powierzchni ciała.

Przyjmując stabilną pozycję, hydra słodkowodnych zastyga w oczekiwaniu na ofiarę. Na macki są malutkie rzęski, które pomagają zidentyfikować zbliżającą się ofiarę. Hydra na powierzchni ciała, w większym stopniu macki, są komórki z włosów wystających kapsułki zawierającej trucizny. W kontakcie z produkcji takiego ogniwa, łowienie trucizna zabija ją. Hydra macki popycha zdobycz do ust i połyka.

Polip hydra – prawdziwy żarłok. On jest w stanie jeść ilość jedzenia trzy razy większym niż jego własny. Połykać jedzenie idzie bezpośrednio do światła jelita, które jest trawione szybko.

Jeśli górnictwo twierdzą dwa z hydra, zaczynają ssać ofiary po obu stronach. Gdy kontakt jest duży, silny połknąć mniejsze. Ale paradoks, połknął hydra nie umiera. Po jakimś czasie wybucha od wnętrzności do przełknięcia. Będąc w świetle jelita krewny „otryahnuvshis”, ona znajdzie wygodne miejsce, kije i zastyga w oczekiwaniu na jedzenie.

Hydra słodkowodnych można pomnożyć dwa sposoby: początkujący (bezpłciowe) i podzielenie (seksualne). W pierwszym sposobie wytwarza jeden lub więcej wzrostów na korpusie, który po osiągnięciu dojrzałości, są oddzielone od „matki”. Przez miesiąc hydra jest w stanie utworzyć do 15 gatunków własnej naturze. Ta prosta metoda jest bardzo wydajna, ponieważ większość dzieci tak otrzymanych, przeżyje.

Drugi przykład wykonania wykorzystuje propagacji w przypadku braku pokarmu. W warunkach niedożywienia jest tworzenie komórek rozrodczych. A na niektórych osobników męskich powstają komórki, a z drugiej – kobiety. Po zapłodnienia jaj jest utworzony, a jednostka dorosłych umiera, a powstałe umywalki jaja do spodzie. Po leżący na jakiś czas, ponieważ może być utworzona wiosną hydry, ale częściej to umiera.

Słodkowodne polip Hydra większość swojego życia nadal. W razie potrzeby może on poruszać, ruchu i zginania podeszwy ciała. Znalezienie nowego domu, to do dupy.

Polip hydra ma wysoką zdolność do odzyskania utraconych lub uszkodzonych części ciała (regenerowany). Kiedy rozwarstwienie jednej osoby na dwie części, a nawet staje się nierówne, dwa hydra. Naukowcy wykazali, że hydra teoretycznie nieśmiertelny.