531 Shares 3313 views

Japonia po wojnie w 1905 r.

Operacje wojskowe na lądzie odbyła się Liaodong Peninsula prowincji i Mukden. Japońskie dowództwo dostarczyła aktywny rozwój operacji na morzu, w celu zapewnienia sprawnego transferu armii na kontynencie. Atak japońskie niszczyciele rosyjskiej eskadry RAID Port Arthur służył temu celowi: odpadło dwóch pancernika i jeden krążownik. 13 kwietnia 1904 trafić na minę i zatonął rosyjski flag-statek „Petropavlovsk”. 20 kwietnia eskadra Togo zablokowany Port Arthur. Japonia udało się zapewnić kontrolę nad morzem, więc, że działanie na rzecz transferu wojsk japońskich na kontynent przebiegało sprawnie.


W sierpniu 1904 roku, pod Liaoyang była to pierwsza ważna bitwa, w której wojska japońskie stracił 20 procent swoich członków zabitych i rannych. Jednak rosyjski dowódca naczelny, General Kuropatkin, boi się zostać pominięte ze skrzydłami, zarządził odwrót. Więc lyaoyanskoe walka zamieniła się klęską wojsk rosyjskich. Zdeponowane przez japońską Port Arthur, w przeciwieństwie do obliczeń General Nogi szybkie poddanie twierdzy bronił uparcie. Łączna liczba zabitych i rannych w japońskiej Port Arthur wyznacznikiem łosia 100000. Man. Jednak zdradzieckie zachowanie rosyjskiej elity poleceń określana kapitulację japońskiej twierdzy 02 stycznia 1905 Upadek Port Arthur otrzymał szerokie pasmo w rosyjskiej i międzynarodowej opinii publicznej. To był uważany za symbol porażki rosyjskiego caratu w wojnie.

W marcu 1905 roku, była krwawa bitwa pod mukdenem. Komenda japoński był w stanie przeprowadzić pokrycie armii rosyjskiej na flankach. Jednak, podobnie jak w Liaoyang, carscy generałowie kazano wojska do odwrotu. To spowodowało rozstrój linii frontu i doprowadziła do klęski armii carskiej w Mukdenem. Japonia po wojnie w 1905 roku …

28 maja 1905 w Tsushima Strait wystąpiły klęski floty rosyjskiej, sprowadzony z Bałtyku na Daleki Wschód. W ten sposób zakończył walkę.

Wojna doprowadziła nie tylko kporazheniyu carska Rosja, ale także do wyczerpania japońskiego imperializmu. Pod koniec nowych operacji, t. E. W połowie 1905 roku, Japonia spędził już około 2 miliardów dolarów. Jeny. Całkowite straty w zabitych i rannych szacuje się na 700 tys. Man. Japonia nie jest w stanie ponieść dodatkowych obciążeń związanych z wojną.

Przywódcy rządu japońskiego, w tym samym czasie jest liderem japońskiego wojska, -Yamagata, Oyama, Kodama, Katsura – jednogłośnie zgodzili się na pilną potrzebę spokoju.

W sierpniu 1905 roku rosyjsko-japońskich negocjacji pokojowych w Portsmouth.

Japonia po wojnie w 1905 roku