376 Shares 6420 views

Parsowania: co to jest i jak to jest tworzony

Bardzo często w internecie, może pojawić się określenie takie jak „parsowania”. Co to jest i dlaczego trzeba? Zdarza się, że programiści dać zadanie Pręty dowolnej witryny. Czy zwykły użytkownik ma do czynienia z takim terminem nie zna swoją wartość.


definicja

Jeżeli weźmiemy pod uwagę ogólny sens, parsowanie – ciąg słów w porównaniu z liniowymi reguł danego języka, które mogą być żaden człowiek, wykorzystywanych w komunikacji. Może być również sformalizowane języka, takich jak język programowania.

Oraz w odniesieniu do miejsc, w odpowiedzi na pytanie o parsowania – „co to jest”, „dlaczego stosowanie” – można powiedzieć, że ten proces sukcesywnego analizowania informacji, które są dostępne na stronach internetowych. Tekst tutaj jest zbiorem danych, które są hierarchicznie uporządkowanych i strukturyzowanych za pomocą komputera i języka ludzkiego. Ten ostatni daje bezpośrednią informację, do której przychodzą ludzie i. I języków programowania określić jak wyświetlić te dane na monitorze użytkownika.

Wyszukiwanie zawartości

Gdy tylko właściciel tworzy swoją własną stronę, stanął przed problemem: gdzie uzyskać zawartość do wypełnienia? Najlepszym rozwiązaniem jest, aby szukać w sieci WAN. Po tym wszystkim, istnieje nieskończenie wiele wiedzy. Ale istnieją pewne trudności:

 • Ponieważ Internet jest stale rośnie i rozwija się, jest oczywiste, że strona powinna zawierać ogromne ilości informacji w celu uzyskania przewagi nad konkurencją. Dziś, treść musi być bardzo dużo. Ręcznie wypełnić jak najwięcej informacji o miejscu jest bardzo trudne.
 • Ponieważ ludzie nie są w stanie służyć niekończący się strumień stale zmieniających się potrzeb analizowania informacji. Co to daje? Automatyczne zbieranie informacji i proces zmiany.

plusy parser

Program, który wykonuje proces analizowania, w porównaniu z osobą, ma szereg zalet:

 • Ona szybko przejść przez tysiące stron internetowych.
 • Nie ma problemu, będzie udostępniać dane techniczne oraz informacje do właściwej osoby.
 • Bezbłędnie wyrzucić niepotrzebne, pozostawiając tylko to, co jest konieczne.
 • Produkujemy opakowania dane niezbędne do widzenia użytkownika.

Oczywiście, wynik końcowy będzie nadal potrzebują leczenia. Nie ma znaczenia, do arkusza kalkulacyjnego lub bazy danych. Ale jest to o wiele łatwiejsze, niż gdyby to zrobić ręcznie, zamiast analizowania. Co robi, jest oczywiste – oszczędność czasu i wysiłku.

projekt

różnych języków programowania stosowanych do tworzenia parsera. Najczęstszym językach skryptowych. Oznacza to, że są one napisane w scenariuszu. Co to jest skrypt i co jest analizowanie przeprowadzono przy użyciu takiego języka będą rozpatrywane później.

Stworzenie parsera programu nie wymaga znaczącej wiedzy o języku programowania. Opcjonalnie i podstawowe informacje o technologii. Ale coś wiedzieć, to jest nadal konieczne. Tak więc, aby wiedzieć, jak tworzyć analizowania, czyli analizator programu, trzeba dowiedzieć się, co następuje:

 • Dla algorytmu początkowej operacji program musi dokładną analizę kodu źródłowego, stron internetowych, który jest donorem. Nie może obejść się bez przynajmniej średnią znajomość technologii składu tekstu. Ta HTML, CSS i języka JavaScript.
 • Nurkować głębiej w temat, trzeba nauczyć się technologię o nazwie DOM. To daje możliwość bardzo skutecznie pracować z hierarchii strony internetowej.
 • Najtrudniejszy etap – napisanie parsera. Tutaj konieczne jest posiadanie narzędzia do przetwarzania tekstu. Doświadczeni programiści często używają do tego celu, wyrażeń regularnych, które są wystarczająco silne. Ale to jest siła nie jest każdy programista. Tu potrzebny jest specjalny sposób myślenia. Optymalnym rozwiązaniem jest użycie gotowych bibliotek, które zostały stworzone specjalnie do analizowania. Co to jest biblioteka? Jest pakowany z kodem programu, który już zawiera wszystkie funkcje do analizy.
 • Jest bardzo pożądane, aby zrozumieć, programowania obiektowego, który jest obsługiwany przez dowolnego języka programowania.
 • Końcowy etap polega na analizie wyników przetwarzania danych do strukturze i zachowane. Nie może obejść się bez znajomości baz danych.
 • Potrzebujemy wiedzy i posiadanie odpowiednich funkcji do pracy z plikami. Po tym wszystkim, dane będzie trzeba napisać do tych samych plików, a następnie może być przekształcony w formacie arkusza kalkulacyjnego.

etapy

Jeżeli wszystkie wymagania są spełnione, późniejsze proces można podzielić na etapy:

 1. W pierwszej fazie analizowania uzyskać stron kodu źródłowego.
 2. Kolejny krok – wydobywania niezbędnych danych ze znaczników. Nie odrzuca się niepotrzebnego kodu, informacje są zorganizowane według hierarchii.
 3. Po udanych dane powinny być przechowywane w formie, która może być dalej przetwarzane.
 4. Ponieważ strona nie składa się z jednej strony, a z zestawu, algorytm powinien być w stanie przejść do następnej strony.

Więc parsowania – co to jest? Jest to proces analizowania zawartości witryny i izolowanie pożądanych informacji. Stosując powyższą informację, możliwe jest, aby automatycznie wypełnić ich strony wiele treści. To sprawia, że możliwe, aby zyskać na czasie i wygrać trudną konkurencję w saytostroiteley rynkowej.