616 Shares 4141 views

Jarosław Kościół Eliasza Proroka: opis, historia

Jeden z najstarszych rosyjskich miast Jarosławia jest. Kościół Eliasza Proroka jest uważana za jedną z jego głównych atrakcji. Historia Jarosławia i ta struktura architektoniczna ściśle ze sobą powiązane. Teraz znajdujemy się w mgle czasu, i dowiedzieć się, że ukrywa miasto i Kościół Eliasza Proroka w Jarosławiu. Opis ich wspólnej historycznej drodze, znajdziesz poniżej.


Podstawa Jarosław

Według legendy, Jarosław został założony w XI wieku, w dniu Eliasza. Według nazwy jest oczywiste, że został nazwany na cześć wielkiego księcia kijowskiego Jarosława Vladimirovicha Mudrogo. Jednak, gdy miasto zostało ustanowione, on nie miał tak głośne tytuł, a było tylko specyficzny książę Rostov z ojcem.

Przede wszystkim, jak powinno być w tym czasie powstała główną fortyfikacji miasta – na Kremlu.

Ale pierwszy nagrany dowód miasta Jarosławia odnosi się tylko do 1071 r. Oznacza to, że po śmierci Jarosława księciem.

Budowę kościoła Eliasza Proroka

Jak wspomniano powyżej, legenda mówi, że miasto Jarosławiu powstała w dniu Eliasza Proroka. To było wielkie święto w Rosji i na całym świecie prawosławnym na cześć słynnego proroka i drevneiudeyskogo bogougodnika. Ale przede wszystkim on uhonorowany w naszej ojczyźnie. Może nie na próżno Jaroslav wybrać ten dzień, aby położyć swoje miasto.

Chociaż legendy przyszły wielki książę położył miasto na cześć zwycięstwa nad niedźwiedziem. I to cudowne zwycięstwo właśnie zbiegła się z Dniem Eliasza Proroka. W ogóle, w co wierzyć – każdy decyduje za siebie, ale prawda jest nadal dostępny dla nas i jest ukryty w cieniu wieków.

Jednocześnie, zgodnie z oczekiwaniami, kościół został założony na cześć opiekuna miasta. W ten sposób Kościół Eliasza Proroka w Jarosławiu. Został on zbudowany, jak również całego miasta, z drzewa.

Więcej nic nie wiemy o tym, jak „come” w Jarosławiu Kościół Eliasza Proroka wiedzieć. Informacja w postaci skąpy zawarta jest tylko w „Opowieść o budowie miasta Jarosławia”, które współcześni historycy wierzą niskiej wierności. Nic o dekoracji wnętrz ery kościoła, my też nie wiemy.

Centrum niezależnego księstwa

Tymczasem miasto rozrastało się i rozwinął, budowane i sprzedawane. Przed inwazją Mongołów wyglądał pierwszy kamień budynków. Książę Rostov-Suzdal Jarosław Konstantyna faktycznie swój kapitał, chociaż formalnie i liczby wzrostu. A nawet na jego drugi syn, Wsiewołod, miasto stało się centrum niezależnego księstwa. Jako taki pozostał aż do 1471, kiedy został ostatecznie przyłączony do Księstwa Moskiewskiego nabiera tempa.

Więc rosnąć i rozwijać Jarosław. Kościół Eliasza Proroka tym okresie ponownie, ledwo pokryte źródeł.

Miasto jako część rosyjskiego królestwa

Tymczasem Moskwa coraz bardziej rosła w siłę i stał się znany jako Iwan Groźny – Rosyjski królestwo. W tym stanie, i został włączony Jarosławia, był rządzony przez gubernatorów. Okres feudalny został ukończony, co przyczyniło się do rozwoju handlu, rzemiosła i rewitalizacji miejskiego życia jako całości.

Wreszcie przychodzi czas, kiedy Kościół Eliasza Proroka w Jarosławiu został uzdrowiony nowe życie.

Budowę nowego kościoła

Nowe życie zaczęło żyć Jarosław. Kościół Eliasza Proroka, też muszą być aktualizowane. Dlatego w 1647 roku pod cara Aleksieja Michajłowicza rozpoczął budowę nowego, kamiennego budynku. Został założony w miejscu, gdzie wcześniej stał stary kościół Eliasza Proroka w Jarosławiu, a Kościół wstawiennictwem NMP. Budowa została ukończona już w 1650 r.

Materiał finansowania budowy przez znanych klientów i kupców i braci Ioanniky Bonifacy Skripin. To jest miłe Bogu, oczywiście, będą one liczone w lepszym świecie.

W ten sposób został ponownie wzniesiony Kościół Eliasza Proroka. Historia Jarosław prezentuje jako regionalnego centrum tego czasu, a Kościół – jako centrum miasta.

Pożar w Jarosławiu

W 1658 roku w Jarosławiu hit wielki żal. Spalił dużą liczbę budynków, wiele rodzin straciło swoje domy lub bliskich. Ogień szalał niemiłosiernie, wydawało się, że nic nie może go powstrzymać, dopóki on będzie „jeść” całe miasto.

Więc spalanie Jarosław. Kościół Eliasza Proroka cudem pozostał prawie nietknięty. Spłonęła tylko zewnętrzną część, a wnętrze pozostaje prawie nienaruszony. A potem ogień wycofał.

malowanie kościoła

W międzyczasie zbudował miasto Jarosław. Kościół St.Elijah róża, symbolizujących płomień cud stop. A następnie mieszkańcy miasta myślą o tym, jak ponownie ozdobić świątynię.

Na ten przypadek zostali zaproszeni w 1680, znany artystów z Kostroma – Sila Savin i Gury Nikitin. Ich złote ręce, napędzane przez boskiego natchnienia, dał świątynię nieopisanie zapierające dech w piersiach widoki. Miłe dla oka Kościół Eliasza Proroka w Jarosławiu. Murale malowane ręcznie genialny skinął wszystkich nowych członków, aby wziąć udział w rytuale sakramentów i nabożeństw.

Jarosław w Imperium Rosyjskim

Pod Piotra I, Rosja uzyskała status imperium. Stała się jedną z najsilniejszych i najbardziej rozwiniętych krajów w ich czasie. Jeszcze więcej mocy w naszym kraju wzrosła o Katarzyny II.

To może mieć pozytywny wpływ na rozwój Jarosławia. Choć w tym czasie pozostawał niewielki Wojewódzkiego Ośrodka.

W 1778 roku, kiedy to ogólny plan miasta Jarosławia został zatwierdzony, Kościół Eliasza Proroka system miał być jego naturalnym centrum. W latach 1898-1904 przeprowadzono ogólną rekonstrukcję świątyni.

Być może jest to najwspanialszy okres w historii świątyni, kiedy został otoczony duchowości i spokoju. Ale Ojciec Niebieski często wysyła dzieci na swoich badań, a dla dobra zespołu być gorzki okres od kłopotów i prześladowań.

Okres radziecki

Okres radziecki cechował masowych prześladowań wobec duchownych, zniszczenia świątyni, propagandy ateizmu. Kościół został podany do muzeum. Na szczęście, to przeszły najbardziej gorzki los – rozbiórki. Doręczenia zostały przerwane, ale piękno świątyni nie mogło przyćmić innych atrakcji Yaroslavl. Kościół Eliasza Proroka przestała być miejscem służby dla Boga, ale najważniejsze, że została zachowana jako architektonicznym i historycznym miejscu, a ona została zniszczona jak wiele świątyń w tym okresie historii.

Miasto po raz żył jego życia, może nawet szczęśliwy, ale była daleko od duchowej. To było głównym ośrodkiem regionalnym, która została przeprowadzona elektryfikacji, industrializacji i klubów kulturalnych i miejsc rekreacyjnych. Ludzie byli ruchliwy, śpiesząc się do pracy, było słychać ryk transportu, śmiech dzieci, staruszki plotek. Ogólnie rzecz biorąc, miasto żyło, ale w tym samym czasie, brakowało mu specjalny rdzeń duchowej.

Wznowienie kultu

Wraz z upadkiem ideologii komunistycznej w 1989 roku, służąc w świątyni zostały wstrzymane. Fakt ten oznaczał duchowe i kulturowe odrodzenie Jarosławiu. Od tego czasu miasto życia zakonnego zaczęło błyszczeć w nowym świetle, jak w dawnych czasach. Jednak na usługi momentu prowadzone są tylko w lecie. Ponadto kościół nadal jest muzeum i zadowolić oczy miłośników sztuki.

Nowoczesny Kościół Eliasza Proroka – miejsce kultu religijnego, muzeum, arcydzieło architektury.

Nowoczesny wystrój świątyni

Jak wspomniano powyżej, wiemy już trochę o tym, jak Kościół został usunięty w dawnych czasach. Ale każdy może iść do Jarosławia, a oczy wszystkich kontemplować piękno Kościoła Eliasza Proroka jest teraz.

Obecnie kościół jest czterech filarów świątyni. Namalował wiele wspaniałych fresków, z których wielu to kompozycje domowego na temat. Ale oddzielnie powinny być rozdzielane między mural „Ojczyzna” i utworu „Ukrzyżowanie”, co jest szczególnie miłe dla oka i przytłoczony zwiedzających przez wiele lat.

Jak dostać się do świątyni?

Jeżeli mówimy o natychmiastowej wizyty chęć świątynia, bądźmy jasne, w jaki sposób dostać się do kościoła Eliasza Proroka w Jarosławiu. Lokalizacja jest dość prosta – radziecki obszar, 7. Jak na ironię, świątynia znajduje się na placu, nazwany na cześć jego dawnych prześladowców. Ale w sumie, nawet znać dokładny adres nie jest konieczne – wystarczy udać się do samego centrum miasta. Wszystkie drogi prowadzą do świątyni!

wyniki

Jak widzimy, a miasto z Jarosławia, a Kościół Eliasza Proroka miał dość skomplikowanych, często ściśle powiązane losy. Wiedzieli czas wzlotów i upadków, wielkości wiary i religijnych zakazów, pożary i uzupełnień. Ale najważniejsze jest to, że mimo wszystkich kłopotów i trudności boska iskra pozostał w Jarosławiu iw świątyni, które są wysyłane do szeregu pielgrzymów, turystów, naukowców i po prostu miłośników piękna. Każdy z nich przychodzi do proroka Kościoła z jego osobistym celem, nie wiedząc, co się rzeczywiście prowadzi ich przez Boga.