541 Shares 7574 views

Colchicum kwiaty w ogrodzie

Późną jesienią w pustych łóżek kierowców pojawić delikatne kwiaty przypominające krokusy. To Colchicum lub Colchicum. Należą one do zimowitowate rodziny. Istnieje ponad siedemdziesiąt ich gatunków.

Colchicum: gdzie są i jak wyglądają

Rosną one w Europie, Azji i Afryce Północnej. Wyglądają jak piękne kwiaty Colchicum! Zdjęcie pokazuje swój urok. Wysokość roślin może przekroczyć dwudziestu centymetrów. Na wiosnę pojawiają się pierwsze liście duże. Następnie, w okresie letnim, nasiona dojrzewają. Liście więdną i kwiaty kwitną jesienią. Mają one kształt lejka lub szkło przyciągają jasnych kolorów niebiesko, żółty, fioletowy, biały, jasno fioletowy. Prawie wszystkie części rośliny są trujące, zawierają alkaloidy, dzięki czemu podczas pracy z nim jest konieczne przestrzeganie poprawności, należy nosić rękawice. To nawet zatrute wody, w której rośliny cięte.

Cechy hodowlane

Co do zasady, Colchicum – kwiaty, które kwitną jesienią, przed opadami śniegu. Ale są też odmiany, które kwitną na wiosnę. Są one bardzo mało wymagająca. Można je umieścić na łóżku, dobrze oświetlone przez słońce, obok wysokich wieloletnich kwiatów i traw ozdobnych. Bardzo dobre są w ogrodach skalnych, w pobliżu krzewów, pod drzewami. Zdobi terytorium strefie podmiejskiej urocze wysepki na trawnikach.

Colchicum dobrze nadają się do cięcia kwiatów – mogą stać za długo w wazonie z wodą. Gatunków roślin, z których najbardziej popularne i znane wśród ogrodników można wymienić Colchicum Bieberstein Agryppa, Bornmyullera. I jesienią, Cilicia i inni.

Ziemia do sadzenia klubnelukovichnyh krokusy powinny być luźne i umiarkowanie wilgotny, lekki, gliniasta, bogata w składniki odżywcze. Powinny być sadzone w 7 do 10 cm głębokości (w zależności od wielkości sadzonek). Kolory muszą być ustawione tak, że nie było odległość dziesięć do piętnastu centymetrów między nimi. Jest to spowodowane faktem, że kwiaty Colchicum deszcz może leczyć, aby stracić dekoracyjne.

Dla roślin, które kwitną jesienią, optymalny czas do sadzenia w otwartym terenie – sierpień. W jednym miejscu kwiaty mogą rosnąć dość długi czas, aż do sześciu lat. Podlewanie powinno odbywać się w miarę potrzeb. Dla zimujących Colchicum kwiaty wymagają dodatkowego przygotowania. chochoł roślin z torfu, humusu. Nadaje się również spadł liści i gałęzi drzew. W lipcu lub sierpniu, gdy liście żółkną, ich kopać. bulwy potomne osad oddziela się od rodzica i suszy. Zapisać jako tulipanów, w chłodnym miejscu. Jak wybór użyć nasion odwzorowania kolorów. Ale w tym przypadku one rozwijać i już zaczynają kwitnąć tylko w 5. lub 6. roku.

Ochrona przed szkodnikami

Colchicum kwiaty muszą być chronione przed szkodnikami i chorobami. Najczęściej są one dotknięte ślimaki. Do ochrony roślin, należy regularnie chwastów łóżka chwastów poluzować gleby. Superfosfat polać ziemi.

Jeśli Twój ogród zamieszkują te piękne kwiaty, będziesz mógł cieszyć się ich delikatne piękno wiosny do pierwszych przymrozków.