235 Shares 2728 views

tynk silikonowy, usuwanie blizn: zalecenia w sprawie wykorzystania

Środki do zwalczania blizn, powinny być skuteczne i wygodne. W rezultacie, badania wykazały, że blizny są w stanie rozwiązać ze względu na stałą presję na nich. Najbardziej odpowiednim materiałem, który może wywierać nacisk na tkankę patologiczną, silikonu. Dlatego coraz więcej konsumentów preferuje właśnie takie łatki. Podniebienie miękkie silikonowe, który jest dołączony do blizn, nie tylko w stanie znacznie poprawić wygląd, ale również je wygładzić.

rodzaje blizn

Takie uszkodzenie skóry może dostarczać wiele niedogodności. To uszczelnienie tkanki łącznej może pozostać po każdej kontuzji. Jej gęstość zależy od tego, jak głęboko uszkodzonej tkanki, jak również od lokalizacji rany, czas jego zamknięcia.

Następujące rodzaje blizn:

 • Przerostowa. To uszczelnienie ma chropowatą fakturę i następuje po dość poważnych obrażeń: Chirurgia, oparzenia, itp …
 • Bliznowca. Ten rodzaj blizny występuje jakiś czas po rana uzdrowiony. To przejawia się w nowotworach.
 • Zanikowe. Te blizny są przedstawiane w postaci uszkodzeń skóry. Skóra w miejscu uszczelnienia przypomina pergamin.

Aby poradzić sobie z takimi bliznami przy użyciu różnych metod: laserowego leczenia skóry, masaż, chirurgia, szlifierskich substancje reaktywne. Ostatnio lekarze sugerują, za pomocą narzędzia takiego jak plaster silikonowy, przeglądy, które wymownie świadczą o tym, że jest bardzo skuteczny w leczeniu łącznej uszczelnienia tkanki.

Co jest łata silikon?

Ten produkt leczniczy jest przeznaczony do zapobiegania i leczenia oparzeń, urazów i blizn na skórze. Płytka silikonowa jest prostokątny lub kwadratowy powłoka gęstego żelu silikonowego, którego jedna strona ma samoprzylepną podstawę. Jest to z pomocą plastra przylega do blizny, są ściśle ze sobą w kontakcie z hartowanej blizny skóry. Taka płyta jest wodoodporny, oddychający i dobrze zabezpieczone przed biologicznych i medycznych punktu widzenia.

Jak działa plaster?

Udowodniono, że tynk silikonowy jest bardzo skuteczny w rozwiązywaniu istniejących blizn. Temperatura skóry pod wpływem sposobu takiego materiału nie ulega zmianie. Silikon szczelnie kontaktowania z blizny, wspomaga zatrzymywanie wody w skórze, wspierając w ten sposób maksymalną żwacza zwilżający. Powoduje to, że w celu złagodzenia, zmniejszenia gęstości uformowanej na nim tkankę i poprawę ruchliwość skóry na blizny.

Wiadomym jest, że terapia kompresji może skutecznie dostarczyć z blizn. Lepki silikonowa doskonale napina skóry, co prowadzi do wygładzenia blizny.

Plaster silikonowy blizn zwiększa elastyczność skóry i poprawiają jej strukturę, uniemożliwiając powstawanie nowych komórek kolagenowych, co procesu bliznowacenia tkanki zawieszone.

Jaka jest skuteczność plastra?

Takie leczenie do patologicznego stanu skóry zaczęli używać w Stanach Zjednoczonych od 1970 roku, a dopiero w 2002 roku została ostatecznie udowodniły swoją skuteczność. Dopiero potem zostały one oficjalnie stosowany jako środek zapobiegawczy i do leczenia różnych blizny gdzie indziej.

Stwierdzono, że silikon jest zdolny do wiązania i zatrzymywania wilgoci, zapobiegając w ten sposób wystąpienie wadliwych uszczelnień do skóry. Materiał ten wnika w skórze, zmniejsza wytwarzanie białka, które promują tworzenie się komórek biorących udział w tworzeniu blizny.

napięcie skóry odgrywa ważną rolę w procesie leczenia. Gdy plaster silikonu nanosi się na skórę, występuje ściskanie zaczyna wygładzenia istniejących blizn i rany, a także zapobiega powstawaniu nowych uszczelnień skóry. W rezultacie, szorstkie i twarde blizny zaczną mięknąć, różowawy kolor, zamiast nabywania ciemny brąz i sprężystość skóry zaczyna odzyskiwać bez bólu i dyskomfortu.

Wytyczne dotyczące korzystania z płyty medycznej

Istnieją ogólne zasady użycia narzędzia, takie jak taśmy klejącej silikon:

 • Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, ale należy zaczekać na gojenie się ran;
 • tynk silikonowy, usuwania blizn i blizn, nie jest zalecany w leczeniu trądziku, łuszczycy, egzemy, zakażonych ran;
 • Płyta powinna być noszone przez całą dobę, biorąc 2 razy dziennie do czyszczenia;
 • Przez pierwsze dwa dni plaster nakłada się blizny w ciągu 2 godzin na dobę, przy jednoczesnym zwiększeniu jego przeprowadzania kolejnych 2 godzin, otrzymując skóry przyzwyczaić się do niej;
 • jeżeli płytka jest większa niż w żwaczu, powinna być cięta tak, że jej krawędzie są preferowane brzegowych SCAR 0,5-1,5 cm;
 • Pozostałości kleju powinien być przechowywany w opakowaniu, lub silikonowy wyschnięcia;
 • Jeśli blizna jest zbyt duże, to pożądane jest użycie jednocześnie dwóch płyt, których końce, które powinny być stosowane nie pokrywających się i na styk końców;
 • na tych obszarach ciała, które są ruchome i jego kontaktu z ubraniami, płytkę należy ustalić opatrunek tkanek;
 • Plaster silikonowy blizny dopasowanie około 3 tygodni, po przestaje być klejone, musi być wymienione.

Jak używać plastra?

Przed użyciem płytki, jest konieczne, aby usunąć folię ochronną i blizny przecierano roztworem mydła i suszy. Jeśli on jest na owłosionych częściach ciała powinna być ogolona lub odciąć. Następnie tampon nakładane na blizny uszczelnienia lepkiej i dokładnie gładka. To urządzenie medyczne musi być zawsze czysty, aby po upływie 12 godzin, to jest konieczne usunięcie przemyć wodą z mydłem i wodą i suszy. Powierzchnia płatu w czasie odzyskuje swoją kleistość. Żwacza należy umyć mydłem i wodą i suszy, a dopiero po tym na płycie wierzchniej.

Znaczącą poprawę w wyglądzie świeże blizny występuje w ciągu 2-4 miesięcy po rozpoczęciu plastra, a stare blizny zaczną zanikać i spłaszczyć ponad 6-24 miesięcy.

Przeciwwskazania

Klej silikonowy jest powszechnie stosowany w leczeniu keloidów i palić, ale istnieją przeciwwskazania do jego stosowania:

 • otwarte rany na ciele;
 • różnych chorób skóry lub zapalenie w dziedzinie;
 • reakcja alergiczna silikonu.
 • Chociaż ta poprawka i powinny być w każdym domu apteczce, przed użyciem to lepiej skonsultować się z lekarzem.

Łata silikonowe odciski

Są to płytki wykonane z silikonu, które mogą być używane przez pocieranie stóp niewygodne buty i inne sytuacje, które prowadzą do powstawania pęcherzy. Jednocześnie są one zupełnie niewidoczne ze względu na jego przejrzystość. Zazwyczaj są one sprzedawane w zestawie: dwa małe i dwa duże owalne. Ze względu na powierzchnię klejącą, są one łatwo ustalony na piechotę. Łata silikonowe odciski powinny być stosowane tylko na suchą skórę. Ponieważ oznacza to wielokrotnego użytku, to zaleca się, aby umyć i wysuszyć po każdym użyciu. Takie płyty są okrągłe i podłużne kształty, dzięki czemu można je odebrać w ramach otwartych butów.

wniosek

W ten sposób, łata silikonowa jest wspaniałe i skuteczną metodę leczenia różnych blizn zarówno świeżych jak i długość, jak i zrogowacenia. Gdy jest stosowany opcjonalnie użyć innych metod leczenia skóry, co czyni go jeszcze bardziej popularnym środkiem. Nie należy oczekiwać natychmiastowych wyników, okazuje się dopiero po 2-4 tygodniach codziennego stosowania plastra.