524 Shares 3739 views

Jak usunąć obrzęk po usunięciu zęba mądrości?

Dental Praktyka pokazuje, że erupcja zębów mądrości często idzie w parze z powikłaniami. oni nie leczą się występowaniem próchnicy i zalecamy usunięcie. W rezultacie, te jednostki, zwane trzecie trzonowce dentystów, rzadko uratować. Dziś będziemy rozmawiać o powodach tam jest obrzęk po usunięciu zęba mądrości. Ponadto dowiadujemy się, jakie działania są zalecane przez ekspertów w przypadkach powikłań po zabiegu.


Niektóre informacje o zębach trzonowych trzecich

W wyniku zmian ewolucyjnych w ludzkiej szczęki jest zmniejszone. Wynika to z faktu, że żywność jest coraz częściej używane dania, które nie wymagają intensywnego żucia. Przedmioty takie jak sztućce cywilizacji, uproszczone zadanie ludzkości mielenia żywności. Wszystko to doprowadziło, jak już wspomniano, do przekształcenia szczękowej łuku.

Zazwyczaj trzecie zęby trzonowe, lub jak się je nazywa w ludzi, zęby mądrości wybuchają w wystarczającym dorosłości. Wszystkie inne jednostki już od dawna tworzą i zajęli swoje miejsca. Dlatego często miejsce dla zębów trzonowych trzecich nie ma wystarczająco dużo miejsca. W tym względzie, i istnieją różne powikłania, które przynoszą człowiekowi wiele przykrych chwil.

Według statystyk, około 25% ludności w obliczu faktu, że ich zęby mądrości i nie mogą być cięte. Następnie przyjrzymy się, jak niebezpieczne takiej sytuacji. Około 10% naszych współczesnych, jednostki te nie tworzą. Reszta populacji prędzej czy później staje przed problemem związany z erupcji lub utylizacji.

W związku z tymi sytuacjami stać miejscowe kilka pytań. Na przykład, wielu pacjentów są zainteresowani w usuwaniu obrzęków po usunięciu zęba mądrości. Patrzymy na wszystko w porządku. Dowiedzieć się przyczyny obrzęk tkanek miękkich, w niektórych przypadkach konieczne jest alarm, a co najważniejsze, jak łagodzić sytuację.

W niektórych przypadkach trzecie zęby trzonowe zostać usunięty?

Często w czasie wzrostu zębów mądrości jest znacznie odbiegają bok. W stomatologii, to anomalia nazywa antyutopia. W zależności od stopnia odchylenia od normy, jednostki te mogą dostarczyć wiele kłopotów. Nieprawidłowo podniesiony ząb elementarną w stanie zranić otaczającą tkankę. Może też wywrzeć nacisk na sąsiedniej jednostki, przesuwając go. Wszystko to prowadzi do bólu i na początku procesu zapalnego.

Jest coś takiego w praktyce, jak zęba. Tak zwane jednostki, które nie wywiązały się wybuchnąć. Często zdarza się, że również powodować zapalenie tkanek miękkich. Sytuacja jest rozwiązany na kilka sposobów. Aby pomóc zęba, specjalista guma wycięto. Jeśli urządzenie jest poprawnie ustawiony, to jest w stanie w pełni bezpiecznie umieszczone na łuku żuchwowego. W przypadku nieprawidłowego rozwoju trzeciego molowy jest po prostu odrzucana.

Jest inna komplikacja związana z erupcji zębów – jest opóźnienie. O których mowa w tej anomalii retencji stomatologicznej. Czasami zaburzenia danych wymagają operacji.

Banalne próchnica często prowadzi do usuwania zębów trzonowych trzecich. Problem tkwi w ich lokalizacji. Ostatnie zęby nie może odpowiednio obsłużyć podczas procedur higienicznych. Szczoteczka nie jest po prostu w stanie usunąć całą nagromadzoną płytkę nazębną na nich. Z powodu niewygodnego położenia zębów trzonowych trzecich nie są traktowane w przypadku próchnicy i natychmiast usunięte.

Obrzęk po usunięciu zęba mądrości: dlaczego nie?

Wszyscy rozumiemy, że w czasie zabiegu, rannych tkanek miękkich. Specjalista z wykorzystaniem narzędzi, w większym lub mniejszym stopniu wypreparowującym gumę. W związku z tym, nie ma obrzęk po ekstrakcji zęba mądrości. Jest to normalne i bardzo częste. Nowotwór ten nazywany jest naturalną odpowiedzią fizjologiczną. Zazwyczaj specjalista przed operacją ostrzega przed możliwością jego manifestacji. Ta sytuacja nie jest niebezpieczna. Ale to tylko wtedy, gdy obrzęk jest naprawdę charakter fizjologiczny. Po dzień lub dwa po zabiegu, powinien zacząć spadać lub zniknie całkowicie w tym okresie. Ból powinien być również pokazany z każdym dniem mniej intensywnie. W takich przypadkach, pacjent nie musi się martwić, jeśli pochodzi obrzęk po usunięciu zęba mądrości.

Proces zapalny

Czynnik ten sprawia, że nieuniknione występowanie obrzęków. Jeśli przerwa między występowaniem bólu i wizytę u specjalisty jest zbyt duża, można założyć, że już utworzonej ognisk zapalnych. miękkie tkanki puchną, kolor czerwony i pulsujący ból. W czasie działań usunięciu lekarza, oczywiście, mających na celu wyeliminowanie procesu zapalnego. Zajmuje się również z roztworem antyseptycznym. Kiedy ropienie lekarz może opuścić drenażu w ranie w celu zapewnienia odpływu ropą. To sprawia, że zalecenia dotyczące tego, czy lek do płukania lub wewnątrz.

Może on także być utworzone obrzęk dziąsła po ekstrakcji zęba mądrości. Jeśli on nie nosi charakter fizjologiczny, będzie to oznaczać przystąpienie infekcji. Po dziura pozostała w miejscu zęba, to jest piękne bramy przeniknąć do organizmu różnymi drobnoustrojami. Aby temu zapobiec, należy ściśle stosować się do zaleceń profesjonalnych po zabiegu.

objawy zapalenia

Jeśli następujące objawy obserwowane są po operacji, należy ponownie zwrócić się do eksperta.

1. Pacjent jest zaniepokojony ciężkim obrzękiem po usunięciu zęba mądrości (z czasem to nie umniejsza, ale wzrasta w rozmiarze).

2. ból zwiększa się intensywność.

3. Podniesienie temperatury ciała.

4. Ogólny stan pacjenta pogorszył.

5. Nie było nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

Jeśli którykolwiek z tych objawów przeszkadza pacjentowi po zabiegu, konieczne jest pilne zajęcie się do kliniki. Samoleczenia niebezpieczne. Udokumentowane przypadki, w wyniku zaniedbania i opóźnienia w obsługę nieszkodliwego ekstrakcji zęba pociągnęło za sobą poważne konsekwencje.

Obrzęk po skomplikowanych operacji

Powszechnym zjawiskiem w stomatologii jest wynikiem obrzęku i usuwania wpłynęły jednostek distopirovannyh. Wspomnieliśmy już, że ze względu na nietypowe położenie, rozwoju i trudności w tych erupcji zębów dostarczyć wiele problemów. Jest to trzeci molowe ich korzenie mogą być powiązane z sąsiednimi jednostkami lub wpływać na układ nerwowy. Wszystkie te sytuacje wymagają szczególnej uwagi i profesjonalną akcję przez chirurga stomatologicznego. W przypadku złożonych operacji znacznie rannych tkanek miękkich. Dlatego obrzęk po usunięciu zęba mądrości na dolnej lub górnej szczęki zawsze występuje. W tej sytuacji, można zobaczyć tylko o to, że spał tak szybko, jak to możliwe, i nie ma żadnych komplikacji.

pęcherzyków płucnych

We wszystkich sytuacjach, obrzęk tkanek miękkich poprzednio omówione nastąpi w tym samym dniu. A co, jeśli reakcja fizjologiczna był udany, ale guz pojawił się ponownie w 4-5 dni? Czasami w praktykach stomatologicznych i sytuacji. Puchnięcie policzków po usunięciu zębów mądrości może być spowodowane przez zakrzepy krwi w ropiejące dziury. Ta komplikacja ekspertów nazywa pęcherzyków płucnych. Ta sytuacja wymaga natychmiastowego skierowania do specjalisty. Jeśli guz jest wielokrotnie tworzą, nie ma sensu, aby spróbować pozbyć się go poprzez płukanie, stosowanie środków antyseptycznych lub antybiotyków. Lekarz powinien oczyścić zainfekowany dziury, usunięcie tkanki martwiczej. Następnie przetwarza wszystkie antyseptyczne i wchodzi w otwór specjalny medycyny.

Które pomogą złagodzić obrzęk?

Po pierwsze, jeśli obrzęk tkanek miękkich po operacji można zastosować zimne okłady. W ciągu dnia trzeba je zastosować do obszaru dotkniętego przez 20 minut. Można to zrobić trzy razy dziennie. Zimno nie tylko pomoże zmniejszyć obrzęk, ale także zmniejszyć intensywność bólu.

Po drugie, jeśli tolerowane nieznośny musi zaakceptować znieczulające (tabletka "analgin", "Baralginum", "Ibuprofen").

Po trzecie, począwszy od drugiego dnia po zabiegu, możliwe jest zastosowanie płukania jamy ustnej antyseptyczne. W tym celu odpowiednią solą, w roztworze sody. Możliwe jest również, aby spłukać wywar z ziół (kora dębu, szałwia, rumianek). Tylko wypłukać konieczność poprawiania. Wystarczy wpisać w antyseptyczne usta, trzymać go w miejscu pacjenta i rożnie. Tak powtarza się kilka razy.

Co wolno robić po zabiegu?

Aby uniknąć komplikacji, konieczne jest, aby stosować się do zaleceń profesjonalnych.

  • Po operacji, nie ma potrzeby się spieszyć, aby wstać z krzesła. Konieczne jest, aby trzymać go przez co najmniej 10 minut. Nie jest konieczne, aby opuścić biuro specjalisty, jeśli czujesz się źle.
  • Mocno ściśnięte gazę, która jest umieszczona pomiędzy szczękami, po usunięciu. To pozwala uniknąć obrzęk dziąseł.
  • Zabronione jest ciepły policzek.
  • Jest to możliwe w ciągu pierwszych trzech godzin do jedzenia. I po tym czasie powinny być wybrane miękkie pokarmy i dania postrzępiony.
  • Eksperci nie polecam używać urządzenia po usunięciu gorących posiłków, napojów gazowanych napojów, napojów alkoholowych. Nie można też użyć słomki podczas picia.
  • Nie dotykać językiem dołkowe lub rąk.
  • Zabrania się iść do łaźni i sauny.
  • Aby nie uszkodzić obszarów dotkniętych nawet więcej, konieczne jest żuć jedzenie po drugiej stronie szczęki.

zabiegów higienicznych należy prowadzić ostrożnie, nie styka się z zębów szoku gumy.

okres zwrotu

Po zabiegu, to zajmie trochę czasu, aż organizm wraca do normy. Ile dni? Obrzęk po usunięciu zęba mądrości należy zmniejszyć następnego dnia. Przynajmniej uważać, że nie stają się większe. Intensywność bólu powinny również spadać. Oczywiście, te daty są przybliżone. Ponieważ ciało każdy pacjent reaguje inaczej. Jeśli operacja odbyła się bez komplikacji, a potem, że rana nie jest zainfekowany, a następnie pod koniec tygodnia pacjent całkowicie zapomnieć o pójściu do dentysty. Skomplikowane przypadki, zapalenie może wymagać więcej czasu na przywrócenie zdrowia. Wszystko będzie zależało od tego, jak ludzie się do lekarza w odpowiednim czasie.