875 Shares 6185 views

Moja miłość do akwareli

Więc często musiał odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego?”, Akwarela, że dzisiaj zdecydowałem się opowiedzieć o swojej pasji, aby zamknąć ten problem raz na zawsze.

Malowanie! Podobnie jak wiele emocji w tym prostym słowie! Co myślisz, kiedy to usłyszeć? Oczywiście, pierwsza myśl to „Mona Lisa” – nieśmiertelna tworzenie da Vinci. Wtedy, być może, pamiętam „Madonna Sykstyńska” Rafaela, „Poranek w sosnowym lesie” Shishkin „Narodziny Wenus” Botticellego, „Jeździec” Bryullov. Wszystkie te wspaniałe utwory zostały napisane na zagruntowane płótno z oliwek. I pamiętaj, co najmniej jeden dobrze znany akwarela? A w głowie jedna myśl.

Po tym wszystkim, olej – i to poważnie drogie. Takie wyniki były pisane na przestrzeni lat, tak że jest jakaś przez lata pracowali przez dziesięciolecia. I utworzyć te arcydzieła setki lat temu. Cool? Oczywiście, chłodny. A co z kolorem wody? Fuj! Akwarele wszystko pomalowane pierwszej klasy i wybity na „malowanie” z lekcji. Materiał dziecko, jednym słowem. A w ogóle, to nie ma to wiedzieć? Szczotka zanurzone w farbie i Vod siebie na papierze biznes jakoś …

Tymczasem nie jest tak prosta. Obrazy olejne, tak, te same, sto lat temu wyszedł spod rąk wybitnych konserwatorów Maestro dostarczają tyle kłopotu! Tutaj masz fakty, sędzia dla siebie.

Straszliwe tajemnice płócien ropy

Płótno pod wpływem temperatury i wilgotności powietrza jest odkształcany krakingu warstwę (zjawisko to, jeśli wiadomo zwany craquelure) i grzybów (współczynnik wypełnienia) może wprowadzić do porów na tylnej stronie ramy, które na ogół zniszczone.

Wiele arcydzieł zostały napisane na starym płótnie i kopiowanych wielokrotnie. Wystarczy wyobrazić sobie, warstwa po warstwie farby stosowane od dziesięcioleci! To rzeźba niemal objętościowy 🙂

Szczególnie wyróżnia Rembrandt. Jego postać, jako jeden środek redukujący może być torturowany „wziąć za nos.” Grubsza warstwa oleju – bardziej wybucha. W ciągu 70 lat, konieczne jest, aby przywrócić obraz, a wśród dzieł ponad 150 lat, nikt, z warstwą kolorowy!

farba lakier schnie szybko i ciągnie Płótno tworząc pęknięcia. To dlatego, że olej dobrze schnie bardzo długo, czasami nawet do 3 lat. Nie będzie w to uwierzyć, ale bardzo portret „Mona Lisa” nie została jeszcze wyschły! Lakier jest wymagany do wyschnięcia cały miesiąc. Czy uważasz, że wszyscy artyści będą czekać tak długo? Ponadto całkowicie wysuszone obrazy olejne są bardzo kruche. Najmniejszy zakręt prowadzi do pękania płótnie!

By the way, współcześni, którzy pracują w olejach, wolą dodać osuszający nim. Jest to specjalna substancja przyspiesza proces suszenia. Wygoda jest bardzo wątpliwe, ponieważ w ciągu kilku lat farba z tego odczynnika może pękać. Ponadto olej z sztucznego suszenia traci swoją elastyczność! Obraz szybko rozpada się i starzeje. I musimy go?

Jeśli te straszliwe tajemnice wciąż nie są przekonani Ci trudności z olejem, to dlatego, że nie wiem o drobiazgową starannością, że chcesz ten obraz. Aby zachować dzieła wielkich artystów, konserwatorzy regularnie je aktualizować. Odłączyć stary pożółkły warstwę lakieru, Craquelure usunięta, nowe zastosowania. A jednak, w celu umożliwienia odwiedzającym cieszyć muzeów Czy te arcydzieła.

Mój ulubiony akwarela!

Akwarela, rzeczywiście, nie tworzy te wszystkie trudności. Tylko jest pewien wyjątek – umieścić jej praca żyli od wieków, a atrament i sam papier powinien być bardzo dobrej jakości.

Na przykład papier powinien być wolny od kwasu i małych rozmiarach. Nowoczesna technologia dawno z produkcji wyrobu papieru na podstawie szmatą. Dziś tanie odmiany zawierają dużą ilość równowagi kwasowo-zasadowej. Wyprodukowane przez głęboką zaklejania, takie ramy pod wpływem słońca i tlenu żółknie i zniszczone.

Ciąg dalszy tutaj http://kosova-art.ru/moya-akvarelnaya-lyubov