254 Shares 9354 views

Dowiedz się więcej o tym, jak organy publiczne krew jest nasycony tlenem

W niektórych narządach krew nasycona tlenem? Odpowiedź na to pytanie nie zna każdego. Jednak absolutnie każdy wie, że znaczny spadek poziomu tego gazu w naczyniach krwionośnych jest obarczona różnymi chorobami układu oddechowego i mięśnia sercowego.


W niektórych narządach krew nasycona tlenem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw przypomnieć tematu anatomii szkoły „ogólnoustrojowe krążenie”. Mimo wszystko, w trakcie tego procesu tkanek organizmu się nasycony wszystkich niezbędnych składników odżywczych i tlenu. I zdarza się w następujący sposób: z lewej komory mięśnia serca , krwi tętniczej powoli przepływa przez tętnice do wszystkich narządów ciała. W wyniku dużego koła w naczyniach włosowatych jest rodzajem wymiany gazowej. Innymi słowy, tlen z porcją krwi do tkanek i dwutlenek węgla, a wręcz przeciwnie, dostarczany z tkanek do krwi. Czerwone krwinki są wydrążone i żyły żylne wprowadzić prawego przedsionka, a następnie w prawej komorze.

nasycenia tlenem krwi występuje w płucach. Wie o tym prawie każdy student. Nawiasem mówiąc, ten element jest przenoszony do wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek, a nie tylko z naszego naturalnego pompy – serca, ale dzięki specjalnemu białek nośnych, które są zawarte w czerwonych krwinek lub tzw erytrocytów. W medycynie nazywa się hemoglobina. To on pokazuje zakres i poziom nasycenia krwi tlenem.

Norma tlenu w krwi

W niektórych narządach krew jest nasycony tlenem, okazało się. Jednak od razu nasuwa się pytanie, o co jej normy. Warto zauważyć, że w normalnym stanie niemal wszystko hemoglobina wiąże tlen. W ten sposób sama wskaźnik nasycenia w zakresie od 96% do 99%. Jeżeli ten poziom jest zmniejszona, a staje się mniejsza niż 95%, to osoba obserwowano poważnych chorób naczyniowych, układu oddechowego i mięśnia serca. Ponadto, w ciężkiej niedokrwistości (to znaczy, z znaczny poziom hemoglobiny opuszczony), pacjent może zauważyć, i inne zmiany w ciele (na przykład, osłabienie, pogorszenie paznokci, skóry itd.).

Jeżeli pacjent jest przewlekła choroba płuc, serca, przy czym różnica taka wskazuje na pogorszenie choroby. W tej sytuacji, należy natychmiast skontaktować się z ekspertami. Jeśli nasycenie tlenem jest spowolnienie na tle zapalenia płuc, grypa, przeziębienia i innych ostrych zakażeń układu oddechowego, to świadczy o dość poważnej choroby.

Fałszywie niskie poziomy tlenu

O podmioty publiczne krew jest nasycony tlenem, rozmawialiśmy trochę wyższa. Teraz należy zauważyć, że w trakcie badania lekarskiego, istnieje kilka czynników, które często prowadzą do fałszywie niskich normalnego poziomu czerwonych krwinek. Dlatego dla prawidłowej diagnozy jest bardzo ważne, aby spędzić kilka pomiarów laboratoryjnych z rzędu.