644 Shares 8108 views

Jak leczyć katar u dziecka

Małe dzieci, zwłaszcza niemowlęta, częsty katar. Najczęściej jest to spowodowane rozwojem infekcji przeziębienia, katar, ale mogą pojawić się w niektórych innych przypadkach, takich jak nos jest ciało obce lub dziecko cierpi z powodu alergii. Nie wszyscy rodzice dają tę chorobę o wielkim znaczeniu, odnosząc się do faktu, że dziecko jest sam katar odbędzie. W rzeczywistości, działa na tę chorobę nie warto, ponieważ mogą wystąpić poważne powikłania. Ponadto, zimno zawsze tolerowane utrudnione, ponieważ często towarzyszy pojawienie przekrwienia nosa, lub odwrotnie, nadmierna wydzielina pierwszego przezroczystego koloru, a następnie żółto-zielonym zabarwieniu.

Gdy dziecko ma katar, konieczne jest, aby przejść do jego eliminacji. Katar u niemowląt nie jest konieczne, aby leczyć się. Na początek należy odnieść się do pediatry prowadzącego, który doradzi, co zrobić. A jednak, jeśli nie można bezpośrednio dostać się do lekarza, należy wykonać następujące czynności. Jeśli dużo śluzu w nosie, należy go usunąć. Najlepiej jest korzystać z tej gruszki na strzykawką najmniejszy rozmiar. Również dziobek dziecko może być przemyto solanką. Można je kupić w aptece lub tworzyć własne: w litrze przegotowanej wody rozpuścić łyżeczkę soli. Krople w nosie bez wiedzy lekarza, aby wykorzystać to niepożądane, dlatego jak najszybciej należy odnieść się do niego o pomoc.

Leczenie przeziębienia u starszych dzieci można przeprowadzić samodzielnie, i to jeszcze bardziej wskazane, aby odwiedzić lore biurowej. Jest prawdopodobne, że dziecko ma się można oczyścić nosa śluzu, ale jeśli nie jest, będzie musiał użyć tej samej żarówki do nawadniania lub strzykawki. Jest ważne, aby zapewnić, że nos nie gromadzi się skorupę suszonych śluzu. To będzie jeszcze trudniejsze oddech dziecka i odzyskiwania może to wszystko zabrać. Zmiękczają skorupa może być w zwykły solanką. Najlepiej jest stosować roztwór soli morskiej (1-2 łyżeczki do filiżanki przegotowanej roku wodzie), jednak jeśli nie jest możliwe wytworzenie takiego rozwiązania: na szkle przegotowanej wody w celu rozpuszczenia się latem i 1 łyżeczka soli i sody sodu i dodanie 1-2 krople jodu.

Aby leczyć katar u dziecka, Wielu lekarzy przepisać Protargolum. Jest to słaby środek utleniający ma działanie bakteriobójcze. Należy zauważyć, że Protargolum bardzo szybko traci swoje właściwości, więc jest skuteczna tylko przez 5 dni. Rodzice mogą go kupić w aptekach, ale muszą pamiętać, że dig Protargolum powinny być tylko po przeprowadzeniu wstępnego czyszczenia nosa. Złagodzić katar u dziecka i pomocy specjalnych kropli, takie jak Nazivin, Otrivin. Jednak tylko poprawić oddychanie i zmniejszają obrzęk, ale nie może wyeliminować przyczynę przeziębienia. Rodzice muszą pamiętać, że aby wziąć udział w tak długim czasie krople nie są tego warte, bo są uzależniające i może przycinanie przebieg choroby. Bury nos krople musiały na podstawie wytycznych określonych w instrukcji.

O dodatkowe metody walki z katarem u dziecka mogą korzystać sok z Kalanchoe. Muszą smarować oczyszczoną błonę śluzową nosa. zaszczepił także w nosie dziecka może być świeży sok buraczany, do którego dodaje się trochę miodu. Dla dziecka lepiej spać w nocy, można unosić stopy przed pójściem do łóżka (jeśli dziecko się chce), a następnie umieścić na wełniane skarpety. Pokonać katar w pomoc dla dzieci i czosnku. Jego obrane ząbki musi zostać rozszerzony w całym mieszkaniu, łącznie z boku łóżka był chory. Zmiana w plastry trzeba raz dziennie. Jeśli nie towarzyszy katar nosa temperatury, będzie użyteczna i świeżego powietrza.

Zazwyczaj dziecka katar trwa 7-10. W niektórych przypadkach okres ten może być mniej lub więcej niż na odwrót. Jeśli choroba jest opóźniony, dziecko powinno pójść do lekarza, ponieważ w takich przypadkach często rozwijają się powikłania, takie jak zapalenie zatok i zapalenie ucha środkowego.