469 Shares 2958 views

Jaka jest obsesja

Każdy z nas przynajmniej raz, ale znalazł się zdominowany przez obsesje. Pomysł, który jest ciągle wiruje w głowie, nie opiera się i nie chce nigdzie iść, w niektórych sytuacjach może się wydawać, zabawy, podczas gdy inni będą się źródłem poważnych problemów łatwo. Jako przykład, myśleć o tym, czy zostały zamknięte łaźni wodnej, wyłącz gaz tam w kuchni. Takie myśli bez problemów może spowodować prawdziwy kompulsywne nerwicę.


Niektórzy ludzie nie mogą pomóc, ale myślę, że wszędzie w niebezpieczeństwie. Tu nie chodzi o paranoi i o tym, kiedy dana osoba jest całkowicie rysuje sytuację, która wydaje się niebezpieczne dla niego. Na przykład, człowiek może realizować obsesja związana z faktem, że jeśli to wychodzi po dziesiątej w nocy, wtedy zaatakować złodzieja w czarnej kurtce z nożem w ręku i chustą na szyi. Najważniejsze jest to, że te pomysły można wyciągnąć bardzo szczegółowych obrazów. Ciekawostką jest fakt, że dana osoba cierpi na obsesję opisanego powyżej może nawet nie odpowiadać, jeśli na ulicy okraść mężczyznę w czarnym płaszczu z nożem, ale bez bandany. Wróci do domu i zostanie ponownie cykli na nawiedzonego obrazu, ale rozbój działo się bardzo szybko zapomnieć.

Często obsesja wyrasta z chęci zrobienia czegoś. Nie jest konieczne w tej kategorii są myśli o wakacjach, chodzić do kina i tak dalej, jak to zwykle pragnienie, nienaturalny, przy którym absolutnie nic nie ma. Obsesje bywają niezwykłe, dziwaczne, nie do przyjęcia – innymi słowy, musi ona w sprzeczności z natury człowieka, który odwiedził. Często te pomysły są bardzo głupie. Na przykład: dostać się na szefa tabeli w jego obecności, aby dać sprzedawczyni z miejscowego sklepu szczoteczkę do zębów, aby ukraść coś z domu swojego przyjaciela. Wszystko to brzmi śmiesznie, ale osoby cierpiące na to nie zabawa tu nie widzę. Takie myśli mogą zrobić osoba tiki nerwowe, szukając samotności, oczywiście, wpływa przede wszystkim na jego psychikę.

Oczywiście, obsesja może być dobre: zarobić dużo pieniędzy, przewidywać jego rodziny, podróżować po świecie. Te pomysły wydają się zupełnie wystarczające, a od normalnego człowieka pragnienia różnią się tylko w ich mocy. Połów jest, że osoba, z obsesją na temat pieniędzy uczyni całe swoje życie, nawet nie myśląc o tym, dlaczego on je chciał. Ale człowiek z obsesją na temat małżeńskiego szczęścia będzie szukał przez całe życie, ale umrze sam, a nie znalezienie jednego, z którym do założenia rodziny.

Obsesje: jak sobie z nimi radzić

Pierwszym z nich jest, aby zrozumieć, dlaczego nie było to nerwica: zmęczenie, zła dieta, brak snu, ukryte kompleksy i tak dalej. Bez zrozumienia i świadomości tego problemu nie będzie walczyć.

Przyznam, że nie daje spokoju obsesji jest problem, a następnie spróbuj przekonać się, że jest głupi, i zrobić to niemożliwe. Jest możliwe, że to pomoże.

Obsesje, związane są z obawami, najlepszego leczenia w „szczerym polu”. Czy uważasz, że czarny kot – źródłem wszelkiego zła na świecie, dostać to zwierzę w domu; Myślę, że na poddaszu mieszka bezdomnego człowieka, który chce cię zabić – tam i upewnić, że wszystko jest cicha i spokojna.

Konkretne sposoby walki i pomysły związane z zamówieniem i schludności. Pewnie już domyślacie, w jaki sposób, a następnie, w dalszym ciągu nie mają żadnego znaczenia.

Jest to często można zaobserwować nerwicę z obsesyjnych ruchów u dzieci. Traktując go najlepiej jest wykonywać przy wsparciu specjalisty, jako choroby dzieci nie należy lekceważyć.

Ogólnie rzecz biorąc, chciałbym dodać, że nigdy nie jest za późno, aby włączyć do profesjonalnego psychologa, aby pomóc pozbyć się nawet najbardziej uporczywe obsesji raz na zawsze.