129 Shares 9058 views

Array. Elementy macierzy. Wysokość elementów macierzy, ilość

Programowanie – to długo, proces twórczy. wystarczająco mocno, aby nauczyć się czegoś w tej dziedzinie, jeśli nie masz zdolności do rozumienia zasady, na których powinny być budowane aplikacje. Dziś będziemy mówić o tablicy, elementów tablicy i prostych operacji z nimi.


definicja

Przed rozpoczęciem pracy z tym elementem środowiska programowania , musimy zrozumieć, co mamy do czynienia. Nauczyciele w uczelni może powtórzyć swoje zawiłe definicje i wymagać, aby je napełnić, ale to nie ma znaczenia do tego programatora jest ważne, aby zrozumieć istotę i nie być w stanie wyjaśnić to innym. Czym jest tablica? Elementy macierzy są ze sobą i stanowią przedmiot. Innymi słowy, komplet, stół, różne wartości ciągów. Wszystkie razem tworzą numerowaną listę elementów. Wygląda na tablicę tak:

  • M (I), gdzie M – stanowi sama tablica jego nazwa. i – oznacza liczbę elementów tablicy. Razem, te dwie wartości mogą być odczytane jako element i-tego w tablicy M.

W różnych językach programowania, te wartości mogą być przypisane do różnych typów. Na przykład, w Pascal może wystąpić wyłącznie numerację oznaczeń i zmienna i może być tylko typ całkowitą. W PHP, rzeczy są różne. Nie ja – jest kluczem, który pozwala znaleźć element, a to nie ma znaczenia, w tablicy, czy klucz będzie całe słowo – Array ( „bar”). W ten sposób elementy tablicy może być absolutnie każdy rodzaj.

cykle

Koncepcja ta jest przydatna do nas w rozpatrywaniu niektórych operacji tablicowych. Cycles – to wyrażenia warunkowe powtarzając tę samą operację w kółko tak długo, jak nie ma nawrotu choroby. Można wyróżnić dwa rodzaje cykli.

  • „Jeszcze nie”. W tym przypadku korpus pętli będzie powtarzany aż będzie stan końcowy. Oznacza to, że licznik pierwsza zmiana, a następnie obliczy, a następnie cykl kończy.
  • „Do tej pory”. W tym przykładzie wykonania nieco inaczej. Po pierwsze, należy sprawdzić stan realizacji, następnie wykonywany cykl programu, a następnie zmienia się licznik.

W zasadzie obie opcje są równoważne, w naszym przypadku nie ma znaczenia, który z nich korzystać, ale każdy z nich będzie przydatna jego metoda.

dodatek

W niektórych przypadkach programista musi wiedzieć, co jest sumą elementów tablicy. Pod tym zadaniu to oznacza, że musimy połączyć wszystkie elementy tablicy. Dzięki temu będziemy pomógł cykli. W tym przykładzie, nie będziemy się powiesił na danym języku programowania i opisać wiersz że wiersz powinien zawierać.

  1. Deklarujemy zmienne. Musimy zadeklarować tablicę „M”, element tablicy licznika numer „I”, zmienna wskazuje liczbę elementów tablicy „do”, a także zmienną „r”, który doprowadzi nas do wyniku operacyjnego.
  2. Wprowadź liczbę elementów tablicy „do” jakikolwiek sposób.
  3. Wprowadzić elementy tablicy. Można ułożyć go poprzez serię dialogów z użytkownikiem lub po prostu przypisać wartość do każdego indywidualnie.
  4. Przypisujemy i = 1, R = 0.
  5. Teraz najtrudniejsza część. Musimy pętla. Aby to zrobić, trzeba najpierw wybrać rodzaj. Poniżej podajemy przykładowe elementy liczą na cykl. Na przykład, używaliśmy języka programowania – Pascal.

powtarzać

R = R + M [I];

i = i + 1;

dopóki ja> k

Co widzimy? Pierwszy otwiera polecenie cyklu „Repeat”. Po tym, poprzednia wartość zmiennej, czyli sumę wszystkich elementów w tablicy, dodajemy kolejny element tablicy. Inkrementacja licznika (numer tablicy). Następnie zespół „aż” możemy sprawdzić, czy licznik pętli wyszła poza tablicy. Po tym wszystkim, jeżeli mamy tylko 5 elementów (k = 5), a następnie dodać M [6] nie ma sensu, to będzie pusta.

warunek

Przed przejściem do następnego zadania z tablicami, niech przypominają instrukcje warunkowe. W większości języków programowania, składnia wygląda następująco:

if (warunek), a następnie (seria komend) else (polecenia jeśli warunek nie jest prawdą);

Ogólny opis może brzmieć tak: „Jeśli warunek jest spełniony, a następnie podjąć pierwszy blok poleceń, lub złożyć drugi blok.” Instrukcje warunkowe są przydatne w porównywaniu różnych wartości, a ponadto określenie ich „przeznaczenie”. Wraz z cyklami, stają się potężnym narzędziem tablica analizy danych.

porównanie

Że nadal pozwala nam na tablicę? Elementy tablicy mogą być sortowane, sprawdzić, czy odpowiadają one pewne warunki, i porównać między sobą. Jeden z moich ulubionych przykładów profesorów uniwersyteckich – aby znaleźć maksymalną element tablicy. Na przykład, użyj C ++ język.

  • Bez wchodzenia w szczegóły, konieczne jest stwierdzenie, że te same zmienne, jak w poprzednim przykładzie, z kilkoma wyjątkami. Z innego rodzaju cyklu mieć trochę oszukiwać. Nowy przypadek „i = 0”. Dlaczego to zrobić, wyjaśniamy poniżej.

gdy (i <= k)

{

i = i + 1; // lub mogą być zastąpione przez = i + 1;

if (R '= K [i])

{

R = K [i]

}

}

Jak widać, tego typu cyklu, najpierw sprawdza stan i dopiero wtedy rozpoczyna odliczanie kwoty. Co dokładnie się dzieje? Po pierwsze, sprawdź nierówność lojalności i <= k, jeśli tak, to dojdziemy do pierwszego elementu tablicy M [1], a następnie porównać je z naszą „R” sprawdzić zmienne. Jeśli „R” jest mniejsza niż elementu tablicy, to przypisuje się wartości składnika. Tak więc w czasie, gdy idziemy przez całą tablicę, będzie on zawierał największą liczbę.

PHP

Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych języków programowania. To dziwne, że w większości nawet najwybitniejszych uniwersytetów nie uczy się go, ale najbardziej banalnych podstaw do opanowania w miejscu i piątym równiarka. Co to jest tak różne od innych językach uznanych przez nas?

PHP pozwala programiście stworzyć najbardziej wszechstronny wachlarz. elementy tablicy może być absolutnie każdy rodzaj. Jeśli w tym samym Pascal, musimy określić jednego rodzaju (na przykład numer), wówczas nie mamy możliwości, aby napisać wiersz z tekstem, bez zmiany typu tablicy … Ale jeśli zmienisz typ i dane liczbowe w to będzie zwykły tekst, a dlatego nie możemy nosić przy sobie żadnych operacji matematycznych bez dodatkowego kodu i ból głowy.

PHP elementu tablicy – jest samodzielną jednostką. Tablica jest wykorzystywana wyłącznie dla wygody przechowywania i obchodzenia się z nim. A co najważniejsze, dla tych, którzy są przyzwyczajeni do pracy z tablicami z innych pls, można zorganizować dokładnie te same elementy licznika. Odwoływać się do elementów tablicy w PHP nieco bardziej skomplikowane niż w innych językach, ale jest warto.

wynik

Co możemy powiedzieć na zakończenie? Tablice – wielowymiarowy hurtowni danych, pozwalając działać podczas pracy z dużą ilością informacji. Ten artykuł nie uznać tablice wielowymiarowe, bo ten temat na inną dyskusję. Wreszcie trochę rada. Aby łatwiej zrozumieć tablic tematycznych wyobrazić szereg liczb – tutaj jest pierwszy, ale drugi i tak dalej. Jest tablicy. Jeśli chcesz skontaktować się z jednym z nich, wystarczy wybrać numer programu. Ta percepcja jest znacznie łatwiejsze życie w szkole. Pamiętaj, że nie zawsze warto słuchać niezrozumiałych nauczycieli mowy, lepiej znaleźć drogę do zrozumienia tematu.