534 Shares 7585 views

Matt Groening – znakomity rysownik i utalentowany aktor!

Matt Groening – popularny amerykański rysownik. Być może jego najbardziej znane dzieło – mega udany serial animowany „The Simpsons”. W tym artykule opiszemy szczegółowo na temat danej osoby. Chcesz dowiedzieć się o życiu rysownika, jego pracy, i tak dalej, to przeczytaj ten artykuł.


Matt Groening: biografia

Kolebką rysownika 15 lutego 1954 w Portland. Matt Groening (zdjęcie można zobaczyć powyżej) mieszkał w dużej rodzinie, w której znajdowało się pięcioro dzieci (był trzecim dzieckiem). Ojciec Homer Groening pracował jako reżyser i scenarzysta, jego matka Margaret Groening był nauczycielem.

Matt studiował w Evergreen State College (Olympia, Waszyngton). Już nie po raz pierwszy pokazał swój talent do rysowania. Matt był redaktor lokalnej gazety i uniwersytet ilustracje czasami malowane, mini-komiksy.

Być pisarzem, Matt Groening przeprowadził się do Los Angeles (1977). W celu wspierania siebie, musiał bardzo ciężko pracować. W ciągu trzech lat spędzonych w Los Angeles, Matt udało się w buty kuriera, dziennikarz, kierowca, a nawet zapisów sprzedającego. W wolnym czasie rysownik stara się rozwijać swoje umiejętności rysowania komiksów. Groening kilka prac zostały opublikowane w gazetach i czasopismach. W związku z tym, w 1982 roku przyszłość mnożnika powierzono prowadzić kolumnę Los Angeles Reader rock „n” roll w gazecie. Ale ze względu na fakt, że w ich wyrobach Matt często pisał o swoim dzieciństwie i życiu, Groening został usunięty.

W tym samym Reader Los Angeles Matthew poznał swoją przyszłą żonę – Deborah Kaplan. Pomogło opublikować jeden z pierwszych udanych dzieł Groening zwanych „Miłość. – to jest piekło” Ta praca jest dość nieporęczne księgi komiksu. Pod koniec 1980 roku, Matt ilustrowany i malowane broszury, plakaty dla firmy Apple.

Jednak punktem zwrotnym w życiu Groeninga przyszedł w 1985 roku, kiedy to obiecujący malarz zainteresowany producenta Dzheyms Bruks. To on zasugerował, że Mateusz pracował jako rysownik, do którego chętnie się zgodził. W ten sposób rozpoczęła się historia legendarnego serialu animowanego.

„Simpsonowie”

Matt Groening musiał wyciągać swoje krótkie zabawne szkice do popularnego serialu telewizyjnego „The Treysi Ulman Show”. To właśnie wtedy spod pióra artysty lewo trochę rodzinę Simpsonów. Spodenki rozkoszował się wielu widzów, tak że w 1987 roku odbyła się pierwsza kompletna seria trzydzieści minut serialu animowanego.

Jak można przeczytać powyżej, Matthew często używa autobiograficzne momenty w jego pracy. Serial animowany „The Simpsons” nie był wyjątkiem. Więc znaków Marge i Homer są nazwane rodziców mnożnika, a Patty, Maggie i Lisa dostaje swoją nazwę na cześć siostry Matta.

W ciągu najbliższych 30 lat serial był tak popularny, że w 2007 roku, nawet Pełne Filmy została wydana pod nazwą „The Simpsons Movie”.

"Futurama"

Animowany serial „Futurama” – kolejny mniej udane pomysłem Mateusza. Cała akcja rozgrywa się w roku 300, a animowany opowiada historię zespołu „Planet Express”, która jest zaangażowana w dostarczanie ładunków w całej galaktyce. Praca powstała we współpracy z David Cohen (popularny telestsenarist) i wyszedł na Fox od 1999 do 2003. Po kilku latach po oficjalnym zamknięciu serii został wydany 4 polnometrazhki która później podzielona na 16 serii. A w 2010 roku, dzięki pomocy kanału Comedy Central opublikował nowy sezon serialu animowanego. Ale, niestety, wszelkie próby ożywienia „Futurama” były daremne, jak przedstawiciele Comedy Central odmówił przedłużenia umowy. W rezultacie, w tej chwili istnieją tylko 8 sezonów serialu animowanego.

Matt Groening: Filmografia

Jak mówią, utalentowana osoba jest utalentowana we wszystkim. Tak, Matt Groening jest nie tylko smaczne mnożnik, twórca „The Simpsons” i „Futurama”, może też pochwalić nedyuzhy talent aktorski. W tej części artykułu będziemy mówić o głównych ról w filmie Groeninga.

Matthew często grał w różnych amerykańskich programach telewizyjnych ( "Wściekłe psy", "The Daily Show", "Kultury Show", "Kosmiczny Duch Coast to Coast", itd.). W odniesieniu do dużych obrazów ruchu, Groening świeciły w takich filmach jak: „Diabeł i Deniel Dzhonston”, „Peefeeyatko”, „Seventh Pythona” i innych. Ponadto, animator jest często odwiedzane przez takiego przeniesienia jako „The Oprah Winfrey Show”.