711 Shares 9863 views

„W związku z tym,” czy przecinek jest potrzebny? Przykłady reguł

osoby słabe, w związku z tym stałe zapotrzebowanie na własnej afirmacji.


Dziś mamy awarię w związku z tym jesteśmy już działa, wkrótce wszystko zostanie skorygowane.

Stwierdzenia te są połączone za pomocą tego samego połączenia. A w każdym razie, znaki interpunkcyjne są różne. Będziemy zrozumieć ten problem razem.

Przecinek między słowami nie trzeba

„W związku z tym” – czy potrzebna jest przecinek między słowami?

Formułowanie znak interpunkcyjny między słowami w połączeniu zależy od pewnych cech składni. Jeżeli wniosek jest prosty, nie można postawić przecinek. Na przykład:

 • Podejrzewam, że w związku z przestępcą.
 • Pan Elliot złapał jego służący w związku z tym oszustem.
 • Ich przypadki muszą zostać skorygowane w stosunku do tego przepisu.

Przecinek pomiędzy słowa muszą

Rozważmy przypadek, gdy pytanie możemy odpowiedzieć? „Zwrot” w tym zakresie „jeśli potrzeba przecinek”, „Need”.

To będzie, gdy złożona oferta, a jedno słowo pozostanie w pierwszej części, a druga będzie na początku drugiego. Podać przykłady:

 • Mój sąsiad był z żoną w związku z tym, nie mogłem tolerować.
 • Ten dostawca niedobory często występują w związku z tym musimy jakoś walczyć.

„W związku z tym,” zwolniony przecinkami?

Zdarza się, że niektórzy myślą: czy istnieją przypadki podświetlić tę kombinację słów? Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna: nie. Fakt, że wyróżnia się w ofercie wyrażenie wprowadzające, leczenia, oddzielnych członków. Ani jeden z tych zjawisk językowych to zdanie nie ma zastosowania.

Przed „w związku z tym,” czy przecinek jest potrzebny?

Odpowiedź twierdząca na to pytanie jest to możliwe w tym przypadku, jeżeli wniosek jest złożony, a druga część zaczyna się od tego zdania. Kilka przykładów to:

 • W szkole ogłoszono kwarantannę w związku z tym, że nieplanowane wakacje.
 • Konkurencja ze wszystkich przedmiotów przechowywanych w grudniu, w związku z wycieczki szkolnej musi nastąpić nie później niż w listopadzie.
 • W jadalni było zamknięte na specjalne usługi, w związku z tym, musimy zadowolić się kanapkami.

 • Mamy opóźnione do jutra wieczorem, w związku z tym pytam was, drodzy rodzice, zapewniają kanapki dzieci.

Kiedy trzeba postawić przecinek po tym połączeniu

Teraz to pytanie: po połączeniu ze słowami „w związku z tym,” czy przecinek jest potrzebny pojawi się „, czego potrzebujesz, jeśli kończą pierwszą część złożonego zdania. Dajemy przykłady składni:

 • Myślał, w związku z tym, że to zbyt niebezpieczne, aby ociągać.
 • Zdecydowano, w związku z tym, że żołnierze działali natychmiast.
 • Ogólne postanowił w związku z tym, że konieczne jest, aby zacisnąć boki.
 • Komenda postanowił w związku z tym konieczne jest, aby natychmiast wykorzystać sytuację.

Więc spojrzał na przypadki, w których, po „w tym zakresie,” przecinek.

Tak więc, mamy omówione różne przykłady zastosowania takiej pozornie prostego zjawiska językowego, który po bliższym poznaniu ujawnia się bardziej skomplikowaną strukturę: składa się z niezależnych słowy, widzimy w niej pretekst, jest on stosowany jako unii nadrzędnego.

Gdy mamy do czynienia z kombinacją „w tym zakresie”, należy przeanalizować wszystkie możliwe przypadki miejsce postoju. Powinien on być w tej praktyce. Dalej, oferując specjalne teksty, które mogą być wykorzystywane do tego właśnie celu.

Numer tekst 1

Przeczytaj tekst. Jaką rolę odgrywa tej kombinacji?

Niewiele osób wie, że pierwsze skurcze, lub skróty, pojawiła się dawno temu – w skrypcie. Skróty występujące w dużych ilościach w tekście były koniecznością, jako materiał na którym książki napisane, było drogie. Droższe pracy było kopista miesiące do pracy na tylko jedną książkę, w związku z tym, że zaczęły pojawiać się standardowe cięć, które musiały znać każdy wykształcony człowiek. Zazwyczaj były to imiona własne, nazywania znanych osób aktywnych, czasowniki i najsłynniejsze słowa biblijne i kościelne.

Były dwa sposoby, aby zmniejszyć albo z pierwszej i ostatniej litery (wyżej jest specyficznym zmniejszenie Titley), albo tylko jeden list pozostał zamiast słowa.

Odpowiedź na pytanie: czy jest związek, który łączy zdania głównego i podrzędne z konsekwencjami wartości.

Tekst № 2

Przeczytaj tekst. Znaleźć taką kombinację i określić jego rolę w zdaniu.

Pomimo faktu, że dziś w wielu językach różnych od starego słowiańskiego, slozhnosokraschonnye słowa są takie same funkcje – mają one na celu zaoszczędzenia miejsca i czasu. Po tym wszystkim, w przeciwieństwie do szybsza i łatwiejsza w użyciu jej krótki skrót trzech liter niż napisać bardzo długą nazwę lub określenie, które składają się z kilku, czasami bardzo skomplikowanych słów.

Jednak stosowanie takich ulg muszą uwzględniać subtelności i pokonać pewne trudności. W szczególności konieczne jest określenie rodzaju skrótów i być w stanie ich przekonać. Istnieją niezmienne słowa, takie jak MSU, Ltd. i tym podobne, ale nie są tak stabilne, redukcja, która w umysłach ludzi, którzy mają status słowa i zmieni. W związku z tym istnieją trudności używać skrótów. Uniknąć tych trudności mogą być, pamiętam jedną prostą zasadę: wyścig jest określony przez główny słowem: MSU – University (muzh.rod), ONZ – organizacji (zhen.rod).

Odpowiedź na pytanie jest przyimek z zaimkiem.

Tekst № 3

Przeczytaj tekst. Znajdź odpowiednią kombinację i określić jego rolę w zdaniu.

Jestem abonentem MTS, a ja często mają zakłócenia w związku z tym, zwróciłem się do najbliższego urzędu wspomnianego operatora. Ale nie ma nic, co mogłoby mi pomóc. Następnie przyszedł kolejny salon, są młodzi ludzie, którzy nie wiedzą nic normalnego. Jedynym odpowiedni pracownik pojawił się w trzecim przedziale. Słysząc o awarii w związku z tym problemem zająć się kimś przez telefon. Wkrótce wszyscy zostaną skorygowane. Ale wciąż mam od transkrypcji MTS jako „czasami można usłyszeć.”

Odpowiedź na pytanie: w tym przypadku tekst z dwóch kombinacji użycia w obu tych słów są niezależne, „bo” – rzeczownik, „z tym” – w zaimek.