344 Shares 5934 views

czy potrzebna jest przecinek przed „jak”? Przecinek przed słowem „jak”, czy nie?

Jednym z najczęstszych błędów interpunkcyjnych w gimnazjum jest przecinek przed „jak”, „co” i inne słowa w projekty, które używają ich przyłączenia. To dlatego, że niektórzy z autorów podręczników szkolnych nazywa obroty porównawcza wszystkich wzorów z tych słów.


W rzeczywistości, „jak” może działać jako unii lub cząstek. I ten projekt nie zawsze jest obrót porównawcza. W niektórych przypadkach, to jest fakt.

Konstrukcja działa jako:

– orzeczenie: Cały świat jest jak ekscytujące przygody.

– Definicje dowolnej aplikacji: krokodyl, zwierzę jest rzadkie w Czerwonej Księdze.

– obroty porównawczy lub okoliczności: Życie szaleje, namiętności jak wodospad.

– Wprowadzenie design: Postanowiłam przebrać koszulę lub bluzkę, jakby moja matka.

– Części zatok wniosku: żyć we wsi tak mocno, jak słowa oddają niezwykły zapach polu.

RÓŻNICA obrotów porównawcze i inne połączenia

Przecinek przed „jak” jest umieszczony w następujących przypadkach:

1) W przypadku kombinacji, odnosi się wyłącznie asymilacja, tj Jest to skrót od „jak” i nie ma już żadnych innych wartości. Ten projekt nazywa obroty porównawcza i zdanie stoi okoliczność. Na przykład: Bazyli, jako bohater, broniąc swojego przyjaciela. Ale konieczne jest, aby zwrócić uwagę do tego stopnia, że obroty porównawcza nie stoi przecinek, jeśli stoi w środku zdania. W tym przypadku podkreśla część wniosku, do którego odnosi się ta struktura. Na przykład: Na Anna Ball, miłość jako namiętną dziewczyną, patrząc w oczy wybranych. Obroty porównawcza propozycja nie jest oddzielony od „Love” punkt tylko dlatego, że te słowa mają semantycznej relacji. Jeżeli przecinek staną przed słowem „jak”, który „wyglądał jak namiętny lwica” i oferują zupełnie inne znaczenie.

2) Jeżeli połączenie jest stosowane wraz z związku „i”. Ten projekt zwany także ruch porównawczą i działa jako okoliczność zdaniu: Peter do mnie jak do wszystkich w klasie, dobrze traktowani.

aplikacje

W celu zapobieżenia kolejny błąd, trzeba zdecydować, jak członek wniosku jest interesujące dla nas skojarzonym, jest to związane z pewnymi słowami:

1) W przypadku, gdy połączenie jedzenia przed słowem „stół”, „the”, „a”, „tak” i wiele innych. Takie projekty są wnioski, jak we wniosku są definicja. Na przykład takich filmach jak horror czy thrillerów, że zwykle nie oglądać.

2) połączenia ma wartość przyczynowości. Zazwyczaj jest to aplikacja, a zdanie stoi definicji. Na przykład: lekarza, dobrego specjalisty, zwracał uwagę na chorych pacjentów. We wniosku wskazuje przyczynę w połączeniu „dobrego specjalisty.” Lekarz zwracał uwagę na chorych pacjentów, bo to był dobry specjalista. Ale nie mylić aplikację do obrotu porównawczej. Obroty porównawczy zwany przyswajanie jednego obiektu do drugiego. A aplikacja – to jest, gdy obiekt nazywany jest zupełnie inaczej.

3) Unia jest częścią wyrazu „nic”; „Żaden inny.” Na przykład: To zdarzenie nie jest niczym innym niż zaplanowane wcześniej działania. Informacje zawarte w niniejszym wniosku jest budowa złożonej orzecznika nominalnej. I widzimy, że ta część zdania wyróżnia się punkt.

projekt wprowadzający

Kilka propozycji nie są członkami kombinacji propozycji i opowiadają słowa wprowadzające. Muszą mieć pewność, aby przeznaczyć przecinek po obu stronach.

1) Unia łączy się z następującymi słowami: „teraz”, „teraz”, „głównie”, „zawsze”, „powszechnie”, „wykluczenie”, „zwykle”, „cel” i innych. Kombinacje te działają jako słów wprowadzających, które nie są członkami żadnej propozycji. Na przykład: Są one na celu, nie spieszyć do domu.

2) Unia jest częścią zdania wprowadzającego. Na przykład: Jak słusznie zauważył Katherine, droga była szczególnie trudna. Niniejszy wniosek jest prosty, mimo obecności dwóch podstawach gramatycznych. Po prostu, to jest skomplikowane przez projekt otwarcia. W tym przypadku, struktura, w której istnieje związek – ta oferta wstępna. Wzywa mówi źródło informacji. Połączenie jest alokowana przecinkami.

Obrót porównawczych i niekompletny klauzula

Zanim zdecydujesz, czy potrzebna jest przecinek przed „jak”, trzeba zrozumieć, co dokładnie jest różnica między ruchem porównawczej i podporządkowanej niepełnej klauzuli. Można zauważyć w poniższym przykładzie: Nigdzie nie czułem się tak dobrze, jak w domu. W tym wypadku, druga część jest niekompletny podrzędne. Również nie należy mylić z porównawcza zatok obroty integralną część, która jest jedną złożone oferty: pisać historie tak ciężko jak słowa, aby opisać dźwięk muzyki. Druga część – jednoczęściowy bezosobowy klauzula.

Komunikacja z orzecznika

Istnieje wiele przykładów, gdzie przecinek przed „jak” nie kładzie się:

1) połączenie części orzeczenia: Czas minął bardzo szybko jedną godzinę dziennie. cząstek porównawcza jest częścią orzecznika i podkreśla z nim.

2) Słowo ma racjonalnego związku z orzeczeniem: Spotkanie poleciał jak błysk, nie miałem czasu i odzyskać. W tym przypadku, przecinek przed „jak” nie jest najprościej, ponieważ wszystkie z nich to połączenie orzecznika, a słowo względne cząstek. Bez niej byłoby orzecznika stracił swój prawdziwy sens. Ta nagroda była jak dar z góry. Kombinacja ta działa również jako orzecznik, ponieważ bez niego, propozycja nie traci swój sens. I przecinek przed „jak” dlaczego nie umieścić.

uporczywy wyrażenie

Przecinek przed słowem „jak” nie jest najprościej, jeśli jest częścią trwałej ekspresji. Takie przykłady są ogromne. Po spotkaniu zdobyliśmy zaufanie do przyszłości, bo wszystko poszło jak w zegarku. W tym przypadku połączenie jest część predykatu który w tym zdaniu wyrażone frazeologia. Życie trzeba docenić i cenić go. Łącząc dokładnie taką samą część orzeczenia, która jest trwała ekspresja. Dlatego stosowanie ralichnyh interpunkcyjne nie jest dozwolone.

Zaledwie kilka cech stosowania interpunkcji …

W celu prawidłowego decydują się na „jak” przecinek jest potrzebny czy nie, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na pewne niuanse. Czy warto z cząstką słowo „Nie” lub słowa „tylko”, „tak”, „szerokość włosa”, „bardzo” lub „prawie”. Jeśli są one używane, nie trzeba postawić przecinek. W tym przypadku takie rozwiązanie zostanie przekazana do handlu porównawczej, a wniosek będzie okoliczność. Na przykład: Nick zawsze zachowywał się z godnością, po prostu zachowywał się jak prawdziwy mężczyzna. Jeśli kombinacja środków „jako” przecinek nie jest również umieścić: Mówił na spotkaniu jako nauczyciel matematyki. Propozycja ma oznaczać, że osoba ta działała jako nauczyciel matematyki. W rzeczywistości, nie mogą być jako takie.

Tak więc widzimy, że istnieje wiele niuansów w zakresie korzystania z przecinkiem. Muszą zwrócić szczególną uwagę, a następnie można po prostu uniknąć poważnych błędów.