128 Shares 5131 views

Jak zarobić na działaniach: pierwsze kroki

Często słyszymy, że potrzeba wyrażenia dodatkowy dochód, jak również coś takiego: „Chcę, aby zarobić pieniądze.” Jednym z ciekawszych sposobów zarabiania pieniędzy jest w handlu na rynku papierów wartościowych. Na giełdzie pozwala na uzyskanie dodatkowego dochodu, nie odrywając wzroku od podstawowej pracy (lub nie wychodząc z domu). To jest ułatwiona przez rozwój technologii, dostępność internetu i wystarczającą ilością firm inwestycyjnych i brokerskich. Najbardziej zrozumiałe, popularne i dostępne narzędzia są akcje. Więc, jak zarabiać pieniądze w akcje – to nie jest tak proste, należy zapoznać się z podstawowymi pojęciami rynku papierów wartościowych. To może pomóc książki, kursy i seminaria firm maklerskich.


Pierwszym krokiem jest określenie siebie – ile chcesz przeznaczyć na inwestycje kapitałowe. Należy pamiętać, że można zarówno zarabiać na akcjach i całkowicie stracić pieniądze, więc należy zacząć od małej (wygodny dla budżetu) kwoty.

Obserwowani przez poszukiwanie firmy brokerskiej, ponieważ zgodnie z prawem Rosji, aby dokonać transakcji na giełdzie jest możliwy tylko przez pośrednika – firmy maklerskiej. Znaleźć wiarygodne firmę maklerską jest prosta – do portali finansowych mają rating największych firm inwestycyjnych i maklerów. Należy pamiętać, że dla każdej transakcji, pośrednik posiada prowizję, więc wskazane jest, aby zobaczyć ceny usług brokerskich. Ponadto, niezawodne i renomowanych firm maklerskich prowadzenia szkoleń, warsztatów i seminariów, gdzie można dowiedzieć się, jak zarabiać pieniądze w akcje i inne instrumenty inwestycyjne.

Trzeci etap – wybór strategii inwestycyjnej, to zależy wyłącznie od preferencji, dostępnego czasu, gotowość do podejmowania ryzyka. Istnieją dwie podstawowe strategie: aktywne i pasywne. Aktywna strategia zachowania w giełdzie sugerują, że inwestorzy są ciągle przeglądając strukturę portfela. To jest często kupuje i sprzedaje akcje, w zależności od sytuacji na giełdzie. Zwolennicy strategii pasywnych są ustawione na minimalną liczbę transakcji, ich zadanie – znaleźć tani (zaniżona) udział i sprzedać je po wyższej cenie w przyszłości. Jak dokonać transakcji płatniczych? Główną zasadą handlu na giełdzie – „Kupuj taniej sprzedawać droższe” Główna różnica w zachowaniu strategii na giełdzie – „sprzedać” przedział czasu między działaniami „kup” i

Czwarty etap – określa, jakie działania pomogą wdrożyć wybraną strategię. Jeśli jesteś aktywnym inwestorem, następnie zwracać uwagę na „blue chips”, bo z nimi jest większość transakcji, są one najbardziej płynne – kupić lub sprzedać je w każdej chwili zamienić pracę. Zapasy wtórnym odpowiednich inwestorów pasywnych, ponieważ nie są częste papier nedootsennnye. Oczywiście te zalecenia mają charakter ogólny, takie jak Sbierbank, będąc niebieską chipa, wzrosła w cenie (od 14 do 110 rubli za akcję), co pozwoliło na doskonałe inwestorów długoterminowych, aby zarabiać pieniądze. W ciągu tego okresu zaobserwowano również znaczące wahania notowań giełdowych, umożliwiając aktywnych inwestorów wykorzystać akcji Sbierbanku nawet więcej.

Kolejna odpowiedź na pytanie, jak zarobić promocjach – jest dywidenda. Kampania – jest nie tylko przedmiotem spekulacji na giełdzie, ale i kapitałowych papierów wartościowych, które przyznaje prawo do udziału w zyskach spółki. Wspólne akcje nie gwarantują tego prawa, właściciele akcji zwykłych otrzymać dywidendę jedynie w przypadku kierownictwa Spółki do podjęcia takiej decyzji na koniec roku obrotowego. Według uprzywilejowane otrzymują dywidendy są gwarantowane, ale posiadacze tych akcji nie mogą brać udziału w zarządzaniu spółką.