249 Shares 6230 views

Nimfy: sadzenie i pielęgnacja w akwarium

Każdy ryb akwariowych Miłośników sny z posiadania w swoim akwarium niesamowite rośliny, jak kwiat lotosu. Wiele osób chce wiedzieć, jak nimfy uprawy, sadzenia i pielęgnacji. Akwarium ma własną specyfikę tych procesów, ponieważ w zasadzie ta roślina rośnie w stawach i zbiornikach. W inny sposób, to nazywa się również lilie wodne.

Roślina ta jest zaskoczeniem dla jej niezwykłego piękna i wielkości. Dlatego, jego właściciele muszą wkładać wiele wysiłku, aby utrzymać jego istnienie długo. Takie obawy nie boją się nikogo, ponieważ wynik jest tego warta. Dlatego akwarystów nie boją się podnieść te rośliny w akwariach. To wygląda tak wspaniały część! Nymphaea odmian kwiatów, sadzenie i pielęgnacja, zdjęcie zostanie omówione w tym artykule.

Co jest potrzebne Akwarium

Jak nimfy – bardzo przestrzenne instalacje do ich hodowli akwarium trzeba będzie zakupić dużą objętość. Kiedy woda lily rośnie, jej liście zajmują prawie całą przestrzeń w zbiorniku, ich kształt jest bardzo podobny do litery V. Łacińskiej

Do tej pory, istnieją trzy rodzaje nimfy, sadzenia i pielęgnacji, która jest przystosowana do akwarium. Są one najczęściej na planecie i aktywnie uprawiana przez hobbystów.

Wymiary nimfy

W zależności od lokalizacji dużych liściach wzrośnie do pewnej długości, a ogonki. Wydają się być stara się znaleźć co najmniej trochę miejsca dla siebie. Największą wysokość łodygi, która istnieje na świecie – jeden i pół metra. Ale to nie jest bezpośrednim dowodem na to, że gdy roślina osiągnie ten rozmiar, nie wymagają szczególnej opieki.

Lily mogła być umieszczona w akwarium, eksperci dowiedzieliśmy się nieco opóźnić jego wzrost. W takich przypadkach, nimfy mogą rosnąć tylko do pięćdziesięciu centymetrów.

czerwona lilia

Przede wszystkim dla domu rosnącej warunkach odpowiednich tygrysa lub czerwonej Nymphaea. Sadzenie i pielęgnacja tego rodzaju jest nie różne cechy, z wyjątkiem, że nie ma wystarczająco dużo miejsca. Tiger Nymphaea wyglądem bardzo różni się od swoich krewnych. Po tym wszystkim, to ma niezwykle ciekawą kolorystykę. Jej liście mogą być jasnozielony lub blady kolor oliwkowy. Również na jego szerokich liściach są piękne wzory kolor brązowo-bordowy.

Grzybienie czerwony jest rośliną, która po podniesieniu jej sztucznie. Jej liście są kolorowe Maroon i czerwony. Młodych roślin nie jest całkowicie podobny do bardziej dojrzały, ponieważ są one bardzo różne między kształtem i wielkością liści. Liście młodego lilii lekko owalny, a nie masz jeszcze charakterystyczne wycięcie w środku.

Za dotknięciem takich roślin trochę szorstkie, podczas gdy starsze liście mają gładkie z gniazda.

Red Nymphaea, pielęgnacji i sadzenia w akwarium, które wymagają dużej ilości wolnego miejsca wzrasta do krawędzi akwarium i trwa około pół metra kwadratowego. Liście dojrzałych roślin może unosić się na powierzchni wody i może pozostawać zanurzony. W rezultacie, pół zbiornik jest ciemny, a to staje się możliwe, aby dalej rozwijać tylko gatunków nie wymagających do oświetlenia.

Ten rodzaj kwitnienia, reprodukcji, jest produkowany głównie kiełków.

bordowy lilia

Ten rodzaj zakładu ma jasny liści bordowy, co przyciąga fanów akwariów i rośnie niemal czterdzieści centymetrów wysokości.

Ten rodzaj roślin – bardzo piękny Nymphaea. Sadzenie i troski o niego jest bardzo proste, więc nabywać wielu akwarystów. Niestety, ze względu na dość imponującej wielkości akwarium może pomieścić nie więcej niż dwa takie zakłady. Aby włączyć nimfy rosnąć i rozmnażać się normalnie, to lepiej dać możliwie największą powierzchnię wzrostu.

Jeśli masz chęć i możliwość angażowania się w uprawie tej rośliny, nie jest konieczne do porzucenia tego. Po tym wszystkim, to daje możliwość oglądania najbardziej nietypowe procesy zachodzące w świecie wody, a w tym przypadku – bezpośrednio od właściciela domu. Nimfy będą w stanie przynieść do domu lekkością i pięknem stworzyć wrażenie jakiejś świecie fantasy, który wiele widzieliśmy tylko w kreskówkach!

Tiger (zielony) Nymphaea

Najprostsze rośliny, które nie wymagają ciągłej uwagi, są zielone nimfy. Sadzenie i troski o nich jest dobrze zrobiony w domu. To lilia mogą dorastać do sześćdziesięciu centymetrów. Jest rośnie wystarczająco szybko, i rozmnażajcie się, więc potrzeba czasu, aby pozbyć się nowych pędów.

Liście roślin są małe i nie bardzo szybko rośnie, znajdują się na całym obszarze akwarium. Pozostawia nimfy tygrysie rosną na wysokich łodygach, które pochodzą z bardzo silnego systemu korzeniowego rośliny. Rodzaj dość standardowe jak na tego rodzaju nimf, mają małą szczelinę w środku.

Liście mogą osiągać ogromne rozmiary, tylko wtedy, gdy woda w akwarium nie będzie wystarczające. Rośliny te są bardzo mocno przypomina najczęstszych lilii wodnych, które znajdują się w zbiornikach wodnych i stawów.

Instalacja tego typu może rozpocząć swój rozkwit bezpośrednio w akwarium. Produkuje niezwykłe piękno, spadek głównie w nocy, duży biały kwiat nimfy. Sadzenie i pielęgnacja upraw nasion tej rośliny nie jest trudne, ponieważ uwięzione w glebie, dojrzewa szybko po kwitnieniu nasiona zaczynają kiełkować i rosnąć.

Tiger Nymphaea można mnożyć i wegetatywnie. Dla prawidłowego rozwoju roślin należy karmić specjalną żywność, która musi zawierać dużą ilość użytecznych minerałów.

Gleby dla uprawy

Dla normalnego wzrostu nimf, sadzenia i opieki, która odbywa się w akwarium w zbiorniku muszą być wysokiej jakości gleby, które składa się z wielu substancji organicznych. Ponadto, nie staje się zbędny dodatek do węgla drzewnego, gliny i torfu. Najlepiej jest mieć średniej wielkości kamieni. Po tym wszystkim, duże kamienie zaszkodzi tylko liści lilii wodnych.

Również nimfy lądowania dla większej wygody, można użyć zwykłej doniczka, ale nie zapomnij wziąć pod uwagę wielkość zakładu. Na dnie naczynia muszą być mocno zagęszczony grunt kamykami, a następnie umieścić w akwarium. To jest nie tylko wygodne, ale także piękne. Wszakże jeśli akwarium żywe ryby, daje im możliwość poruszania się między liśćmi roślin i uzyskania dodatkowych użytecznych mikroelementy.

Wrażliwość na światło

Ważne jest, aby być informowany o tym, że tygrys Nymphaea akwarium, sadzenie i pielęgnacja, która na ogół nie jest trudne, bardzo wrażliwe na światło. Gdy roślina nie jest wystarczająco jasna, wynika z jej liście zaczynają stopniowo wznieść się i słabnąć. Kilka dni później liście zmieniają kolor na zielony jasny matowy, które mogą doprowadzić do śmierci lilii.

W celu uniknięcia takiego rezultatu, konieczne jest, aby przedłużyć działanie promieni słonecznych na nimfy od dziesięciu do dwunastu godzin dziennie. W tym czasie ona będzie w stanie uzyskać wystarczającej ilości witaminy D i rozwijać we właściwym kierunku. Kiedy nie można cieszyć się po dzień dzisiejszy światła, z pomocą świetlówek, w tym przypadku, lepszy efekt będzie fitolampy. Ich stosowanie może przyspieszyć wzrost roślin, jeżeli jest to, oczywiście, musi być właścicielem kwiatem.

lilie zawartość wody

Co jeszcze jest ważne, aby wziąć pod uwagę, więc to, co zostanie wykorzystane jakość wody do napełniania zbiornika.

Maksymalna twardość wody nie powinna być większa niż sześć stopni i kwasowość płynu musi być utrzymywane nie wyższej niż siedem. W przeciwnym razie może to powtórzyć tę samą sytuację jak w przykładzie wadą świetle słonecznym.

Najbardziej optymalna temperatura wody w zbiorniku są uważane za wskaźniki dwudziestu czterech do dwudziestu ośmiu stopni. Jeśli z jakiegoś powodu temperatura wody spadnie do dwudziestu dwóch stopni, roślina natychmiast zauważy to: powoli zaczyna więdnąć i przestają rosnąć.

Ponadto, dobrą wiadomością jest to, że zmiana wody w akwarium, gdzie roślina rośnie, to nie jest konieczne przeprowadzenie bardzo często. Wręcz przeciwnie, jeśli woda jest trochę zastoju, to zaczną się gromadzić kwasy humusowe, które aktywnie uczestniczą w procesie wzrostu i rozwoju lilii wodnych. Najbardziej odpowiedni poziom napełnienia zbiornika Nymphea – nie mniej niż czterdzieści pięć centymetrów.

Metody hodowli larw

Do hodowli roślin charakteryzuje się dwoma sposobami. Pierwszy zachodzi poprzez nasiona, a drugi – w procesie wegetatywnego. W tym przypadku, korzenie roślin będą nowe małe pędy. Jeśli ich wzrost zaczyna przekraczać piętnastu centymetrów ich zalecane przeszczepia się w oddzielnym zbiorniku lub naczyniu wypełnionym gleby.

Nie każdy wie, że nowo powstałe pędy są bardzo powolne, aby dostosować się do nowego otoczenia. Dlatego też, jeśli w przyszłości nie planuje hodować tę roślinę, z pędów, które pojawiają się na korzeniach, to najlepiej, aby pozbyć się w sposób terminowy.

Jeśli Nymphaea mieszka w doniczce, konieczne jest, aby zmienić jego położenie po pewnym okresie czasu. To jest najlepsza dla tej wiosny. To właśnie w tym okresie z lilii wodnej jest w stanie cichej wzrostu. Dlatego też zmienić swoje miejsce zamieszkania w żaden sposób nie zaszkodzi.

Jak zwykle rośliny, nimfy, a następnie sadzenia i pielęgnacji wystąpić w domowym akwarium, jednak niekoniecznie wymagają nawożenia nawozami użyteczne. Najlepszą rzeczą do zrobienia, aby stosować suplementy, które zawierają duże ilości żelaza. Element ten ma korzystny wpływ na rozwój lilii wodnych.