136 Shares 1147 views

Schemat ładowarki dla śrubokręta. Schemat ideowy urządzenia śrubokręta ładowania

Wiele nowoczesnych wkrętaki pracy na baterii. Pojemność średnio 12 mAh. Na to, aby urządzenie było zawsze w stanie roboczym, trzeba ładowarkę. Są one jednak zupełnie inne napięcie.


Obecnie dostępne modele 12, 14 i 18 V. Ważne jest również, aby pamiętać, że producenci stosują różne komponenty sprzętowe dla ładowarek. Aby zrozumieć to pytanie, należy spojrzeć na standardowym systemem ładowania.

Układ ładowania

Standardowy układ ładowania urządzenia wkrętak zawiera wiórów trzech kanałów. W tym przypadku model tranzystora w 12 wymagane cztery. Zdolności, mogą być bardzo różne. Aby urządzenie może poradzić sobie z większą prędkością zegara, kondensatory na chipie są zamontowane. Są one wykorzystywane do impulsu zaryadok i typ. W tym przypadku ważne jest, aby wziąć pod uwagę specyficzne cechy baterii.

Natychmiast tyrystory są używane do obecnych urządzeń stabilizacyjnych. W niektórych modelach zainstalowany tetrody otwarte. Do przewodzenia prądu, różnią się od siebie. Jeśli weźmiemy pod uwagę modyfikację do 18, są często filtry dipolowe. Elementy te ułatwiają radzenia sobie z zatorami w sieci.

Modyfikacje 12V

12 V ładowarka śrubokręt (schemat poniżej) jest zestawem tranzystorów 4,4 pF pojemności. W tym przypadku, gdy przewodność jest w obiegu w 9 mikrometrów. Aby częstotliwość zegara nie gwałtownie rosnąć, stosowane są kondensatory. Rezystory do modeli stosowanych w zakresie podstawowym.

Jeśli mówimy o opłaty na Tetrode tam dodatkowo jest rezystor fazy. Z drgań elektromagnetycznych radzi sobie dobrze. Ujemna rezystancja doładowań utrzymywana na 12 30 omów. Stosowane są one najczęściej na baterii wynosi 10 mAh. Obecnie są one wykorzystywane w aktywnym modeli marki „Makita”.

Ładowarki dla 14

Schemat ładowarki śrubokręt 14 tranzystora składa się z pięciu części. Bezpośrednio do układu w celu przekształcenia obecnych podejść tylko cztery typu. Kondensatory w modelach 14 wykorzystuje impuls. Jeśli mówimy o baterii o pojemności 12 mAh, jest dodatkowo zestaw tetroda. W tym przypadku, dwie diody na chipie jest świadczona. Jeśli mówimy o parametrach ładowarek, przewodzenie prądu w obwodzie, zwykle oscylują 5 mikronów. Średnia moc rezystora w obwodzie mniej niż 6,3 pF.

prąd ładowania bezpośrednio do obciążenia 14 może wytrzymać 3,3 A. Wyzwala takie modele są dość rzadkie. Jednakże, jeśli weźmiemy pod uwagę markę śrubokręt „Bosch”, nie są one często używane. Z kolei modele „Makita” zostają zastąpione przez rezystory falowych. są dobrze przystosowane do napięcia stabilizacji. Jednak częstotliwość opłat może być bardzo różna.

Schematy modeli 18

18 W układzie ładowania do wkrętaka obejmuje stosowanie tranzystorów tylko przejście. Kondensatory na chipie ma trzy. Tetroda zamontowana bezpośrednio do mostka diodowego. Aby stabilizować częstotliwość ograniczenie służy w spuście siatki urządzenie. Jeśli mówimy o parametrach ładowania przy 18 V, należy zauważyć, że obecny przewodność wynosi około 5,4 mikrona.

Jeśli weźmiemy pod uwagę opłaty za „Bosch” śrubokręty firm, liczba ta może być wyższa. W niektórych przypadkach, rezystory chromatyczne są wykorzystywane do poprawy przewodzenia sygnału. W tym przypadku pojemność kondensatora nie powinna przekraczać 15 pF. Jeśli weźmiemy pod uwagę ładowarki marki „Interskol”, gdy stosowane są transceivery o wysokiej przewodności. W tym przypadku ustawienie maksymalnego obciążenia prądu może wynosić do 6 amperów na koniec należy wspomnieć urządzeń firmy „Makita”. Wiele modeli są wyposażone w wysokiej jakości tranzystorów dipolowych baterii. oni radzą sobie dobrze ze zwiększonej odporności na negatywną. Jednak problemy pojawiają się w niektórych przypadkach z fluktuacji magnetycznych.

Ładowarki „Intreskol”

Standardowa ładowarka śrubokręt „Interskol” (schemat poniżej) zawiera procesor dwutorowej. Kondensatory wybrany do tego wszystkiego o pojemności 3 pF. W tym przypadku, tranzystory w modelach 14 stosowany rodzaj impulsu. Jeśli weźmiemy pod uwagę modyfikację do 18, tam można znaleźć zmienne odpowiedniki. Dane przewodności z urządzeń, które mogą dotrzeć do 6 mikronów. W tym przypadku, bateria jest używana średnio o 12 mAh.

Schemat modelu „Makita”

Schemat ładowarki śrubokręt „Makita” ma wiórów trzech kanałów. W sumie istnieją trzy tranzystory w obwodzie. Jeśli mówimy o przykręcenie na 18 V, w tym przypadku, kondensatory są instalowane o pojemności 4,5 pF. Przewodność znajduje się w obszarze do 6 mikronów.

Wszystko to pozwala na robienie wagi off tranzystorów. Tetrody bezpośrednio stosowane otwarte. Jeśli mówimy o modyfikacjach do 14, ładowanie produkowane ze specjalnymi wyzwalaczy. Elementy te pozwalają doskonale poradzić sobie ze zwiększoną częstotliwością urządzenia. Jednocześnie skoki nie boją sieci.

Urządzenia do ładowania śrubokręty „Bosch”

Schemat standardowy ładowarka śrubokręt „Bosch” obejmuje wiórów typ trzech kanałów. W tym przypadku, tranzystory są pulsacyjne typu. Jednakże, jeśli mówimy o przykręcenie na 12, zamontowane są odpowiednikami przejściowych. Przeciętna szerokość pasma mają na poziomie 4 mikronów. Kondensatory są stosowane w urządzeniach z dobrze przewodzącego. Diody Zaryadok zaprezentowali marka ma dwa.

Wyzwala w urządzeniach używanych przez jedynie 12 W. Jeśli mówimy o systemie ochrony, to tylko transceivery otwarte typu używanego. Średnie obciążenie prądu są w stanie wytrzymać 6 A. W tym przypadku ujemny rezystancja obwodu nie przekracza 33 omów. Jeśli osobnej rozmowy o modyfikacjach 14, następnie są uwalniane pod baterią 15 mAh. Wyzwalacze nie są używane. W tym przypadku, kondensatory w obwodzie, istnieją trzy.

Schemat modelu „Skill”

Schemat ładowarki Skil wkrętak zawiera układ trzech kanałów. W tym przypadku modeli na rynku są reprezentowane przez 12 i 14 V. Jeśli weźmiemy pod uwagę pierwszy przykład tranzystory stosowane w obwodzie impulsowego typu. Prąd redukowalność one wynosić poniżej 5 mikronów. W tym przypadku, japonki są stosowane we wszystkich konfiguracjach. Z kolei tyrystory zastosowanie wyłącznie do szpuli wynosi 14 V.

Kondensatory dla modeli 12 V są ustawione warikapem. W tym przypadku duże przeciążenie nie mogą przetrwać. W tym przypadku przegrzania tranzystorów raczej szybko. Diody bezpośrednio za przy 12, istnieją trzy.

Regulator aplikacja LM7805

Schemat ładowarki śrubokręt z regulatorem LM7805 zawiera jedynie układ dwóch kanałów. Kondensatory są stosowane w tym o pojemności od 3 do 10 pF. Spełniają regulatory tego typu często można mieć modele marki „Bosch”. Bezpośrednio do 12 w zaryadok nie nadają. W tym przypadku parametr ujemnej rezystancji obwodu dochodzi do 30 omów.

Jeśli mówimy o tranzystory, są stosowane modele typu impulsowego. Wyzwalacze mogą być wykorzystywane do regulatorów. obwód diody zapewnia trzy. Jeśli mówimy o modyfikacjach do 14, Tetrode im nadaje się tylko rodzaj fali.

Tranzystory stosowanie BC847

Jazda ładowarkę dla BC847 tranzystory śrubokręt jest dość prosta. Elementy te są najczęściej używane przez „Makita”. Nadają się do baterii wynosi 12 mAh. W tym przypadku, układ jest stosowany typ trzech kanałów. Kondensatory są stosowane w celu podwojenia diod.

Stosuje się bezpośrednio powoduje otwarty i prąd przewodność im jest 5,5 mikronów. Wszystkich tranzystory do ładowania 12 potrzebne są trzy. Jednym z nich jest ustawiony w kondensatorach. Inne w tym przypadku to wsparcie dla diod. Jeśli mówimy o władzy, a następnie opłata 12 w przeciążeniu z tranzystorów, zdolnych do przenoszenia 5 A.

IRLML2230 tranzystory urządzeń

obwód ładowania z tranzystorów tego typu są dość powszechne. Firma „Intreskol” wykorzystuje je w wersjach dla 14 i 18 V. W tym przypadku układ stosowany jedynie typ trzech kanałów. Natychmiast pojemność tych tranzystorów jest 2 pF.

prąd przeciążeniowy z sieci są dobrze tolerowane. W tym przypadku szybkość przewodzenia być pobierana jest nie więcej niż 4 A. Jeśli mówimy o innych składników, kondensator jest typu impulsowego. W takim przypadku muszą one trzy. Jeśli mówimy o modelu 14, w którym tyrystory są do stabilizacji napięcia.