369 Shares 5983 views

Właściwa sadzenia sadzonki pomidora – klucz do dobrych zbiorów


Pomidory są ważnym odcinkowych w tabeli osoby. To nie tylko magazynem witamin, ale to świetne narzędzie do tworzenia wyjątkowo smaczne dania. I pomidory są bardzo lubiący ogrodników rosnąć, ponieważ przez długie lata, to jest możliwe, aby zebrać dobry plon. Ale zanim pomidory dostać się do tabeli, muszą się rozwijać. Proces rozpoczyna się wzrost pomidor przesadzania. Można to zrobić na kilka miesięcy przed sadzeniem roślin na ziemi, a specyficzny czas waha koniec lutego, początku marca.

Sadzenie sadzonek pomidorów rozpoczyna się od przygotowania nasion. Trzeba sprawdzić każdą kiełkowanie nasion i usunąć najmniejsze. Dla roślin podczas całego okresu wzrostu nie są poddawane wielu chorób, nasiona mogą być zdezynfekowane w roztworze mangan potasu uprzednio umieszczając je w worku tkanki. Moczenie nasion powinna wynosić 15 minut w roztworze. Wstąpił szybciej i lepiej rozwinięte roślin, nasiona mogą być najlepiej potraktowano roztworem nawozów mineralnych.

Ponadto konieczne jest przygotowanie podkładu. Aby to zrobić, ogród ziemię, która nie uprawia pomidory i ziemniaki, mieszane z próchnicą. Wylądować dłużej zachowują wilgoć i tlen, to konieczne jest dodanie trocin w ilości 1 litra słoiku 1 wiadro z gleby. Gotowy warstwa podkładu jest wypełniona w pudełkach 10 cm. Korzystnie przed pudełka sadzenia dezynfekcji roztworu wybielacza. Sadzenie siewek pomidora odbywa się w następujący sposób: w grunt na głębokość 1,5 cm od stempla, w odległości 1-2 cm od siebie. W każdym otworze leży jedno ziarno i pokryte ziemią. Sadzonki wzrasta nierównomiernie, ale na 7-8 dzień powinien wymyślić wszystkie nasiona. Po posianiu, skrzynki są umieszczane w cieple dla temperatura powietrza 20-36 stopni. Po wzrostu siewek, konieczne jest, aby przenieść na światła miejscu (progu). Jeżeli nie można stworzyć naturalne światło ma w pobliżu pola, aby umieścić lampę ze sztucznym oświetleniem. Teraz, gdy sadzonki zaczęły stopniowo rosnąć, optymalna temperatura będzie w godzinach popołudniowych 14-16S i 12-14S nocy. Są to temperatury warunki pozwalają siewek rozciągania, a macierzysta stopniowo zagęścić.

25-30 dni po kiełkowania nasion, konieczne jest, aby sadzonki odbierających. Rośliny uprawiane już, a teraz zaczęły kolidować ze sobą, aby się rozwijać. To dlatego sadzenia pomidorów sadzonki jest po prostu niemożliwe bez pick. Dla tych celów powinny być wykorzystywane kubki. Dla odmian średnie rozmiary odpowiednie kubki 10X10sm niewymiarowych nie spieszą przeciągania góry – 8×8 cm, wysoka – 12×12 cm.

Przed rozpoczęciem przesadzić rośliny muszą być obficie podlewane ciepłą wodą, to pomoże utrzymać korzenie w próbce. Nie można po prostu wyciągnąć roślinę, może to zakłócić system korzeniowy, muszą być starannie podkovyrivat różdżka. Poniżej sadzonki sortować według słabych, pomarszczone i chorych roślin.

Sadzenie rozsady pomidora w kubki produkowane w tej samej ziemi, który został użyty w polach. Wypełnij szkło nie potrzebuje do góry, pozostawiając kilka centymetrów od krawędzi. I dobrze ubita gleba podlewane w środku kielicha jest depresja, w której sadzonka i siada. Po przesadzeniu konieczne jest zapewnienie, że kręgosłup nie został uszkodzony lub wygięty. W tym pomidorowych sadzenie sadzonek ponad. Teraz musimy stworzyć wszystkie warunki niezbędne dla wzrostu sadzonek. W tym okresie rośliny stały się już na tyle silny, aby mogli stopniowo przyzwyczaić się do zewnątrz pogody. Aby to zrobić, najpierw doprowadzić do balkonu, aw ciepłe dni i ulicy.

Dbanie o sadzonek pomidorów w pucharach, to jest chyba najważniejszy punkt i ważne. Podczas całego wzrostu siewki wymagają optymalnych warunków do dalszego rozwoju. Ten podlewanie, nawożenie, utrzymanie temperatury. Podlewanie musi być 2 razy w tygodniu po jednej szklance na roślinę.