875 Shares 6908 views

Petunia na balkonie: wybór nasion i uprawy subtelności

Patrząc na zdjęcia miast europejskich i widząc obfite kwitnienie roślin na balkonach i skrzynek balkonowych, zapala się pomysł wykonania takiej piękno samo w sobie. W tym celu, idealny petunii. Kwiaty to, w zależności od odmiany, może być dowolny kolor: proste, podwójne, małe i duże, jasne i kolorowe, z gładkimi krawędziami i frędzlami. Dziś wybór jest ogromny.


Petunia – wieloletnia roślina należąca do rodziny psiankowatych. W naszym kraju, ze względu na klimat, jest uprawiana jako roczna. W ogrodnictwie pomieszczeniach nie jest akceptowana w użyciu.

Rosnące petunie na balkonie dramatycznie zmniejsza wybór, ponieważ nie wszystkie odmiany mogą kwitną obficie przez długi czas. Podczas gdy roślina jest młoda, to wygląda atrakcyjnie, ale w lipcu pędy stają się gładkie, a nowy nie jest już produkowany.

Aby nie być rozczarowany i nie spieszyć w poszukiwaniu odpowiedniego gatunku, należy zakupić nasiona petunie kaskadowe, na przykład serię „Typhoon”. Od nasiona produkować niezwykle potężne rośliny z różnych stałych długi rozgałęzienia łodygi, nie wisi, i zanieczyszczanie pędy boczne. Kwiaty te petunie na balkonie aż do mrozów.

Nasiona pożądanych siać w lutym lub na początku marca. Na oczyszczone wilgotnej ziemi i umieścić je na górze nie posypać. Pojemność opakowania lub pokrywy szklanej, umieścić na jasnym parapecie. Okresowo powietrze i nawilżają z atomizerem. Gdy pierwsze pędy pakietu (szkło) z dala. W tworzeniu tych trzech liści roślin trzeba siedzieć w oddzielnym pojemniku.

Natychmiast nie powinny być sadzone w skrzynkach balkonowych z, jak to będzie trudne, aby dostosować podlewanie, podczas zwilżania sadzonki mogą trafić na czarną łodygę i umierają. Biorąc pod uwagę, że nasiona w pakiecie jest małe (zwykle mniej niż 5 szt.), Nie jest warte ryzyka.

2 tygodnie po pick, pierwszy top dressing wymaga złożonych kwiat nawozu. Gdy korzenie nauczą glinianego pokój (być widoczny, jest wygodny w użyciu przezroczystych kubków), rośliny powinny być przeszczepione do stałego miejsca.

Petunia na balkonie należy objąć jak najwięcej światła słonecznego. Podlewanie jest konieczne, aby na przemian z opatrunków. Pojemnik pięć litr nie jest konieczne, aby więcej niż 2 roślinnych roślin. Że rośliny nie tracą atrakcyjny wygląd, wyblakłe kwiaty muszą być okresowo usuwane. Jeśli nasiona są dojrzałe, a niektóre z nich nie rosną te same rośliny, jak seria kaskadowym – są hybrydami.

Petunia na balkonie pod wpływem wiatru może łamanie. W tym przypadku istnieją dwie możliwości. Pierwszy root Odłamał niestabilności (jeśli jest długi, należy pociąć na kawałki) w wodzie, a następnie rośliny. Po drugie: nie dotykaj, bo seria „Typhoon” różni się od innych, zdolność do odzyskania.

Jeśli petunii na balkonie jest tak dobry, że nie chcesz go stracić, to jest możliwe, aby zapisać ługu macierzystego do następnego sezonu. Przed mróz pędy należy wyciąć, pozostawiając około 10 cm, a następnie utrzymać roślinę w chłodnym, jasnym miejscu. Przez pewien czas, petunii może nadal kwitną, a następnie, jeśli przebita. Podlewanie w tym okresie powinno być suche, nie wymaga nawożenia. Do zapobiegania mączniaka prawdziwego roślin mogą być podlewane z fitosporin rozwiązania. Na wiosnę, wraz ze wzrostem światła dziennego podkarmlivaniya wznowić zwiększenie proporcji nawozów azotowych. Rosną pędy można przyciąć i korzeń, jeśli chcesz więcej roślin.

Petunia na balkonie, tak samo jak w europejskim zdjęcie – jest źródłem dumy i radości dla plantatorów oczach przechodniów.