98 Shares 7215 views

Gniazdo Zegar: Automatyczny prąd na straży

Strażacy lubią mówiąc: „Jeśli pamięć ludzka jest mocniej, praca strażaków naraz będzie zmniejszona” Według statystyk, zasilane i bezobsługowe urządzenia potencjalnie łatwopalne są często źródłem ognia, jak wybryki dzieci z pożaru lub zakurennaya papierosów pijany. Niestety, ludzka natura zapomnieć dużo, więc efekt pracy prewencyjnej jest słaby. nie ma też inne środki w tym przypadku?


„To byłoby bardzo wylot wyłączyć urządzenia podłączonego do niego po upływie określonego okresu czasu!” Rozeta z zegarem? I rzeczywiście, dlaczego nie? Wiele wynalazków zaczęło się dobrze – z chęcią złagodzenia ludzkiego życia, ubezpieczyć go w codziennych spraw.

Powiedział – zrobione, za wielki silnik handlu ( „popyt tworzy podaż”) nie można anulować. Ustawić timer na gnieździe pojawił się tylko kwestia techniki. A teraz trochę więcej o nich.

Obecnie zwolniony gniazdo z zegarem dwóch typów: wyposażonych w liczniki mechanicznych i uruchomić prosty mikroprocesor. Pierwszy z nich, oczywiście, tańsze zapewnić dokładne ustawienie maksymalnie 15 minut, a najbardziej przypominają liczniki już zaznajomieni z różnych urządzeń gospodarstwa domowego. Wystarczy przekręcić kluczyk do pożądanego kąta i pchania / squeeze długopis lub śrubokręt pewnych segmentów. Tłoczony segmentu oznacza, że urządzenie jest włączone, prasowane – być wyłączony.

Gniazdko z wyłącznikiem czasowym sterowany elektronicznie, droższe, ale pozwala na wykonywanie skomplikowanych czynności: w rzeczywistości, sam program do szeregu i wyłączanie stale. Wszystkie operacje są wyświetlane na ekranie LCD.

Wykorzystuje takie „inteligentne” Gniazda są niezliczone. I ochrona przed jego reflektorów na urządzeniach przypominających umiejętność nie kończy.

W godzinach porannych, w chłodny jesienny dzień, idąc do pracy, można mieć pewność, że w momencie, kiedy wrócisz, twoje mieszkanie ogrzano automatycznie dołączony podgrzewacz (zamiast na biegu jałowym podczas jego nieobecności) i herbata cię tylko pod warunkiem że przegotowanej wody.

Jeśli – wentylator akwarium, to wiesz, jak ważny czas, aby włączyć i wyłączyć światło dla ryb. Kto zrobi to, jeśli zostawisz kilka dni w interesach? Gniazdko z wyłącznikiem czasowym, obliczany przez tydzień. Zaledwie kilka minut proste programowanie – i lamp akwarium będzie włączane i wyłączane w ściśle określonym czasie.

W ten sam sposób będą używane przez określony okres czasu, automatyczne zraszacze wodne, utrzymanie trawnika jest zawsze dobrze utrzymane w należytym stanie.

Jeżeli wylot jest wyposażony w funkcję timera RANDOM (losowe Switching), to prawie na pewno będzie chronić swój dom z innej katastrofy, nie mniej poważny niż ognia. Nie jest tajemnicą, że wielu złodziei mieszkalnych, zanim „oczyścić” cudzego domu, kilka dni uważnie go obserwuje. A jeśli przez kilka dni z rzędu wieczorem okna nie są objęte jedną żarówkę – pewny znak, że właściciele są z dala. Tak, można bezpiecznie przejść „w tej sprawie.” Program obejmuje, na przykład lampę podłogową w losowych odstępach czasu poprzez symulację swoją obecność.

Oprócz wszystkich swoich zalet, gniazd, wyposażonych w liczniki, znacząco zmniejszyć zużycie energii, a więc płacić za siebie dość szybko.