697 Shares 4974 views

Język i znaczenie kwiatów

W dawnych kochanków dni mogą być wyjaśnione przez siebie bez słów, zrobili to z pomocą kwiatów. Po tym wszystkim, każdy z nich miał swoje własne symbole, ale nie na tyle, nawet kolor i ilość kwiatów w bukiecie miał jakiś sens. Możliwość odebrać bukiet znaczenie w naszych czasach. Z pewnością każdy wie, że czerwone róże – symbol miłości i pasji. Stosując wartość kwiatów, nie można po prostu napisać dobry bukiet, ale również wyrazić je za pomocą swoich uczuć, a więc dziewczyny po prostu uwielbiam taki prezent.


Jak dać kwiaty

Najważniejszą rzeczą przy wyborze koloru – to powinny one być odcięte. Dają kwiaty w doniczkach, można tylko bliscy krewni i osoby w podeszłym wieku, aby być ostrożnym z takim darem, i dbać o niego. Nie zapominajmy tradycję dyktuje dać tylko nieparzystą liczbę kwiatów. Wybierając bukiet kwiatów muszą nauczyć się wartości, a czasami zdarza się, że nawet najbardziej piękne kwiaty mogą nie nadawać się na prezent. Przy wyborze kolorów, można kierować się następującymi zasadami:

 1. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę gusta i preferencje osoby, dla której przygotowuje prezent, trzeba zwrócić uwagę na jego charakter. Spokojne i romantyczne natury odpowiadał pastelowe kolory, ale temperamentu osobowości potrzebne kwiaty i żywy.
 2. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wiek solenizanta. Młode dziewczyny nie dają ujawnić pąki kwiatowe, wyraża czystość i skromność. Kobiety dają kwiaty, które są w pełni zakwitły.
 3. Mężczyźni dają duże kwiaty. To może być goździk, mieczyk lub duże chryzantemy. Ci, którzy są dobrze zorientowani w etykiety z kwiatów, to lepiej, aby dać nowe i egzotyczne kwiaty, takie jak anturium.

Wartość koloru kwiatów w bukiecie

Przy wyborze bukietu jako dar, nie wystarczy, aby poznać wartość roślin, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ich kolor. Pod koniec ubiegłego wieku, aby wydrukować „Złotą Księgę etykiety”. Z nim można dowiedzieć się wszystkiego o symbolice kwiatów i ich kolory. Na przykład, każdy wie, że kolor czerwony – kolor pasji i ognia. Ale czy wiesz, że kolor różowy oznacza miłość, zielony – nadzieja, niebieski – wierność, niebieski – wiarę. Jednak wiele osób uważa, żółty kolor separacji, choć w rzeczywistości jest ciepłym i słonecznym odcieniu – kolorem intelektu. Wybierając bukiet potrzebie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, który zostanie przekazany kwiaty, nie zawsze jest to wspaniały bukiet róż będzie właściwe, szczególnie jeśli osoba, której dają one naprawdę nie podoba.

bukiety

Wartości kwiatów i ich kolorystyka odgrywa ważną rolę w wyborze Flower Show. Ale jest też inna ważna kwestia – to jak dar bukiety wykonane. Na przykład, jasne przestronne kolory na dużej i ciemne. Chłodne odcienie musi być poniżej drugiego, posiada oddzielną grupę, ale nie jest zbyt przyciągnąć uwagę. Nawet pora roku jest ważne przy wyborze bukietu. W lecie, na przykład, lepiej nadaje się chłodne kolory – biały lub niebieski. W zimie będą dobrze wyglądały w jasnych kolorach, będą przypominać o cieple i latem. Bukiet powinien wyglądać harmonijny i atrakcyjne.

Niektóre kwiaty i ich znaczeń

 1. Acacia wyraża miłość samotność, tajne, żałować podjętych działań.
 2. Aster – symbol miłości, elegancja.
 3. Goździk. Wartości zależą od koloru kwiatu. Na przykład, żółty goździk oznacza rozczarowaniem RED – zachwyt. W ogóle, to jest urok kwiatów i miłość kobiety.
 4. Konwalia – świeże i posłuszeństwo.
 5. Lily. Wartość zależy od koloru: biały – czystości i niewinności żółtego – fałszywe, lotność, pomarańczowy – ciekawość.
 6. Mimosa – nieśmiałość i wrażliwość.
 7. Mniszek lekarski – słoneczny kwiat, oznaczający szczęście i lojalność.
 8. Piwonia – życie gejem.
 9. Rose – luksusowe kwiat. W zależności od koloru może mieć różne znaczenia. Ale każdy wie, że czerwone róże wyrazić miłość i namiętność. Żółte kwiaty symbolizują radość i szczęście, biały – niewinność i czystość.
 10. Tulip – wiosna i wieczną młodość.