272 Shares 7402 views

Artykuł „zniewaga osobowości”. Jak stosować w praktyce

Nasi ludzie choć dusza i „szeroko otwarte”, a dla większości z nas wszystkich, jeśli nie najszczęśliwszy, ale w moim rodzaju serca i pomocny. To znacznie odróżnia nas od tych samych Europejczyków, a zwłaszcza Amerykanów, jak często wyrażanych Michaił. A w tym wszystkim jest piękny jedno „ale”. To jest – nasza zdolność do delikatnie mówiąc, ranić się nawzajem. W każdym języku świata nie jest tak duża ilość obscenicznych, lub raczej nieprzyzwoitych słów, zarówno wielki i bogaty język rosyjski. Z nich korzystać, nie wszyscy, ale każdy wie. To właśnie z tych słów często obrażać ludzi. Tak, rzeczywiście, w życiu są czasami znaków zgorzkniali na całym świecie, że ze wszystkich sił, a następnie spróbuj kogoś obrazić lub poniżyć. Jak radzić sobie z takimi ludźmi? W przypadku, gdy nie jesteś w stanie przekonać „rozmówcę” w tym, że jego działania i wypowiedzi jesteś nieprzyjemny, można użyć „litery prawa”.


Chcesz złożyć wniosek o zniewagę? Co artykuł, aby dowiedzieć się nie jest trudne. jest w Kodeksie Karnym pod numerem 130, i to brzmi jak to:

  • Do ekspresji w nieprzyzwoity sposób do jednostki, aby upokorzyć swoją godność i cześć ofiary ma prawo do żądania od odszkodowania naruszających prawa za szkody moralne. Dobrze, w zasadzie, jest mierzona w wysokości płac w objętości trzech miesięcy lub robót publicznych.
  • Za znieważenie osoby w miejscu publicznym lub kontaktując się z mediów, można dostać grzywnę 80.000 rubli lub w wysokości wynagrodzenia w wysokości pół roku, albo znowu „pozbyć” realizacji robót publicznych.

W naszym kraju, w systemie karania, jest jedna istotna wada. Weźmy przykład kary za osobisty afront i zniewagę zranić osobę przez długi czas i powodować dyskomfort psychiczny. Artykuł „obrażać osoby” powinno być możliwe, aby chronić niewinnego człowieka, ale oficjalna pensja sprawcy może być bardzo mała. Minimalna płaca za miesięczną pracę w Rosji – 4611 rubli. Często „na akcje stwierdził, że takiej ilości lub blisko niego. Tak więc, aby ukarać „w całości” nie zawsze jest to możliwe. Z systemu nie można argumentować. Ponadto, będzie, co najmniej, wymagają świadków lub magnetofon. Ze świadków zgadzają się okazuje rzadko. Wiele z nich jest wyłączone z napisem „zrozumie …” lub coś podobnego. Z rejestratorem nie trzeba negocjować, ale nie wszystko jest. Trasa do sprawcy następnego dnia i poprosić go, aby powiedzieć jeszcze raz, co myśli o tobie, oczywiście, możliwe, ale nie zawsze sprostać oczekiwaniom.

A teraz, to powszechna sytuacja. Chcesz ukarać osobę, za obrazę, której artykuł znasz, ale dowodów nie działa. Pozwać bez dowodów – strata czasu. Chciałbym, aby pomóc ludziom do 130-tego artykułu. Szkody osobowe – poważne przestępstwo, które nie mogą jeździć. A oto kolejna wada naszej mentalności. Bezwartościowy do nas od razu, „płakał”, i to jest główny powód, dla tak małej liczby zastrzeżeń, w której opisywany 130-i 129-th artykuł (osobistą zniewagę i oszczerstwo, odpowiednio). O zniesławienie wymaga osobnego omówienia. Mimo, że te artykuły i mają wiele wspólnego, ale istnieją zasadnicze różnice.

Problemów, jak mówią, jest zapewnienie natychmiastowego i zakłócanie porządku. Artykuł 20.1 Kodeksu postępowania administracyjnego. Za przeklinanie w miejscach publicznych, zakłócanie porządku publicznego i spokoju przyciągnęła do tego artykułu. Ilość grzywny od 100 do 500 rubli lub zatrzymania przez piętnaście dni. Środki więcej niż wierny, ale regularnie stosowane. Brawlers na ulicach i więcej niż wystarczająco, aby poradzić sobie z nimi szybko funkcjonariuszy organów ścigania.

Powodzenia. Pamiętaj, że artykuł 130-th – zranienia i chuligaństwa – artykuł 20.1, jeśli nie najtrudniejszym, ale bardzo skuteczne środki. Courthouse rozumować nawet głośny intruza. Nie można zrozumieć siebie, zostaw tę kłopotliwą sprawę do sądu.