406 Shares 3153 views

Jak usunąć zator w łazience, w kuchni? Wyeliminować zator w zlewie w domu. Wyeliminowania zatkania rur w domu

Jeśli woda stała się dość źle i powoli przechodzić do odpływu, a pokój jest stale wypełniona nieprzyjemny zapach z kanalizacji, pilna potrzeba, aby podjąć odpowiednie działania.


Właściciele mieszkań i domów prywatnych próbują rozwiązać ten problem na własną rękę, dzięki czemu można zaoszczędzić pieniądze. Ale jeśli blokada jest stary i nie można zaradzić podruchnyi środków, można zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy, których pracownicy wykorzystać specjalny system hydrauliczny. Można wykorzystać je jak najszybciej uporać się z tym problemem.

Korzystanie tłok w łazience

Jeśli system powstał zator, należy go usunąć, można użyć jednej z tradycyjnych metod – zastosowanie zaworu. Zastosowanie tego narzędzia mogą towarzyszyć pewne trudności, ponieważ struktura spustowy komplikuje proces. Problem ten jest w kontakcie z otworem wylotu powietrza, w czasie, gdy woda nalewana jest na krawędzi i do pracy trzeba próżnią.

porady ekspertów

Jeśli mam blokadę w łazience, jak go wyeliminować, trzeba jak najszybciej podjąć decyzję. Tak więc, przy zastosowaniu opisanej techniki, zatyczka należy szczelnie zamknąć otwór do nadmiaru wody. Po krawędzi gumy miski natłuszczonej wazeliną, która mocno dociskając je w kierunku odpływu. Mistrz 10 musi wykonywać gwałtowne ruchy tłokowych.

do rekordu

Jak tylko tam przeszkoda, należy go usunąć i można spróbować użyć dwóch eliminatory powietrza, ale będzie potrzebować pomocy innej osoby. Zamiast korka do tworzenia uszczelnienia, można zastosować inny tłok.

Jeśli pozytywny wynik nie został osiągnięty, można nie stosować siły powietrzne i siłę wody. Do tej kąpieli jest napełniony gorącą wodą tak, że w połowie kielicha kauczukowej zamknięte. Kiedy ten tłok jest zanurzona pod kątem, a ostatnia rolka musi być dramatycznie wyciągnięty z wody.

Jeśli pierwsze próby nie powiodły się, aby pozbyć się problemu, procedura może być powtarzana kilka razy.

Korzystanie z węża hydraulik za

Kiedy jest dość duży zator, należy go usunąć za pomocą wyżej technologia jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. W tym przypadku można użyć węża hydraulik, który będzie wypchnąć lub usunąć zbędne elementy, które są daleko w rurze.

Manipulacja musi odbywać się w kilku etapach. Początkowo kabel jest włożony do otworu spustowego. Powinno to być dwie osoby zaangażowane – jeden z nich pcha kabel, a drugi wykonuje ruch obrotowy za pomocą specjalnego długopisu.

Jak tylko będzie w stanie osiągnąć zablokowanego miejsca, trzeba zrobić kilka ostrych szarpnięć tam iz powrotem, a następnie otworzyć zawór ciepłej wody i wyjąć kabel. Strumienie pomóc zmyć zanieczyszczenia utknęły w rurze kanalizacyjnej.

Przewód może być zastąpiony

Raczej duże i stare zator można wyeliminować za pomocą liny, które niekoniecznie muszą być obracane. Jedyny sposób można poradzić sobie z tym problemem. To narzędzie można kupić w każdym sklepie z narzędziami, ale niektórzy mistrzowie zrobić to we własnym zakresie.

Aby to zrobić, kawałek elastycznego przewodu metalowego, który jest wygięty i trochę rozpuszcza się na końcu. Dzięki manipulacji przesunie krzywą rury i przylega węzły rodzaju bólu. Oraz w celu drutem ona łatwiejsza w użyciu, przechwytując w ten proces, to najlepiej owinąć czymś twardym, dzięki czemu można uzyskać pewien rodzaj uchwytu.

Zanieczyszczenia w probówkach z tworzywa sztucznego w każdym przypadku wydalane łączników kablowych, ponieważ wewnętrzna ich powierzchnia może być uszkodzona.

Zastosowanie chemikaliów w kuchni

Wyeliminowania zatkania rur w domu czasami niezbędny w kuchni. W tym celu najczęściej używane chemikalia zrobić. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, które z nich są najlepsze do zakupu, i jak go używać.

W książeczce znajdziesz zalecenia, które wymagają użycia pewnej ilości kompozycji, która jest wypełniona lub wylany do otworu spustowego. Nie jest to konieczne, aby pozostawić na chwilę, a następnie dokładnie spłukać wodą. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami producenta, w przeciwnym razie nawet najbezpieczniejsze leki mogą powodować odkształcenie materiału.

Proponujemy listę najbardziej skutecznych narzędzi:

  1. Być może najbardziej powszechne jest „kret”, ale zabrania się stosować do rur z tworzyw sztucznych.
  2. W odniesieniu do wszystkich rodzajów przewodów mogą być stosowane, „Mr muscle”, który jest wytwarzany w postaci pianki lub żelu. Specjalna struktura przenika do wszystkich zakamarków, eliminując zapachy i bakterie.
  3. Jeśli nie tolerują zapachu amoniaku, możliwe jest użycie „tiret”, który doskonale radzi sobie ze swoim zadaniem.
  4. Jeśli istnieje potrzeba rozwiązania jest zatkany, można kupić „Pothan”, która ma silny skład chemiczny.

Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej w pułapkę

Wyeliminowania zatkania rur w domu i można przegotowanej wody, ale korzystają z tej techniki działa dla wszystkich rodzajów rur innych niż plastik. Gdy przyczyną jest tłuszcz, to będzie skutecznym rozwiązaniem.

W przypadku rury z tworzywa sztucznego w kuchni, umiarkowanie gorącej wody potrzebnej do rozcieńczonego detergentu, a następnie roztwór miesza się dobrze. Następnie kompozycję strumień wylewa się do zlewu. Jeśli to konieczne, cała procedura może być powtarzana. Aby wyeliminować takie problemy, po każdym naczyń konieczne zmniejszenie gorącej wody, pozostawiając je na 20 sekund.

Czyszczenie rury falistej

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć przeszkody w kuchni, trzeba będzie podjąć działania w pewnej kolejności. Na nepromyvaemoy regularnej powierzchni wewnętrznej rury falistej zatonie złogów tłuszczu i mydła. Aby rozwiązać ten problem, konieczne jest:

  1. Odkręcić od rury leja, który znajduje się w zlewie.
  2. Rura zewnętrzna musi być odłączony od odpływu do kanalizacji.
  3. Można następnie ostrożnie wyjąć syfon, który jest również nazywany krotnie korbowego.
  4. Wyeliminować zator w zlewie w domu jest możliwe, jeżeli rura odcinek usuń złamać wszystkie twarze. Następnie wewnętrzną powierzchnię można spłukać wodą.

Jeśli chcesz, aby bardziej gruntowne czyszczenie, zaleca się, aby to zrobić z liny i kawałek celofanu. Jeden koniec tuby jest zamknięty, a wnętrze jest napełniony gorącą wodą. Następnie drugi koniec jest zamknięty przez tę samą zasadę, że będzie oczyścić element ruchów obrotowych, gdy nie ma wody w środku. Po zakończeniu czyszczenia, wszystkie elementy niezbędne do ustawienia w miejscu.

Eliminacja zatykania toalety

Jeśli przed tobą nie było pytanie o tym, jak usunąć zator w toalecie, trzeba działać z tych samych narzędzi, które są używane w kuchni lub w łazience. Jak wiadomo, chemia nie ma znaczącego wpływu na starych blokad, więc najlepiej jest zastosować tłok.

Musimy podnieść urządzenie o średnicy 10 centymetrów w misce. Dla skutecznego działania nadmiaru wody musi być usunięta z toalety do cieczy obejmuje tylko część tej gumy. Aby nie zmierzyć się z problemem utknięcie w odbiorniku narzędzia, trzeba użyć ząbki powłokowych tapety, które są bite w kubku z połączeniem uchwytu. Jeśli nie wiesz, jak usunąć zator w toalecie, gdy tłok nie jest w zasięgu ręki, można użyć środków pod ręką, powinny być one rozdzielone między przybraniem dolnej części plastikowej butelce lub lalki tolkushkoy.

W pierwszym przypadku element jest obniżany do pojemnika, a następnie prowadzone z jego ruchem postępowo-zwrotnym. Tolkushkoy mogą być wykonane z tkaniny i kija.

Ale jeśli używasz kabla, czasami napotyka przeszkody, a dalsze działania w tym przypadku może być inaczej. Jeżeli element opiera się na odwrotnej stronie płytki miski przed usunięciem niedrożności należy kontynuować ruch postępowy, aż kabel nie ślizga się na wewnętrznej stronie części bębna.

Jeśli jednak po drodze nie było pionowy przepływ ściany, należy użyć kabla o długości 1,5 m lub więcej. W obecności kabla bezpośredniego uwolnienia jednostki sanitarnej należy wcisnąć rurę poziomą. Jak tylko pojawią się przeszkody, będzie to oznaczać, że nazwiska osiągnął zator.

Gdy pojawia się problem, w jaki sposób znieść blokadę w domu, ważne jest, aby zapoznać się z oryginalnych cech konstrukcyjnych urządzeń sanitarnych jest.

Sposób chemiczny

W przypadku braku tłoka można użyć innej technologii, która wymaga użycia środków chemicznych. Nadmiar wody powinny być czerpane z miski powinny być pozostawione na miejscu trochę ciekłego drenażu. Ponadto, oczywiście jest soda, które będą musiały 1/2 opakowania. Powinna ona zostać przesunięta tak daleko, jak to możliwe, a następnie wlać szklankę octu. Następnie rozpocząć reakcję, która będzie trwać około 20 minut. Podsumowując, kocioł WC wrzącej wody przelewa się.

Taki sposób nie jest odpowiedni dla urządzeń sanitarnych, w którym żłobki wykonane z cienkiego tworzywa sztucznego, ponieważ może pęknąć. Myć w tym przypadku lepiej nie wrzącej wody i ciepłej wody.

Okresowo w trakcie pracy nie rozwiązuje problemu jak wyeliminować blokady w rurach od czasu do czasu konieczne jest przeprowadzenie prac zapobiegawcze. Mogą one być oparte na jednej technologii, które zostały opisane powyżej. Najlepiej jest używać składzie chemicznym, jak to będzie łatwiejsze i szybsze.

pomocnych wskazówek

Przed usunięciem blokady w łazience w domu, trzeba przygotować szmatki. Należy ułożyć kabel po jego usunięciu z kanalizacji. Jest polecany przetrzeć szmatką nasączoną roztworem do płukania. Pozwoli to wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

Jeśli mam blokadę w łazience, jak go wyeliminować, musisz zdecydować, w zależności od dostępnych narzędzi, które są tam w domu. Jednak trzeba koniecznie mieć rękawiczki, których kapitan musi umieścić na przed pracą. W przeciwnym razie, zmyć nieprzyjemny zapach z rąk nie dostać wystarczająco długo.