595 Shares 9887 views

Rodzaje czapek i ich nazwy

Modna i stylowa szafa nie może obyć się bez nakrycia głowy. Możliwość wyboru odpowiedniego kapelusz z jednym lub inny sposób – wielkiej sztuki.


Stroik – delikatna sprawa

Sprawa jest znana z życia słynnego aktora Aleksandra Vertinskogo, kiedy zamówił bardzo dobrze po niemiecku krawiecki płaszcz. Okazało się doskonałe. Siedział jak ulał, skutecznie podkreślając okazały postać klienta. Nienaganny gust i wyczucie stylu utalentowanego artysty powiedział mu, że nakrycia głowy musi być zgodne z charakterem usieciowanych rzeczy, ale bez względu na to jak udręczony Aleksander, że to niemożliwe, aby go podnieść. Nawet nie próbował zmieniać płaszcz. Wszystkie takie same, to zawarte coś nie pasuje. W końcu, ze względu na żart, przykład czapce oficera. I oto, mamy doskonale harmonijny zespół. Okazało się, krawca specjalizujący się w mundury dla wojska, a płaszcz wojskowy dobre tylko z czapki.

W rzeczywistości, w sytuacji, do istniejącej szafie, nie zapominając wziąć pod uwagę osobisty wygląd, wybrać kapelusz nie jest łatwe. W tym artykule będziemy mówić o różnego rodzaju czapki i, miejmy nadzieję, będzie pomagać w rozwoju nauki czytania i przygotowania kompletnych obrazów.

uniwersalne kapelusze

Notować popularne rodzaje czapek nie jest tak trudne. W przeciwieństwie do kapeluszy, można je policzyć na palcach. Wiele synonimów wyznaczających tę samą czapkę. Zobaczmy, jakie są bieżąca data rodzaje czapek i ich nazwy.

Często słyszymy lub spotkać na stronach modowych magazynów takich słowach: Czapki, kilofy, stos, Kozak kapelusza, czapki garnizonowe, ambasador, kominiarka, obejma, Astrachań czapka, nauszniki, malakhai, Kubanka, jarmułka, fez, głóg, czapka, czapki, Cloche , budonnovka, slauch, GoldenEye, Treukhov, bombowiec, traper, Kubanka, Treukhov, czaszka cap, więc cap, Panama, babcia (po literze stresu "y"), czapka-szalik, czapkę itp Wszystko to – .. tytuł czapki , A wszystkie z nich są tylko odmiany czterech-pięciu modeli czapek, wymyślony dawno temu.

Współczesnych projektantów do tworzenia nowych kolekcji stale zwracając się do historycznych strojach. Klasyczne nasadki poddawane różnym czasem radykalnych zmian. Pojawiają się i znikają daszki, klapy, pasma, zmieniających się form i metod drapowania koronę. Są ciągłe eksperymenty z materiałami.

beret

Beret – nowoczesny Imię rosyjskiemu jego czapka, aw Szkocji nazywa Tam O'shanter lub Tam. A jego czapka i TEM – nakrycia głowy, aby ściśle pasować do zespołu głowicy i wolne wysokiej koronie, to cały okrąg lub usieciowany w kręgu klinów. Klasyczny Tam O'shanter z cienkiej tkaniny z wełny krat?. Nieodłączną częścią – pomponem na górze. Cap – często monotonna czapka z grubej tkaniny. W dawnych czasach, elegantów zdobi ją kwiaty, guziki, szpilki ozdobne, i tak dalej.

Zajmuje dużo czasu, stał się stałym elementem zarówno mężczyzn i kobiet szafa. Berety – szef stroju wojskowym. W naszym kraju w 2005 roku, one całkowicie zastąpić korek.

W pewnym momencie, berety były wykonane z naturalnego futra, dając sztywność produktów i statyczne. Cel ten został osiągnięty dzięki zwartej osłony wewnętrznej serwety. Teraz berety futra były ponownie miękki i giętki. Ostatnio rodzaje dzianych czapek uzupełniane berety związanych ze skręconej taśmy futra.

Różnorodność okapów

Niektórzy ludzie całkowicie odmówić kapelusze, mówiąc, że nie podoba kapelusze. Te słowa często kryje się niezdolność do wyboru i nosić je prawidłowo. Jest to niefortunne, ponieważ głowy – coś, że patrzymy w pierwszej kolejności. Zima, mróz, gołą głową chodzenie jest niebezpieczne – można zachorować, a włosy są bardzo rozpieszczony przez suche powietrze i ekstremalnych temperatur.

Przy aktywnym niechęć do kupowania kapelusz, może pomóc Clipped lub przyszyte do szyi płaszcz lub kurtkę kapelusza w postaci kaptura.

Kozacy armii rosyjskiej jako obowiązkowego elementu formularza miał kaptur – to jest bardzo wygodny i praktyczny odpinany kaptur. Nowoczesne projektanci oferują ten atrybut mundurów użyć jako modnym akcesorium głowy. Początkowo kaptur z długimi końcami i środkowej kurtkę wszedł do garderoby cywilów tylko jako czapkę zastępczej dla kobiet. Teraz chętnie nosić i młodzi mężczyźni.

Pokrywy zszywane z tkaniny, dzianiny z przędzy wełnianej i skręconych pasów futra. Wybór materiałów jest bardzo duża. Głównym wymaganiem dla tego produktu – musi być wykonana z tworzywa sztucznego, materiału dobrze układalności. Opaska może być o różnych kształtach – okrągłe, dwie lub więcej części, jak prawie wszystkie kurtki i długi trójkątny koniec, jak okapy Kapucynów mnichów. Kaptur można szczelnie otacza głowę i może być wolny, przypominający pelerynę lub koc. Jego futro wykończenia, ozdobione ornamentami, dzianiny z ozdobnym splocie. Jednak nie angażują nadmiernego ozdobą. Chyba, że z materiału w postaci gładkiej teksturze, element ten mieści się w najbardziej naturalny sposób do zespołu. Kilka opcji dla stylowych łuków widać na fotografiach prezentowanych w niniejszym opracowaniu.

Kominiarka

Rodzaj okapu – dzianiny, znanego jako nasadki Balaclava. Jest to tkanina obejmujące osłonę głowicy w szyję. Charakterystyczną cechą Balaklava – szczelina dla oczu. Ponieważ sprawa jest wykonana z elastycznej tkaniny, a następnie, w razie potrzeby, osoba może być w pełni otwarte, lekko wyciągając gniazdo i upuszczenie jej podbródek. Ten kapelusz jest nieodzowne w przypadku, gdy dana osoba spędza dużo czasu na świeżym powietrzu w ekstremalnych warunkach pogodowych, takich jak gorzki zimno z wiatrem lub ciepła z gorącym słońcem i latające w obliczu piasku lub pyłu.

Uważa się, że kominiarka – Atrybut siły specjalne, mające na celu być w stanie ukryć ich twarze, ale również w normalnym spokojnego życia, ten kapelusz jest absolutnie niezbędny do wędrówek w lesie, polowania lub połowy. Chroni i od komarów i kleszczy oraz przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

fashionistki miejskich będzie w porządku, jeśli to czapkę z dzianiny z otworem na oczy w swoich stylowych zestawów, nawet zabawny kapelusz w kształcie kota, wykonane z filmu Hollywood, bardzo organiczny wygląd młodej damy. Urocze uszy kota niewiarygodnie słodkie spojrzenie na głowie kobiety.

Nausznikami i jego odmiany

Czapka z nausznikami przeszedł tak wiele zmian, że można go nazwać mistrzem w tej konkurencji. Na jej podstawie były takie modele jak malakhai, Treukhov, bombowiec i trapera. Początkowo były one różne rodzaje czapek z futra.

Dla rosyjskiego żołnierza armii cesarskiej, Armia Czerwona (czym różnią się wersje historyczne), grupa artystów na czele z takimi artystami jak V. M. Vasnetsov i BM Kustodiev, opracowała nową formę. Słynny hat-budionowka, lub, jak to nazywa, i frunzevka bogatyrka, spiczasty szczyt hełmu był bardzo podobny do bohaterów i tyłem szczegół – Treukhov. Budionowka został uszyty z tkaniny.

Obecnie nausznikami przeniósł się do kategorii kapelusze, które są wykonane z grubych wełnianych tkanin, skóry, futra dzianiny nici i taśm. Ale malakhai konsekwentnie w rankingu rodzaju czapki, futra szycia. Charakterystyczną cechą tego fryzura – wspaniały ogon przyszyte do tylnej części głowicy.

Nausznikami Bomber – akcesoria piloci polarne. Ale on jest mocno zakorzenione w garderobach z mody czysto ziemskie. Ten kapelusz wykonany jest ze skóry i futra. Części zewnętrzne wykonane ze skóry, a jego wnętrze z tkanin i sierści lub z tej samej skóry jako góry.

Futro kapelusz, traper nazwany przez agliyskom terminu oznaczającego „łowca zwierząt futerkowych.” Jeżeli wykaz typowych futrzane czapki, traper wejdzie pierwszy numer. Wierzchołek ten jest obecnie bardzo modne nakrycie głowy wykonane z wodoodpornego materiału tekstylnego i wnętrza tyłem, część – z futra.

wersja ekonomiczna z nausznikami – szkopuł. To jest imitacją klasycznych czapek. Zewnętrznie wygląda na klapkach, które płatków uszu są podniesione do góry i są podłączone. Bardzo imponujące norek szkopuł, tchórz.

Najbardziej modne i nowoczesne nauszniki wykonane z bardzo długimi uszami, które mogą być typu szalik owinięty wokół szyi. Czasem kończy się podobieństwo kieszeniami, w których do ogrzania dłoni komfortowo. Takie zamknięcia są zszywane z futra zarówno naturalnych lub sztucznych, a dzianiny z różnych typów przędzy.

Czapka i jej odmiany

Gogol, Moskwa, Ambasador – wszystkie te nazwy kapelusze a la Rousseau, który powtarza formę czapki. Ambasador – arystokratyczny nakrycia głowy, gdy szanowany członków komunistycznej elicie Związku Radzieckiego. Są szyte je z najlepszych Astrachania, norek lub płowy. Obecnie ta czapka została reaktywowana dla snobów i biodrówki. Ona jest bardzo elegancki i wymaga bezbłędne dodatki w postaci płaszczy, szaliki, buty, rękawice i portfela. Podnieść wielkość Ambassador jest dość trudne. Osłona ta nie może siedzieć zbyt wolno, spontanicznie obraca się w obwodzie głowy nieostrożnym jazdy. Jednocześnie bardzo nieprzyjemne uczucie, że ściska go w czoło, próbując przesunąć do góry. Ten kapelusz słuszne zamówić w sklepie doświadczonego krawca. Kiedy małe ilości futro jest całkiem możliwe, aby przeszkodę, to znaczy, aby imitować zespół za pomocą fałd rozmieszczonych wzdłuż obwodu wieńca.

Eleganckie pomieszczenie na szczycie korony podłużnym – jednej z charakterystycznych cech owy. Ten krotnie wygląda bardzo imponująco. To daje wygląd statusu mediów nakryciu głowy.

Gogol – ten sam ambasador, tylko bez zespołu. Zarówno head-sukienka jest bardzo szczupła i wizualnie zwiększyć wzrost, co z pewnością komplementarną do każdego człowieka.

Kozackie czapki i rycerze

W ostatnich latach na Zachodzie stały się bardzo popularne tak zwane czapki kozackie. Co to jest? Te rodzaje czapek są bezpośrednio związane z mundurów wojsk kozackich. Są one wykonane ze skór baranich. Bardzo dobre Ubiory głowy takie obejmują długą białą lub czarną sierść. Również te czapki wyglądają świetnie, a jeśli wykonane ze srebra lub brązowy Astrachania karakulcha, jagnięcej, skóry jagnięcej oraz Poyarkov.

Wzór kozackie czapki nie stwarza żadnych trudności – jest to prostokąt, którego dłuższy bok jest równa długości i obwodu głowy. Krótko mówiąc – wysokość kapelusza. Dolna lub górna, ma część koronową – koło. Może on być z tego samego materiału, co części głównej i może być tkanina.

Warto zwrócić uwagę na następujące rodzaje czapek i ich nazwy. To Kubanka, czapkę i najbardziej złożony i ciekawy model – murmolka.

Murmolka nie ma związku z Kozakami, ale mówimy o rodzaju czapki zimowe, byłoby niesprawiedliwe, aby zignorować nakrycie głowy mężczyzny. Murmolka – Męskie nakrycia głowy. Jej korona powtarza czapkę, ale ma murmolka otvorot- ostrze, które, w przeciwieństwie do znanego głogu, które zostaną omówione poniżej, ma czoło cięcia.

Bojarce są zarówno kobiety jak i mężczyźni. Na zdjęciach prezentowanych w tym artykule, można zobaczyć różne rodzaje czapek zimowych, w tym Boyarka. Charakterystyczną cechą tego fryzura – dwustopniowy tworzą koronę i przycięte, klapy. Najdroższe modele wykonane są z sobole, lisy i norki.

Cap-prąd – to samo głóg, ale jego wykonanie jest brane tekstylia – .. Udrapować, welur, sztruks, aksamit, skóra lub sztuczna skóra, itp Są one wykonane bardzo wiele rodzajów dzianin czapki lub szydełkowane dokładnie wzorców klasycznych obecnych lub małych czapki żydowskich ,

kapelusze żydowskie we współczesnej interpretacji

Bardzo proste w konstrukcji, wygodne i praktyczne kapelusze, obcisłe głowę, mają swój początek w modzie żydowskiej. Tego rodzaju dzianiny czapki, czapek lub jako koguta – zwiększa wysokość i głowy nasadki stos. Muszę powiedzieć, że dzianiny czapki mają doskonałą plastyczność. Można je nosić przekręcając dolną krawędź grubości krótkim Rulik szerokości taśmy lub owinięcia, i może być wyciągnięty do góry i ukształtowane w celu utworzenia grzebienia koguta.

W chwili obecnej nie oferuje modę nosić takie czapki, lekko pociągając w górę i do tyłu, tak że głównym zmniejszania głośności na tylnym kołnierzem. Fashionistki będą interesujące, ponieważ w przyszłym roku, wszystkie korzystne zasłona te rodzaje czapek. Zdjęcia zamieszczone w tym artykule, wykazać najbardziej udanych warianty.

czapka

Głównym wyróżnikiem powiedział fryzura – daszek. Ta pozycja jest w kapsle pożyczył wiele modeli tradycyjnie shivshiesya bez daszka. Ta pozycja jest obecnie z powodzeniem przyszyto do Balaklava do Bini do kapelusza Kuban, a czapkę, szalik, berecie do czapki oficerskiej, a czako, i tak dalej. D. Należy zauważyć, że sama i czapki rodzina naprawdę wzrosła w ciągu ostatniej dekady. Tu i baseball, czapki i czapki, a kasketki. Różnią się one od siebie osłony korona i długość brzegi. Korona może składać się z jednej lub dwóch części i może ośmiu klinów. Często przypomina czapka beret lub czapkę. To może mieć zespół i można bezpiecznie zrobić bez niego. Jako materiały użyte do produkcji czapki z tkanin, skóry i futra krótką drzemkę.

turban

Z Bliskiego Wschodu do Europy przyszła moda na wszelkiego rodzaju turbanach i turbany. Teraz oni nawet futra, symulując czoło montażu. Muszę powiedzieć, że taki styl nakrycia głowy są bardzo nieliczne. Czapka w formie szal owinięty wokół głowy, przyjmuje odpowiednie ubranie, które jest sukienka lub płaszcz w specjalnym, precyzyjnie dostrojone stylu. Trzeba mieć bardzo dobry smak, aby stworzyć harmonijny zestaw i nie ośmieszyć. Zmiękczają wschodni charakter akcesorium może mieć umiarkowany styl europejski. Europejska turban nie powinien mieć dużą objętość. Lepiej jest, jeśli to jest monochromatyczne w kolorze głównego kolorze. Ozdoby w postaci broszki, guziki z kryształkami, pióra i inne rzeczy powinny być usunięte.

Jak wybrać prawo kapelusz?

Głowica powinna być dobrana nie tylko do przypadku, ale także od rodzaju zewnętrznego. Zakup kapelusz, konieczne jest, aby spróbować na odbicie w lustrze. Jeżeli dana osoba nie stała się ładniejsza, że z takiego nasadka jest lepiej zrezygnować, bez względu na to, jak modne i to było piękne. Należy zwrócić uwagę na fakt, czy dana osoba nie była zbyt okrągłe lub wydłużone. Jeśli dzianiny cap stojące – oznacza to, że jest ona wykonana z grubej przędzy, ale ponieważ będzie niewygodne do noszenia. Głowica nie powinny być ciasno ani zbyt luźno do powieszenia na głowie. W pierwszym przypadku, może powodować bóle głowy, a drugi będzie zatrzymać, aby zobaczyć, jak podczas skręcania lub pochylania głowy będą przymykać opinię. Są uniwersalne style kapelusze, które wykraczają praktycznie wszystko, a tam są te, które są tylko nieznacznie. Typowym przykładem – bardzo modna czapka z kocich uszu. Jak być zabawny i uroczy, ona nie wyglądała na model przed zakupem, należy zadać sobie pytanie: „A co wyraz często nieodłącznym” Jeśli to jest bardzo poważne, surowe i skupiony, coś z tego akcesorium jest mądry, aby odmówić. Większość z dzianiny czapki i niektóre modele sierści lub filcu, w szczególności z różnych uszach iz pomponami, zabawnymi nadrukami i tak dalej. Możemy polecić dość niedojrzałych osobników. W skrajnych przypadkach, wprowadzenie na taki kapelusz, należy dostroić się do humorem, a nawet frywolny sposób. Poważna twarz czapką z pomponem wygląda strasznie, a zarazem komiczny. W każdym razie do takiego charakteru nie można traktować poważnie.

Fantasy najbardziej odpowiednie ćwiczenia w produkcji czapek dla dzieci. Nasze zdjęcia są tylko niektóre rodzaje czapek dziecięcych. Dzieci są bardzo zabawne spojrzenie na kapelusze ozdobione pysków zwierząt lub obszernych kwiatów. Ogólnie rzecz biorąc, są one odpowiednie dla prawie wszystkich rodzajów czapek. Igły dziewiarskie lub szydełka krawat to akcesorium nie będzie łatwe.