632 Shares 7763 views

Artykuł Pisarev „Bazar”: Podsumowanie i analiza

Głównym bohaterem powieści „Fathers and Sons” przez Turgieniew krytyk Pisariewa zobaczyłem, co on sam miał na myśli. Ten rodzaj wykonaniu swego ideału. Artykuł Pisarev „Bazar”, którego podsumowanie znajduje się poniżej, została opublikowana w marcu 1862 r. Autor definiuje i szczegóły naturę bohatera powieści. Wcielił jego egoizm provozglasitelem i poczucie emancypacji jednostki. Pisarev a następnie udał się do pisania o Bazarowa. W 1864 roku, w artykule „realistów”, wskazuje on, że bohater z pierwszych minut po wystąpieniu w powieści stał się jego ulubionym. A potem przez długi czas trzymał je zatrzymać.


Artykuł Pisarev „Bazar”: Podsumowanie po rozdziale

Pisarev napisał w pierwszym rozdziale, że Bazarov nie uznaje żadnej władzy, regulator nie ma prawa moralne i zasady, bo mieszka sama w sobie: jak najlepiej potrafi, wie, co chcesz i bez względu na osoby.

Autor zwrócił uwagę na fakt, że Bazarov postawić się wyżej mas tłumu. On starał się zdystansować się od nich i nie chcą być przynajmniej coś podobnego do nich.

Ludzie tacy jak Bazarowa naprawdę zachowują się bardzo ostro, czasami bezczelnie i bez lęku. Ich charakter przejawia się w działaniach, zwyczajów i stylu życia. Takie osoby są zobowiązane nie interesuje się tam dla nich, i czy ludzie będą ich społeczeństwo. Wcześniej ich nie obchodzi.

Artykuł Pisarev „Bazar”: treść i analiza

Bazarovs wypełnione własnym życiem i nie chce, żeby ktoś w nim. Ale będziemy dalej rozwijać tematu, należy rozważyć, co jeszcze nam mówi Pisarev artykuł „Bazarowa”. Podsumowanie prac słynnych punktów krytyki na fakt, że na początku, być może, główny bohater czuł się dość pewnie i komfortowo, ale potem, jak czas wykazał, nie mógł znaleźć szczęśliwy sam, on w nihilistycznej sposób, chyba że za „życia wewnętrznego”.

Pisarev pisze, że Bazarov ze swoich zasad i idei żyć w świecie nie jest tak dobry. Po tym wszystkim, gdzie nie ma żadnej aktywności, nie ma miłości, nie ma przyjemność. Co wtedy zrobić? To pytanie Pisarev, kto nie podziela rewolucyjnych poglądów, daje ciekawą odpowiedź. Pisze on, że w tym przypadku konieczne jest, aby „żyć tak długo, jak jest życie, jeśli nie ma rostbef, jeść suchy chleb, a być z kobietami, ponieważ niemożliwe jest kochać kobietę.” Ogólnie rzecz biorąc, nie marzę o czymś takim drzew pomarańczowych i palm, i realistyczne treści z zaspy śniegu i zimnej tundry, nie chcąc więcej.

Co robić?

Pisarev krótki artykuł „Bazarov” mówi, że sam krytyk doskonale zdaje sobie sprawę, że wszyscy członkowie dzisiejszego młodego pokolenia go w swoich poglądów i aspiracji absolutnie widać dokładnie na obraz bohatera samego Turgieniewa. Ale to nie tylko im. W Bazarowa mogła siebie i tych, którzy poszli Pisarev znaleźć. Ale ci, którzy śledzili takiego przywódcę rewolucji, jak Czernyszewskiego, jest mało prawdopodobne. Oni Bazarov byłby rzecznikiem idei, ale nie więcej. Chodzi o to, że rewolucyjna demokracja dla ludzi i podejściem walka polityczna jest całkowicie odwrotnie.

Dlatego krytyka „Współczesna” bardzo ostro zareagował i powieść „Ojcowie i Synowie”, a do interpretacji obrazu Pisarev Bazarowa bohatera. Obrazy te, które rozpoznają siebie demokracja wówczas rewolucyjne, były w powieści Chernyshevskogo „Co robić?”. Jest to odpowiedź na główne pytanie zostało podane w niniejszej pracy, inna niż oferowana na koniec swojego artykułu Pisarev. Po tym wszystkim, krytyk i później wiele uwagi do Bazarowa w innych artykułach: „realiści” (1864), „Proletariat myślenie” (1865), „Zobaczymy!” (1865).

Oprócz cały materiał, który jest prezentowany artykułu Pisarev „Bazarowa” Podsumowanie ponadto nadal myśleć o wyglądzie nowego społeczeństwa osób z wybaczalne i zrozumiały skrajności.

nowych ludzi

Pisarev Bazarov opowiada o tym, jak nowy typ osoby, ale to prawda, a następnie, w miarę upływu czasu, interpretacja już zaczęło się zmieniać zgodnie ze zmianami poglądów społecznych i politycznych autora. W artykule „realiści” był w inny Bazarov uważa egoizm. Mówi, że takie spójne realiści żyć „ideę przewodnią supreme”. Ona daje im ogromną siłę w walce. Takie egoistyczne mają swój „osobisty obliczenia” nie uniemożliwia ich walkę o wzniosłych celów. I byli w tym czasie jest zniszczenie ubóstwa pracowników. Krytyk napisał i że jest to egoizm i odnajduje satysfakcję z działań prowadzących do realizacji celów.

Artykuł kończy się Pisarev za „bazaru”? Fabuła opowiada jej, że Turgieniew nie był bardzo sympatyczny do bohatera. Wrażliwych i kochających naturę swoich słoików i wyżera realizmu i dokładnego zmysł estetyczny obrazić najmniejszy przejaw cynizmu. Nie pokazuje nam jak żył, autor wyraźnie maluje obraz tego, jak umiera jego charakter. To wystarczy, aby zrozumieć, jak bardzo ten człowiek opętany. Jednak, niestety, to nie znajdzie swoje zastosowanie do użytecznego i godnego życia.